راهنمای انتخاب و خرید هیتر برقی سونا خشک در کرج

در فضای سونای خشک برای آن که دمای محیط در مدت زمان کمی بالا رفته و فضا به صورت یکنواخت گرم شود ، از دستگاهی به نام هیتر برقی سونا خشک استفاده می شود.
زیرا در سونا خشک باید از هوایی که گرم و خشک بوده و دارای رطوبتی در حدود ۵۰ درصد می باشد و باعث افزایش تعریق افراد می شود ، استفاده نمود.
عملکرد هیتر برقی سونا خشک توسط داغ شدن المنت حرارتی وسنگ های موجود روی آن می باشد و حجم فضای سونای خشک بر حسب متر مکعب تعیین کننده نوع هیتر برقی سونا خشک می باشد.

سونای خشک چیست؟

مکانی است که جنس بدنه و دیواره آن از صفحات چوبی بوده و به صورت عایق عمل می کند.
در این فضا برای ایجاد یک محیط که جنبه درمانی داشته و دارای دمای بالایی است و موجب تعریق زیاد بدن افراد می شود، از هوای گرم و خشک با دمای ۷۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد، استفاده می شود. زیرا تعریق بیش از حد بدن باعث می شود که مواد زائد و سموم از بدن دفع شوند.
این فضا همچنین باعث آرامش و ریلکسی عضلات شده و طراوت و شادابی پوست را به همراه می آورد.
از سونای خشک همچنین برای تنظیم کردن خواب و کاهش اضطراب نیز می توان استفاده نمود.

راهنمای انتخاب و خرید هیتر برقی سونا خشک
راهنمای انتخاب و خرید هیتر برقی سونا خشک

در هنگام انتخاب هیتر برقی سونا خشک چه پارامترهایی باید مد نظر قرار داده شوند؟

– در صورتی که قصد خرید هیتر برقی برای سونا خشک دارید باید حجم فضایی که سونا خشک در آن ایجاد شود را بدانید.
– پس از دانستن حجم فضا باید به تک فاز یا سه فاز بودن برقی که به دستگاه وارد می شود آگاه باشید .
– از دیگر پارامترهای انتخاب هیتر برقی سونا خشک می توان به جنس بدنه دستگاه اشاره نمود که باید از استیل یا نوعی آلیاژ شبیه به استیل باشد.
– توجه به تابلو راهنما کنترل هیتر برقی سونا که در خود دستگاه وجود داشته یا باید به صورت جدا خریداری شود نیز از موارد دیگری از که هنگام خرید هیتر برقی باید مدنظر قرار داده شود.
برخی از هیتر ها دارای کنترل های دیواری هستند که بر روی دستگاه سوار می شود و برخی دیگر از موتورهای داخلی برخوردار می باشند.
– برای انتخاب هیتر برقی برای سونای خشک باید توان دستگاه نیز مدنظر قرار داده شود.
– آب و هوای منطقه ای که قرار است سونا در آن برپا شود نیز عامل مهم دیگری است که هنگام خرید هیتر برقی باید به آن توجه نمود.

– هنگامی که قصد استفاده از هیتر برقی سونای خشک را دارید باید توجه کنید که دستگاه دارای هشدار کمبود اکسیژن باشد تا در صورت ایجاد چنین مشکلی خفگی و مرگ ایجاد نشود.

نحوه عملکرد هیتر برقی سونا خشک

منتقل کردن حرارت توسط جابجایی اساس کار انواع دستگاه های هیتر می باشد.
در هیتر برقی سونا خشک تعدادی المنت وجود دارد که جریان برق با مقاومت حرارتی زیادی از آنها عبور کرده و دمای بالایی را ایجاد می‌کنند.
در نتیجه انتقال این حرارت ، دمای هیتر نیز بالا می رود . بر روی هیتر سنگ هایی وجود دارد که با داغ شدن المنت ها گرما به آنها منتقل شده و به تدریج کل فضای سونا دچار افزایش دما می شود.
در این فضا انتقال حرارت با راندمان بهتری به دلیل تماس سنگ با المنت حرارتی و انتقال گرما وجود دارد.
به دلیل آنکه زمان گرم شدن و خنک شدن المنت ها و سنگ های روی هیتر طولانی می باشد ، این دستگاه ها نسبت به تنظیم حرارت حساسیت کمتری دارند و می توان دما را بر حسب سلیقه افراد تنظیم نمود.

مدت زمانی که طول میکشد فضای سونای خشک توسط هیتر برقی گرم شود چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمانی که لازم است تا فضای سونا خشک گرم شود ، به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل اندازه و نوع هیتر ، شخصی که از سونا استفاده می کند ، موقعیت و محلی که سونا در آن قرار دارد به عنوان مثال در صورتی که سونا در فضایی با هوای سرد واقع شود مدت زمان بیشتری طول می کشد تا گرم شود و همچنین مواد و مصالحی که در ساخت سونا به کار رفته است ، می باشد .
اما به طور معمول 40 دقیقه طول می کشد تا دمای سونا خشک به ۷۰ درجه سانتیگراد رسیده و کمتر از یک ساعت برای رسیدن به این دما تا ۹۰ درجه سانتیگراد لازم است.

سیستم داخلی سونا خشک چیست؟

در داخل سونا خشک سکوهایی وجود دارد که دارای دو پله می باشد که با یکدیگر حدود ۵۰ سانتیمتر فاصله دارند و چوبی به ضخامت ۲ سانتی متر روی این سکوها را می پوشاند و آنها را تبدیل به نیمکتی برای نشستن افراد می کند.
در زیر این سکوها کلافی وجود دارد که باعث می شود سکوها تحمل وزن افرادی که بر روی آن می‌نشیند را داشته باشد.

نکاتی که در هنگام استفاده از هیتر برقی سونا خشک باید مورد توجه قرار بگیرد چیست؟

– خرید هیتر برقی از یک شرکت و برند معتبر اولین این نکته‌ای است که برای انتخاب این دستگاه ها باید مورد توجه قرار بگیرند ، زیرا اگر برند دستگاه معتبر نباشد و تاییدیه اداره استاندارد را نداشته باشد ممکن است باعث ایجاد خطرات جدی شود.
– بررسی المنت های هیتر برقی از نظر خرابی و دارا بودن ایراد از جمله نکات مهم دیگر در هنگام استفاده از این دستگاه ها می باشد.
– اگر مدت زمان زیادی است که از این دستگاه استفاده نکرده‌اید و قصد دارید از آن استفاده کنید ،باید آن را از نظر پاره نبودن سیم ها و زدگی بررسی کنید تا باعث برق گرفتگی نشود.
– توجه داشته باشید در صورتی که از این دستگاه استفاده نمی‌کنید حتماً دستگاه را خاموش کنید ، زیرا ممکن است دستگاه بیش از حد داغ شده و خطراتی را ایجاد کند.

تاسیسات مرکزی ایران - تاسیسات لطفی
تاسیسات مرکزی ایران – تاسیسات لطفی

تاسیسات لطفی : مرکز فروش و نصب تاسیسات سونا و جکوزی در استان البرز

تاسیسات لطفی با 30 سال سابقه در اجرای انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان ، هم اکنون یکی نمایندگی های معتبر فروش و نصب تاسیسات سونا و جکوزی است . فروش هیتر سونای خشک در کرج و تعمیر تاسیسات سونا در کرج و کلیه نقاط استان البرز ، توسط کارشناسان و تعمیرکاران مجرب تاسیسات لطفی انجام می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.