راهنمای خرید

قیمت،فروش و نصب دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژخانه

امروزه برای تامین گرمایش ساختمان ها از یک سیستم گرمایش حرارت مرکزی که در آن انتقال حرارت توسط آب صورت می‌ گیرد استفاده می شود، در نتیجه نیاز است از نوعی تاسیسات با نام دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژ خانه برای منتقل کردن انرژی حرارتی ناشی از اشتعال سوخت به آب استفاده شود.
به طور کلی دستگاهی که از آن برای انتقال حرارت ناشی از سوختن سوخت هایی مانند گاز یا گازوئیل به سیال درون آن استفاده می شود دیگ آبگرم خانه و شوفاژ خانه گفته می ‌شود.

بررسی مشخصات فنی دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژ خانه

به طور کلی این دیگ های فولادی توسط ورقه هایی از جنس فولاد که ضخامت های مختلفی دارند ساخته می شوند و در آنها تجهیزات مختلفی مانند ترموستات، شیر فشار شکن و… نصب می گردد تا توسط آنها بتوان ایمنی دستگاه را کنترل کرد . همچنین از یک سری تجهیزات جانبی مانند دی اریتور، سختی گیر و غیره نیز برای بالا بردن کارآیی دستگاه نیز استفاده می شود.

قیمت،فروش و نصب دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژخانه
قیمت،فروش و نصب دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژخانه

 

انواع مشعل و سوخت مورد استفاده در دیگ های فولادی

یکی از ویژگی های این دیگ های فولادی کار با مشعل مختلف مانند مشعل های گازوئیل سوز، گازسوز، مشعل های دوگانه سوز گاز و گازوئیل و مشعل های سه گانه سوز گاز، گازوئیل و مازوت است که با سوخت های مختلفی مانند گاز ،گازوئیل و مازوت کار می کنند.

دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژ خانه از چه اجزایی تشکیل شده است؟

این دیگ ها با آنکه ساختار پیچیده‌ای دارند اما دارای اجزای ساده‌ای هستند که هرکدام وظایف مختلفی را بر عهده دارند، به عنوان مثال:
برای آنکه سوخت مشتعل شده بتواند وارد بویلر شود از کوره اصلی استفاده شده و برای آنکه ظرفیت دیگ فولادی افزایش یابد از کوره فرعی استفاده می شود.
بدنه بویلر که با نام پوسته نیز شناخته می شود وظیفه نگه داشتن حجم آب را بر عهده دارد.
از جمله اجزای دیگر دیگ های فولادی می توان به پایه و اتصالات لوله های حرارتی و درب دستگاه اشاره نمود.

میزان بار گرمایشی دیگ فولادی آبگرم چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه میزان بار گرمایشی مورد نیاز در دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژ خانه بر حسب کیلو کالری و برای بناهایی که در مناطقی قرار دارند که در فصول سرد سال دمای آنها کمتر از منفی پنج درجه نمی شود باید اندازه متراژ یا مساحت ساختمان را برحسب متر مربع در عدد مابین ۱۵۰ تا 200 ضرب نمود.

در هنگام خرید دیگ فولادی آبگرم نکاتی باید توجه نمود؟

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید این دستگاه ها آن توجه نمود انتخاب دستگاهی است که از گواهینامه معتبر و استاندارد برخوردار است.
سپس باید با توجه به سوختی که در دسترس دارید به نوع سوخت مصرفی دستگاه و دوگانه یا سه گانه سوز بودن آن توجه کنید.
توجه به نوع برند مشعل و انتخاب نوع مرغوب آن که یکی از اجزای مهم این دیگ های فولادی آب گرم می باشد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
هنگام خرید دیگ آبگرم موتورخانه و شوفاژ خانه باید به مواد و متریال های به کار رفته در ساخت این دستگاه ها مانند دودکش، لوله های مخصوص عبور دود و غیره نیز دقت نمود.
یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید این دیگ های فولادی باید به آن دقت نموده و از جنس مرغوب آن ها را انتخاب نمود دریچه های های نصب شده در دستگاه که شامل شیرهای ورودی و خروجی و شیرهای اطمینان است، می باشد.
با توجه به اینکه برای افزایش یافتن کارایی دستگاه این دیگ های فولادی باید دارای تجهیزات جانبی مختلفی باشند توجه به این تجهیزات جانبی مانند مبدل حرارتی، منبع کندانس، سختی گیر، اکونومایزر و… ضرورت دارد.
بدیهی است که در هنگام خرید دستگاه ها باید از دارا بودن دریچه برای بازدید دوره ای دستگاه اطمینان حاصل نموده هنگام خرید تست های بازرسی از دستگاه را انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با تاسیسات لطفی