شوفاژ لطفی

بررسی و خرید فیلتر شنی گالوانیزه – فلزی

فیلتر شنی گالوانیزه یا فلزی ، یک نوع مخزن ساخته شده از جنس فولاد گالوانیزه است که به شکل استوانه و مربع و تحت فشار اتمسفر ساخته می شود .
این فیلترها با تصفیه کردن آب ، ذرات معلق موجود در آب مانند گل ولای، لجن ها و ذرات معلق را فیلتر می کنند.
این نوع فیلترها که وظیفه جداسازی ذرات معلق تا قطر ۵۰ میکرون را از آب در گردش با عبور آب از بستری از شن بر عهده دارند آب را به عنوان پیش تصفیه ، شفاف می کنند اما املاح آن را حذف نمی کنند و مواد شیمیایی موجود در آب را جذب می کنند . داخل این فیلتر را با شن سیلیسی یا آنتراسیت پر می‌کنند و معمولاً برای جلوگیری از انسداد نازل ها، لایه‌ای از ذرات درشت بر روی نازل ها ریخته و سپس لایه از ذرات ریز روی آنها می ریزند. در اثر عبور آب از منافذ بین ذرات شن ، ذرات معلق موجود در آب در شن ها گیر کرده و آب تقریبا عاری از ذرات معلق در خروجی فیلتر شنی گالوانیزه به دست می آید.
تجمع ذرات معلق در منافذ فیلتر شنی باعث افزایش افت فشار در سراسر فیلتر می شود و اگر این افت فشار از حد معینی بیشتر شود شن های سیلیسی در داخل این مخزن باید شسته شوند.
نمونه های موجود فیلتر شنی گالوانیزه در منازل شامل فیلترهای تصفیه آب خانگی یا فیلترهای آب موجود در یخچال ها است که نه تنها به عنوان فیلتر قادر به جذب ذرات درشت هستند بلکه آب مصرفی شفافی را نیز فراهم می سازند.

شوفاژ لطفی مرکز فروش فیلتر شنی گالوانیزه – فلزی

شوفاژ لطفی، 35 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع استخر، سونا و جکوزی سابقه دارد . فروش و نصب تاسیسات و تجهیزات سونا ، استخر و جکوزی  با کمترین قیمت و کیفیت ساخت بالا  از خدمات تاسیسات لطفی است.
فروش تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی
✵ فروش فیلتر شنی گالوانیزه در کرج ، فیلتر شنی گالوانیزه در تهران ، فروش و ارسال به سراسر کشور
✵ فروش انواع گالوانیزه یا فلزی

جهت اطلاع از قیمت فیلتر شنی گالوانیزه ، تماس حاصل فرمایید .
تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

عوامل موثر بر عملکرد فیلتر شنی گالوانیزه شامل چیست؟

در فیلتراسیون فیزیکی عوامل زیادی در عملکرد صحیح فیلترهای شنی گالوانیزه موثر است. مهمترین عوامل برای دستیابی به حداکثر راندمان فیلتراسیون عبارتند از:

– اندازه و شکل ذرات تشکیل دهنده بستر فیلتر شنی

– سرعت عبور آب از بستر

کیفیت آب تصفیه شده بستگی زیادی به سرعت عبور آب از بستر ندارد اما سرعت عبور آب و تعداد ذرات معلق در آن با زمان بهره برداری بین دو شستشو و افت فشار در فیلتر شنی گالوانیزه ارتباط مستقیمی دارد. افت فشار در فیلتر شنی گالوانیزه نشان می‌دهد که منافذ بستر فیلتر توسط ذرات معلق و لجن های جذب شده مسدود شده است.

فیلتر شنی گالوانیزه یا فلزی
فیلتر شنی گالوانیزه یا فلزی

– روش شستشوی فیلتر

بسته به نوع و ابعاد فیلتر، شستشو با استفاده از آب به تنهایی و یا شستشو با استفاده از آب و هوا انجام می شود.
در شستشو با آب، سرعت و فشار آب باید به حدی باشد که حجم بستر را ۱۵ درصد افزایش دهد تا ذرات جدا شده و ذرات به دام افتاده از بستر خارج شوند. در فیلتر های سایز بزرگ آب به تنهایی قادر به ایجاد اختلال در بستر فیلتر شنی نیست، بنابراین از هوا هم برای هم زدن بستر فیلتر استفاده می شود . به همین دلیل تا ۶۰ درصد از حجم کل فیلترشنی با سیلیس پر می شود نه بیشتر.

– میزان قدرت پمپ

میزان قدرت پمپ در فیلتر شنی باید طوری انتخاب شود که فشار آب مزاحمت زیادی برای بستر سیلیسی ایجاد نکند تا ناگهان سیلیس یا شن از فیلتر خارج شده و وارد آب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *