تاسیسات لطفی.

خرید مبدل حرارتی استخر با بهترین قیمت

برای بسیاری از افراد، استخر مکانی است که پس از یک روز کاری سخت می تواند اوقات خوشی را ایجاد کند . اما هزینه بالای بهره برداری از این تاسیسات حتی به میزان هزینه ای که برای ساخت آن صرف می شود نیست. ما در مورد گرم کردن آب با کیفیت بالا صحبت می کنیم، زیرا حجم آن زیاد است و تلفات حرارتی بسیار زیاد است . بهترین راه حل برای این مشکل، گردش مداوم آب با دماهای مختلف است و مبدل حرارتی استخری در این زمینه می تواند ایده آل عمل کند.

مبدل حرارتی استخر چیست؟

در سال های اخیر، نصب مبدل حرارتی در استخر بسیار رایج شده و به شما امکان می دهد تا گرمایش آب را بصورت بهینه انجام دهید.
مبدل حرارتی استخر وسیله ای برای گرم کردن آب استخر است . تفاوت خاصی در اندازه استخر یا کاربری آن، خصوصی، عمومی، شهری یا آکوپارک بزرگ وجود ندارد. اصل کار برای همه مبدل های حرارتی یکسان است و شامل تبادل حرارتی بین دو مدار غیر رسانه است که توسط آن یک وسیله گرم می شود ومحیط را گرم می کند.

تاسیسات لطفی : فروش انواع مبدل حرارتی استخر

تاسیسات لطفی با 30 سال سابقه  در زمینه طراحی و ساخت انواع استخر ، سونا و جکوزی و همچنین فروش و نصب تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی دارد. جهت مشاوره و اخذ قیمت با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.
✵ فروش و نصب تجهیزات جکوزی ، سونا و استخر
✵ فروش مبدل حرارتی استخر به سراسر ایران – ارسال با بسته بندی ایمن 
✵ فروش مبدل حرارتی استخر در تهران
✵ فروش مبدل حرارتی استخر در کرج
✵ مبدل حرارتی استخر صفحه ای
✵ مبدل حرارتی استخر استیل
✵ مبدل حرارتی استخر مسی
جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت ، تماس حاصل فرمایید .


نحوه محاسبه مبدل حرارتی مورد نیاز برای برای استخر

داده هایی که برای محاسبه مبدل حرارتی استخری مورد نیاز است شامل موارد زیر می باشند:
– حجم استخر؛
– دمای آب شبکه و آب در خروجی مدار واحد (آب شیر به ندرت زیر 15+ درجه است).
– زمانی که در طی آن آب در استخر باید گرم شود (به عنوان یک قاعده، بیش از 3 الی 4 ساعت نیست – هر چه مدت زمان طولانی تر باشد، قدرت حرارتی تجهیزات کمتر و بر این اساس، قیمت آن نیز کمتر می شود) .
– سرعت جریان محیط کار مبدل حرارتی (یعنی حجم آب عبوری از دستگاه در یک دوره زمانی معین). اگر قبلاً یک پمپ سیرکولاسیون برای تمیز کردن و گردش آب در استخر نصب کرده اید، پارامتری که در برگه اطلاعات پمپ نشان داده شده است را می توان به عنوان حداکثر دبی در نظر گرفت.

انواع مبدل های استخری

1. مبدل حرارتی صفحه ای استخری

مبدل های حرارتی صفحه ای دستگاه های فنی هستند که از صفحات فلزی نازکی تشکیل شده اند که با کمک آنها، انرژی حرارتی به محیط گرم منتقل می شود.
دستگاه مبدل حرارتی صفحه ای شامل موارد زیر می باشد:
• مجموعه ای از صفحات برجسته – ثابت و گیره
• نازل برای ورودی و خروجی مایع خنک کننده
• صفحات نواری
• پیچ رابط
قطعات اصلی صفحات هستند. آنها برای انتقال انرژی از یک خنک کننده به خنک کننده دیگر مورد نیاز بوده و از فولاد ضد زنگ درجه پایین ساخته می شوند ، سپس مورد پرداخت الکتروشیمیایی قرار می گیرند . در نتیجه، قطعات در برابر خوردگی مقاوم شده و می توانند در دمای بالا کار کنند.
مبدل های حرارتی صفحه ای مدرن طبق یک سیستم خاص کار می کنند. بخش های تجهیزات به نوبه خود با خنک کننده سرد و گرم شده پر می شوند. به منظور نگه داشتن یا رد شدن از آن، از واشرهای مهر و موم استفاده شده و توده های گرم و سرد به سمت یکدیگر حرکت می کنند.
صفحات به دلیل طراحی کارآمد، انتقال حرارت بالایی دارند. در ساخت آنها از توسعه ویژه “Off-set” استفاده می شود. اصل آن ایجاد کانال هایی است که متقارن و نامتقارن باشند. در نتیجه، مایع به طور مساوی توزیع می شود و حذف گرما افزایش می یابد .
است.

مبدل حرارتی استخری صفحه ای
مبدل حرارتی استخری صفحه ای

2. مبدل های حرارتی مسی

این نوع مبدل نسبت به سایر مواد مانند فولاد و چدن برتری داشته و وزن کمتری نیز دارند. این نوع مبدل ها گرما را سریعتر انتقال می دهند و کمتر در معرض خوردگی هستند. عمر مفید مبدل های حرارتی مسی معمولاً 10-12 سال است.
استفاده از مس با هدایت حرارتی فوق‌العاده آن باعث می‌شود که طرح مبدل حرارتی به شکل یک لوله پره‌دار به نفع طراحی ساده‌تر و قابل اعتمادتر کنار گذاشته شود. اصل آن از سماور سنتی وام گرفته شده است که در آن لوله گرم کننده از مخزن آب عبور می کند.
علاوه بر این، مبدل های حرارتی مسی امکان دستیابی به حداکثر بازده 95٪ را فراهم می کنند که منجر به صرفه جویی قابل توجه در انرژی و کاهش هزینه های عملیاتی برای گرم کردن آب می شود.

3. مبدل حرارتی استیل استخری

مبدل حرارتی استیل نوعی مبدل است که برای گرم کردن آب استخر استفاده می شود . این واحدهای تبادل حرارت از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. فولاد ضد زنگ یون های آهن را منتشر نمی کند، بنابراین آب استخر را به رنگ تیره رنگ نمی کند. یکی از ویژگی های این مبدل ها این است که ضربه های حرارتی را به راحتی تحمل می کند و در صورت لزوم به راحتی تعمیر می شوند.
ترکیب شیمیایی مواد ضد زنگ کاملا بی اثر است، بنابراین یک مبدل حرارتی ساخته شده از فولاد ضد زنگ حداقل تا ده سال نیازی به تعمیر نخواهند داشت. مزیت اصلی استفاده از این ماده در مبدل حرارتی استخری هزینه نسبتا پایین آن در مقایسه با سایر مصالح با ساختاری غیر خورنده و ضد زنگ است. برای مشاهده جزییات و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید .

نکات انتخاب مبدل حرارتی استخری

همه مدل های مبدل های حرارتی موجود در بازار در موارد زیر متفاوت هستند:

– حجم و اندازه
حجم و اندازه آنها بسته به ابعاد استخر انتخاب می شوند.

– قدرت
قدرت ، باید با حداکثر تلفات حرارتی مطابقت داشته باشد. مقادیر متوسط: 15-20 کیلو وات است.

– مواد بدنه
فولاد ضد زنگ، تیتانیوم و غیره

– نوع کار
از نظر کاری مدل های گازی و برقی وجود دارد.

– نوع المنت گرمایش داخلی صفحه ای و لوله ای.
نوع دوم به دلیل افزایش سطح تماس آب سرد با محفظه تبادل و کاهش مقاومت در برابر جریان سیال، تقاضای بیشتری دارد. علاوه بر این لوله ها نسبت به آلودگی حساسیت کمتری دارند، بنابراین نیازی به تصفیه اولیه آب ندارند. گزینه های لایه ای به سرعت مسدود می شوند، بنابراین توصیه می شود از آنها برای حوضچه های کوچک استفاده کنید.
هنگام انتخاب دستگاه حتما حجم استخر و حداکثر اتلاف حرارت را در نظر بگیرید ئ. پارامتر دوم برابر با 7/0 از مقدار مایع در هنگام پر شدن کامل استخر گرفته می شود. در نظر گرفتن نوع دستگاه گرمایش اصلی (بخاری برقی یا دیگ گاز) نیز مهم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.