قیمت روز و فروش منبع کویل دار افقی

یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی که برای تولید آب گرم جهت مصارف خانگی و صنعتی استفاده می شود مخزن کویل دار است که دارای دو نوع منبع کویل دار افقی و منبع کویل دار عمودی می باشد. این منابع متشکل از یک مخزن استوانه ای و چند کویل مسی بوده که ضریب هدایتی بالایی داشته و علاوه بر طول عمر بالا دارای مقاومت زیادی در برابر خوردگی و زنگ زدگی است و به صورت تک جداره ساخته می شود..
این منابع علاوه بر استوانه فلزی در بدنه دارای دو عدسی محدب در بالا و پایین نیز می باشند.
در این کویل ها هنگام ورود آب سرد، این آب توسط آب گرم و بخاری که از بویلر ها خارج شده است گرم می شود ، بنابراین برای عملکرد مکانیزم پیچیده ای نداند.
ساخت منابع کویل دار افقی علاوه بر نیاز مشتری بر حسب موارد متعددی مانند ضریب خوردگی آب، جنس، دمای مورد نیاز برای دستگاه، فشار کاری دستگاه و محلی که قرار است دستگاه در آن نگهداری شود انجام می شود.

قیمت روز و فروش منبع کویل دار افقی
قیمت روز و فروش منبع کویل دار افقی

نحوه عملکرد منبع کویل دار افقی

عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که آب گرمی که درون کویل ها جریان داشته باعث داغ شدن لوله های منبع می شود لوله ها باعث گرم شدن آب سرد وارد شده به منبع می شوند.
برای آنکه منبع کویل دار افقی بتواند بدون استفاده از پمپ سیرکولاتور آب را گرم کند باید پایین ترین قسمت منبع کویلی آب گرم بالاتر از سطح کلکتور قرار گیرد.

اجزای منبع کویل دار افقی شامل چیست؟

– کویل

کویل یا سیم پیچ در این دستگاه ها برای انتقال حرارت استفاده شده که جنس آن ها از مس بوده و دارای ضریب انتقال حرارتی بالایی هستند.

– لوله های ارتباطی

در این منابع لوله های آب سرد و لوله های گرمایش موجود است.

– بدنه منبع

بدنه منبع کویل دار افقی از جنس ورق گالوانیزه بوده که دارای ضخامت های معینی هستند و ضخامت آنها بر اساس فشار سیستم ، دمای منبع آب و ظرفیت انتخاب می شوند.

– دریچه بازدید

دریچه هایی در بدنه منبع وجود دارد که هم تراز با قسمت کویل دار بوده و از آن برای دیدن داخل منبع و کویل ها و همچنین انجام تعمیرات استفاده می ‌شود.

– بوشن

برای اتصال دو لوله ارتباطی به یکدیگر در داخل منبع کویل دار افقی یک قطعه از جنس پلاستیک یا فلز وجود دارد که به صورت مارپیچ است و توسط آن می توان سنسور های مختلف مانند شیر اطمینان ‏، گیج فشار، شیر تخلیه و غیره را به منبع کویل دار متصل کرد.

مزایای استفاده از منبع کویل دار افقی چیست؟

– این منابع به دلیل آن که تنها دارای یک مخزن هستند که جدا شدن آن آسان است، در صورت خرابی و ترکیبدگی به آسانی تعمیر می شوند.
– از جمله مزایای دیگر منبع کویل دار افقی می‌ توان به شستشوی آسان مخزن آنها اشاره نمود.
– در صورتی که یکی از کویل ها در این منابع خراب شود فرایند تولید آبگرم متوقف نمی شود.
– وجود لوله‌های مسی متعدد مخازن این منابع باعث کاهش هدر حرارت می شود.

نحوه نصب منبع کویل دار افقی

برای نصب منبع کویل دار افقی ابتدا باید محل برای نصب این دستگاه مشخص کنید ، سپس باید برای آنکه بتوانید آن را در برابر ضربه مقاوم کنید باید آنها را با استفاده از یک پایه کاملاً بر روی زمین فیکس و ثابت کنید.
در انتها لازم است که در پایین مخزن شیر ورودی آب سرد یکطرفه را نصب نموده و در قسمت بالایی آن شیر خروجی آب گرم را قرار دهید.
توجه داشته باشید که این کار کاملاً تخصصی بوده و باید طبق استانداردهای خاصی انجام شود، بنابراین توصیه می‌کنیم از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.