شوفاژ لطفی

فروش تجهیزات استخر : پمپ سیرکولاتور

شوفاژ لطفی نام یکی از مراکز نام آشنا و مطمئن فروش پمپ سیرکولاتور است. این مرکز با بیش از ۳۰ سال سابقه کاری در زمینه تعمیر و فروش این پمپ ها و همکاری با نیروهای ماهر و متخصصی که در زمینه عیب یابی و تعمیر پمپ های سیرکولاتور تخصص تجربه و مهارت کافی دارند توانسته است اعتماد مشتریان را به خود جلب نماید.
با توجه به اینکه خرید و تعویض پمپ سیرکولاتور یک امر تخصصی بوده و نیاز به مهارت و تخصص در این زمینه دارد ، بنابراین باید برای انجام این امور از افرادی که دارای تجربه و تبحر کافی در این زمینه هستند کمک بگیرید .

تاسیسات لطفی انواع پمپ سیرکولاسیون را با نازلترین قیمت  و برندهای معتبر عرضه می کند.
برای استفاده از خدمات این مرکز تنها کافیست با آنها تماس بگیرید.

شوفاژ لطفی مرکز فروش پمپ سیرکولاتور

تاسیسات لطفی، 35 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع استخر، سونا و جکوزی سابقه دارد . فروش و نصب تاسیسات و تجهیزات سونا ، استخر و جکوزی  با کمترین قیمت و کیفیت ساخت بالا  از خدمات تاسیسات لطفی است.
فروش تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی
✵ فروش پمپ ابارا در کرج ، فروش پمپ ابارا در تهران ، فروش و ارسال به سراسر کشور
✵ پمپ سیرکولاتور اسپرونی
✵ پمپ سیرکولاتور لئو LEO
✵ پمپ سیرکولاتور AA
✵ پمپ سیرکولاتور HV
✵ پمپ سیرکولاتورAV

جهت اطلاع از قیمت پمپ سیرکولاتور ، تماس حاصل فرمایید . تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

 

پمپ سیرکولاسیون چیست؟

پمپ سیرکولاسیون پمپی است که سیال ، هوا یا سایر مواد را در یک مدار بسته به عنوان بخشی از یک سیستم بزرگتر به گردش در می آورد . پمپ سیرکولاسیون یا پمپ سیرکولاتور یک افزودنی کوچک است که معمولاً در سیستم آب خانه یافت می شود .
این پمپ کوچک آب بندی شده یک پمپ گریز از مرکز است که از قدرت یک اسب بخار استفاده می کنند. زیرا آب نیاز به پمپ کردن از مخزن توسط پمپ سیرکولاتور ندارد ، به همین دلیل به نیروی زیادی نیز نیاز ندارد.
در کاربردهای تجاری اندازه آنها ممکن است بزرگتر بوده و قدرت آنها تا چند اسب بخار متغیر باشد و موتور الکتریکی معمولاً توسط بدنه‌ای از پمپ به وسیله مکانیکی جدا شود.
پمپ سیرکولاتور به سادگی مواد را در یک حلقه بسته گردش می دهد و آماده است تا در صورت نیاز دوباره به مسیر اصلی وارد شود.
به عنوان مثال یک پمپ سیرکولاتور معمولاً در خانه ها برای گردش آب گرم استفاده می‌شود تا زمان انتظار برای خروج آب گرم از شیر آب کاهش یابد. به عبارت دیگر پمپ های سیرکولاتور نوع خاصی از پمپ ها هستند که برای گردش گازها ، مایعات یا دوغاب در مدار بسته استفاده می شوند . این پمپ ها عموما یک پمپ با فلنج مکش و تخلیه خطی هستند و معمولاً در گردش آب در سیستم گرمایشی و سرمایشی هیدرولیک یافت می‌شوند . از آنجا که آنها فقط مایع داخل سیستم را در یک مدار بسته به گردش در می آورند بنابراین فقط باید بر اصطکاک یک سیستم لوله کشی غلبه کنند.
پمپ های سیرکولاسیون که در سیستم هیدرولیک استفاده می شوند معمولاً پمپ های گریز از مرکز با نیروی الکتریکی هستند.
پمپ های سیرکولاتور پمپ های کوچک تا متوسطی هستند که معمولاً به طور کامل توسط فلنج لوله ای که آنها را به بقیه لوله کشی هیدرولیک متصل می کند ، پشتیبانی می شوند و پمپ های بزرگ تر معمولاً روی قاب یا پد نصب می شوند.
از پمپ های سیرکولاتور فقط برای سیستم های هیدرولیک بسستهط استفاده می شود که می توانند با اجزای چدنی ساخته شوند ، اما برخی از آنها بسته به کاربرد با اجزای برنز یا فولاد ضد زنگ نیز ساخته می شوند.
این پمپ شامل اتصالات خط لوله مکش و تخلیه خطی می باشد . همچنین پمپ ممکن است دارای موتور سنتی و کوپلینگ باشد یا دارای موتور روتور خیس شده باشد که آب بندی را از بین می ‌برد.

دلیل استفاده از پمپ سیرکولاتور چیست؟

محبوبیت این پمپ ها به ویژه در خانه ها و مشاغل نوساز در حال افزایش است . همچنین در سیستم ها و خطوط تولید به دلیل کارایی و به حداکثر رساندن عملکردهای شما استفاده می شوند.
یک پمپ سیرکولاتور می‌تواند از ساختار لوله کشی موجود برای ایجاد جریان خودکفا ، راحت و دوستدار انرژی استفاده کند.
در خانه ها پمپ سیرکولاتور برای گردش آب استفاده می شوند. بدون این پمپ پس از بستن شیر آب و هنگامی که دوباره به آب داغ برای دوش گرفتن یا شستن ظروف احتیاج دارید ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا آب گرم شود و این کار باعث افزایش هزینه های مربوط به قبوض آب و اسراف آب می شود که برای محیط زیست نیز خطرناک است.
اما با وجود یک پمپ سیرکولاتور آب داغ در سیستم لوله کشی و در این مدار بسته به طور مداوم در گردش است که از انرژی بسیار کمی استفاده می کند . به همین دلیل به محض آنکه به آب گرم احتیاج داشته باشید می توانید به این آب گرم که در گردش است به سرعت دسترسی پیدا کنید.

دلایل خراب شدن پمپ های سیرکولاسیون چیست؟

پمپ های سیرکولاسیون می ‌توانند بنا به دلایل مختلفی مانند خراب شدن فیوز، نامناسب بودن سیم کشی، سوختن موتور و غیره خراب شده و از کار بیفتند.
در صورتی که پمپ شما آسیب دیده یا خراب شده است توصیه می ‌شود برای عیب یابی دلایل خرابی، تعویض یا تعمیر پمپ سیرکولاسیون در کرج با نمایندگی لطفی تماس گرفته و از تجربه و مهارت تعمیرکاران این مرکز بهره ببرید.

پمپ سیرکولاتور
پمپ سیرکولاتور

اهمیت گردش آب استخر چیست؟

برای درک اهمیت گردش آب در استخر باید تصور کنید که در صورتی که گردش آب در استخر وجود نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت آب کثیف شده و استخر شما به پناهگاه جلبک ها و باکتری ها تبدیل می شود. راکد بودن ، آب استخر را برای استفاده نامناسب می کند و در صورتی که از چنین استخری استفاده کنید در خطر عفونت میکروب های موجود در استخر قرار می گیرید . بدون گردش آب ، خاک و سایر زباله ها در استخر تجمع یافته و آن را بلا استفاده می کنند.
سطح PH آب در استخر نیز به همین دلیل تغییر نموده و استخر را دوباره برای استفاده نامناسب می کند و حتی می تواند مضر باشد. مواد شیمیایی ریخته شده در آب نیز به طور یکنواخت پخش نشده و در برخی مناطق ممکن است مواد شیمیایی متمرکز به شوند.
در صورتی که آب استخر به خوبی گردش نداشته باشد افرادی که پوست حساسی دارند احتمالاً با مشکلاتی مواجه خواهند شد.
هنگامی که افراد مختلف در استخر شنا می کند خاک و چربی سطح پوستشان وارد آب استخر می شود که این مواد می توانند در آب استخر انباشته شده و آن را کثیف کنند. به همین دلیل است که باید یک سیستم گردش خوب در استخر داشته باشید.

راندمان و عملکرد پمپ سیرکولاسیون

سیستم گردش آب استخر قطعات مختلفی تشکیل شده است که از مهمترین آنها می توان به اسکیمر، موتور ،پروانه و صافی اشاره نمود.
آب از اسکیمر و زهکشی اصلی وارد سبد صافی می شود جایی که هرگونه زباله قبل از ورود به خود پمپ جمع آوری می شود. برای جلوگیری از گرفتگی و حفظ جریان خوب آب صافی باید به طور مداوم بررسی و تخلیه شود.
پروانه ، فشار ایجاد می کند تا آب را از طریق پمپ سیرکولاسیون و فیلتر و هر قطعه دیگری از تجهیزات تحت فشار قرار داده و به داخل استخر بازگرداند.
بسته به نوع استخر، پمپ سیرکولاسیون را می توان برای کار با پاک کننده های خودکار استخر یا آزاد کردن حباب ها از طریق نازل های ماساژ استفاده کرد.
در اکثر استخر ها پمپ ها فشار مکش مثبت ندارند. سه عامل وجود دارد که می‌تواند عملکرد کارآمد یک پمپ سیرکولاسیون را کاهش دهند که شامل حباب هوا ، کاویتاسیون و طراحی هیدرولیک نادرست می باشند.

– ضروری است که لوله مکش دارای مناطقی نباشد که در آن حفره های هوا محبوس شوند. به عنوان مثال حلقه های برجسته یا در نقطه ای که اندازه لوله ها تغییر می کند اکثر پمپ ها مجهز به جعبه صافی مکش هستند. برای پمپ های گریز از مرکز یک نیاز ضروری است که بالای جعبه صافی بالاتر از سطح لوله مکش باشد تا امکان هواگیری قبل از راه اندازی پمپ فراهم شود.
محتمل‌ترین نقاطی که هوا به داخل سیستم کشیده می شود قسمت دریچه درب جعبه صافی است.

– کاویتاسیون در پمپ سیرکولاسیون زمانی اتفاق می افتد که فشار سمت مکش کمتر از فشار بخار مایع باشد. حباب های کوچک تشکیل می‌شود و سپس با افزایش فشار منفجر می شوند و امواج ضربه ای آزاد می شود که می تواند به پروانه ها آسیب برساند کاویتاسیون جریان کاهش داده که به نوبه خود منجر به کاهش عملکرد پمپ سیرکولاسیون می شود .
کارآمد ترین سیستم های پمپاژ دارای دو پمپ کامل هستند که یکی در حالت آماده به کار است. آنها باید در هنگام استفاده چرخانده شوند تا هیچ یک از پمپ ها برای مدت طولانی بیکار نمانند از طرف دیگر سه پمپ ۵۰درصدی وظیفه یک دستگاه آماده به کار را نیز انجام می دهند . این ممکن است در جایی که پمپ سیرکولاسیون کار محدودی دارد به عنوان مثال یک پرایمر خودکار در نظر گرفته شود.
برای کارکرد پمپ سیرکولاسیون در استخر ، پمپ به یک شیلنگ متصل به اسکیمر در استخر متصل می شود. بالای پمپ دارای شیلنگ دیگری است که به سیستم فیلتراسیون متصل است. این یک سیستم فیلتراسیون است که آب را تمیز می‌کند و آن را تصفیه و برای استفاده مناسب می کند . این فیلتر میکروب ها گرد و غبار و ذرات ریز موجود در آب را حذف می کند و باعث می شود آب برای شنا تمیز و مناسب باشد.
از سیستم فیلتراسیون شیلنگ دیگری به پمپ وصل می شود و باعث می شود آب تصفیه شده دوباره به استخر بازگردد. هنگامی که پمپ را روشن می کنید سیستم کار نموده و آب به گردش در می آید.
هنگامی که مواد شیمیایی مانند کلر را به استخر اضافه می کنید پمپ سیرکولاسیون این مواد شیمیایی را در سراسر آب استخر بطور مساوی توزیع می کند وتضمین می کند که این مواد شیمیایی در یک مکان جمع نشده و در سراسر استخر وجود داشته باشند.
در صورتی که استخر مجهز به سیستم گردش آب نباشد تنها راه تمیز کردن و ضدعفونی آب ، تخلیه کامل آب استخر و جایگزین کردن آن با آب تمیز است که این کار باید هر هفته انجام شود.

خدمات تعمیر پمپ سیرکولاسیون نمایندگی لطفی شامل چیست؟

– عیب یابی پمپ در محل
– حذف پمپ سیرکولاسیون از کار افتاده از محل نصب شده برای بازرسی و تعمیر خرابی در صورت لزوم
– بازرسی کامل پمپ که شامل انجام آزمایش غیر مخرب و اندازه گیری دقیق است.
– تمیز کردن کامل تمام اجزاء و قطعات پمپ سیرکولاسیون
– ساخت یا بازسازی قطعات پمپ سیرکولاسیون در صورت نیاز
– تجزیه و تحلیل موتور بازسازی ، تعمیرات و تعویض آن
– مونتاژ مجدد
– تحویل و نصب طبق درخواست مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *