شوفاژ لطفی

فروش تجهیزات استخر : استرینر استخر

تمام استخر های بزرگ و تجاری دارای قطعه و بخش مهمی به نام استرینر استخر هستند که زباله ها و ناخالصی ها را از آب استخر حذف نموده و به گردش بهتر آب کمک می کند. در صورتی که اسرینر به درستی نصب ، راه اندازی و نگهداری شود باعث تمیز ماندن آب استخر می شود.
پمپ استخر می تواند توسط یک قطعه پیش فیلتر شود که این قطعه استرینر استخر نام دارد و همانند یک سبد صافی در آب عمل می کند و باعث جمع شدن زباله های موجود در آب می شود.
این قطعات برای محافظت از آب در برابر زباله های مضر طراحی شده اند و جنس بدنه آنها معمولاً از فولاد ضد زنگ است تا در برابر آب کلر دار و آب گرم مقاوم باشد.

دلایل اهمیت وجود استرینر برای گردش آب استخر چیست؟

یکی از تجهیزاتی که در سیستم مکش گردش مجدد آب استخر نادیده گرفته می‌شود، استرینر یا سبد صافی است که باعث محافظت از پمپ می شوند.
هنگامی که آب به داخل پمپ مکیده می شود ابتدا از استرینر عبور می‌کند و هر زباله ای که از طریق اسکیمر به داخل سیستم راه پیدا کرده است را از بین می برد . این زباله های ضبط شده می‌توانند شامل قطعات پلاستیکی وسایل شنا ، برگ های درختان ، تراشه های چوب که از محوطه اطراف به آب وارد شده است ،مو ، پرز و… باشند.

دور نگه داشتن این زباله ها از پمپ استخر دو مزیت دارد که شامل موارد زیر می باشند:
1. به حفظ فشار آب لازم کمک می کند.
درهم تنیدن موهای جمع شده در آب می تواند سرعت پروانه را کاهش داده و همچنین اجسام بزرگتر نیز می توانند مانع از جریان آب شوند‌.
2. از آسیب رسیدن به پمپ جلوگیری می کند.
استرینر با گرفتن زباله ها قبل از رسیدن به پمپ از گیر کردن اجسام خارجی در پروانه پمپ جلوگیری می کند.

شوفاژ لطفی مرکز فروش استرینر استخر

شوفاژ لطفی، 35 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع استخر، سونا و جکوزی سابقه دارد . فروش و نصب تاسیسات و تجهیزات سونا ، استخر و جکوزی  با کمترین قیمت و کیفیت ساخت بالا  از خدمات تاسیسات لطفی است.
فروش تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی
✵ فروش استرینر استخر در کرج ، فروش استرینر استخر در تهران ، فروش و ارسال به سراسر کشور

جهت اطلاع از قیمت استرینر استخر ، تماس حاصل فرمایید .تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

تمیز کردن استرینر در استخر چگونه انجام می شود؟

برای جلوگیری از گرفتگی سبد صافی یا استرینر و کاهش جریان آب در سیستم استخر این قطعه باید به صورت هفتگی بررسی و پاکسازی شود.
طراحی ، بارگیری و شیمی استخر به تعیین اینکه استرینر چقدر باید تمیز باشد، کمک می کند . سبد های کثیف استرینر باعث افت فشار آب شده و جریان را کاهش می دهند. این کاهش فشار بر روی پمپ ،عملکرد آن و نرخ جریان سیستم فیلتراسیون تاثیر گذاشته و می‌تواند باعث شود پمپ سخت تر کار کند و احتمالاً هنگام کار داغ شود. زباله ها می توانند پروانه را مسدود کرده و به آن نیز آسیب برسانند.
مراحل پاکسازی استرینر در استخر شامل موارد زیر است:

1. اولین قدم این است که پمپ استخر را خاموش کنید تا جریان آب از طریق پمپ متوقف شود.
2. در مرحله بعد فشار ایجاد شده در پمپ استخر و خط آب را کاهش دهید. به فشار روی گیج فشار توجه کنید. معمولاً این فشار بین ۱۵ تا ۲۰ Psi خوانده می شود.
برای کاهش فشار، شیر تخلیه هوا را در بالای فیلتر بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. با مشاهده فشار روی گیج فشار به0 Psi آب به اطراف پاشیده می شود.
3. برای باز کردن صافی استرینر ، گیره های بالای درب آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و در همان حین دستگیره ها را به سمت پایین فشار دهید. توجه داشته باشید که برخی از درب های استرینر پمپ استخر به جای داشتن دستگیره به صورت پیچی هستند . در این حالت باید درب ها را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا درب از بالای صافی یا استرینر جدا شود.
4. پس از جدا کردن درب از بالای استرینر، سبد داخل آن را از نظر وجود زباله بررسی کنید و در صورت وجود زباله در آن سبد را از داخل محفظه خارج کنید.

استرینر استخر
استرینر استخر

5. زباله های داخل سبد را خالی نموده و زباله های موجود در کف استرینر استخر را با شیلنگ باغبانی تمیز کنید و از کوبیدن سبد روی زمین یا سطح صاف خودداری کنید، زیرا جنس این سبدها از پلاستیک انعطاف پذیر است و ممکن است به مرور زمان دچار آسیب یا شکستگی شود.
6. سبد پمپ استخر را داخل محفظه مخصوص خود قرار دهید.
7. واشر استرینر پمپ استخر را از نظر پارگی یا پوسیدگی بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید . قبل از قرار دادن واشر جدید در جای خود ، واشر را روغن کاری کنید تا به نشستن آنها در جای خود و افزایش عمر آنها را افزایش دهید.
پس از قرار دادن سبد داخل محفظه مخصوص و قرار دادن درب بر روی آن، برای حفظ فشار برابر روی درب پیچ ها را به سمت بالا بچرخانید و آنها را سفت کنید. سفت کردن با دست کافیست.
8. برای ایجاد فشار در سیستم پمپ استخر را روشن کنید.
9. دریچه تخلیه هوا باید همچنان باز باشد . با افزایش فشار ، هوا از طریق شیر تهویه آزاد می‌شود . هنگامی که آب شروع به پاشیدن به خارج از دریچه نمود ، شیر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بسته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *