شوفاژ لطفی

بررسی و خرید فیلتر شنی استخری با گارانتی

فیلتر شنی استخری مخزنی پر از شن است که به شبکه فیلتراسیون استخر متصل است. با عبور آب استخر از فیلتر شنی زباله ها و ذرات موجود در آب گرفته شده و از بازگشت آنها به استخر جلوگیری می شود . این مخزن به تمیز تر و شفاف تر شدن آب استخر کمک می کنند.
محفظه فیلتر شنی معمولا از فولاد ضد زنگ، فایبر گلاس یا پلاستیک ساخته شده است و به اندازه کافی بادوام است تا در برابر فشار زیاد که مورد نیاز برای اجرای سیستم فیلتراسیون است مقاومت کند.

شوفاژ لطفی : مرکز فروش فیلتر شنی استخر

شوفاژ لطفی، 30 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع استخر، سونا و جکوزی سابقه دارد . فروش و نصب تاسیسات و تجهیزات سونا ، استخر و جکوزی  با کمترین قیمت و کیفیت ساخت بالا  از خدمات تاسیسات لطفی است.
✵ فیلتر شنی استخر
فیلتر شنی گالوانیزه – فلزی
فیلتر شنی فایبرگلاس
✵  فروش انواع فیلتر شنی استخر در تهران
✵  فروش انواع فیلتر شنی استخر در کرج
✵ فروش انواع فیلتر شنی استخر به سراسر ایران

جهت اطلاع از قیمت فیلتر شنی استخری ، تماس حاصل فرمایید . تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

مشخصات فنی فیلتر شنی عمودی

متر مکعب
در ساعت
وزن سیلیس
kg
سایز لوله
اینچ
ارتفاع قطر ردیف
3.5 120 1.5 70 50 1
4.5 200 1.5 100 50 2
5.5 280 1.5 100 60 3
6.5 360 1.5 120 60 4
6.5 360 2 100 70 5
7 440 2 120 70 6
8.5 480 2 150 70 7
8 400 2 100 80 8
8.5 560 2 120 80 9
10 600 2 150 80 10
13 600 2 150 100 11
15 1300 2.5 150 120 12
20 1600 3 150 150 13
30 2000 4 150 180 14
40 2350 4 150 210 15
50 2500 4 150 240 16
60 3000 5 150 270 17
70 4000 5 150 300 18

فیلتر شنی استخری چگونه کار می ‌کند؟

فیلترهای شنی با انتقال آب از بالای مخزن از طریق شن به پایین مخزن با فشار بالا عمل می‌کنند. همانطور که آب به پایین چکه می کند لبه‌های تیز دانه های شن ذراتی مانند خاک و مواد زائد دیگر را جذب می ‌کنند.
ذرات کوچکتر از آب جدا می شوند تا زمانی که شن بیش از حد متراکم شود و نیاز به شستشوی معکوس داشته باشد.
شستشوی معکوس فیلتر شنی ، جریان آب را از طریق شن معکوس می کند . این عمل از قسمت های جانبی در پایین شروع شده و به سمت بالا حرکت می کند و خاک و زباله های دیگر را در حین حرکت جمع می‌ کند و هنگامی که راه خود را به بالای فیلتر رساند دور ریخته شده و به استخر باز نمی گردند.
شستشوی معکوس را می توان در عرض چند دقیقه کامل کرد و یک فرایند کار فشرده نیست. پس از تکمیل چرخه شستشوی معکوس و شستشوی سیستم شن ها تمیز می ‌توانند فرآیند فیلتر کردن آب استخر را مجدداً انجام دهند.
به عبارت دیگر آب استخر وارد فیلتر شنی بالای مخزن شده از آنجا شروع به فیلتر می کند به این معنی که اگر آب از لوله ای در کنار مخزن وارد شود برای شروع چرخه فیلتراسیون باید به سمت بالا پمپ شود.
شما می توانید آن را مانند یک فواره در نظر بگیرید. آب می تواند از هر جهت وارد یک چشمه شود اما آب باید از لایه بالایی به پایین چکه کند . هنگامی که آب استخر در بالای مخزن فیلتر شنی قرار گرفت یک توزیع کننده عبور می کند تا اطمینان حاصل شود که به طور یکنواخت روی بستر ماسه ای پخش می شود.
سپس آب استخر قبل از رسیدن به قسمت های جانبی واقع در پایین مخزن از طریق شن و ماسه شسته می شود. دهانه های جانبی به اندازه بزرگ هستند که آب را از آن عبور می ‌دهند اما در عین حال به اندازه ای کوچک هستند که شن ها در آن فشرده می شوند.
در طی فرآیند شستشوی معکوس آب از قسمت های جانبی پایین خارج شده و به سمت بالای شن و از طریق توزیع کننده های بالا حرکت می‌کند تا ضایعات از بین روند.

قیمت ، فروش و نصب فیلتر شنی استخری
قیمت ، فروش و نصب فیلتر شنی استخری

 

انواع فیلتر شنی استخری

فیلترهای شنی استخری با توجه به حجم و اندازه استخر انتخاب شده و شامل فیلترهای شن و ماسه سریع، فیلتر شنی نرخ بالا و فیلتر شنی کند می باشند که تمام این فیلترها در طی مدت زمان ۶ ساعت آب استخر را از هر گونه آلودگی پاک می‌کنند.

کدام نوع استخر ها با فیلترهای شنی استخری بهتر کار می کنند؟

به طور کلی همه استخرهای داخلی می توانند با استفاده از فیلتر شنی از جمله فایبرگلاس ، بتن ، آستر، وینیل و سایر دیگر استخرهای پیش ساخته مانند استخر های کانتینری کار کنند.
در نهایت تا زمانی که اندازه فیلتر با اندازه استخر مطابقت داشته باشد نوع استخر تأثیری بر نوع سیستم فیلتراسیونی که می‌ توانید داشته باشید، ندارد .

مزایای استفاده از فیلترهای شنی استخری

– شن و ماسه می ‌توانند ۵ تا ۷ سال بدون نیاز به تعویض دوام بیاورند.
– این نوع فیلترها می توانند هرگونه کثیفی مانند حشرات ، برگ درختان، موی سر، خزه ها و غیره را از روی آب پاک کنند.
– فیلترهای شنی استخری دارای هزینه‌های کمی بوده و نگهداری از آنها آسان و راحت است.
– استفاده از این دستگاه ها برای آب هایی که برای زمین کشاورزی استفاده می شوند نیز مناسب است.
– این فیلترها بهینه بوده و دارای کیفیت بالایی می باشند.

نحوه عملکرد فیلتر شنی

عملکرد فیلتر های شنی با انتقال آب از بالای مخزن از طریق شن به پایین مخزن از طریق فشار بالا انجام می شود. با پایین آمدن آب لبه های تیز دانه های شن ذراتی مانند خاک زباله و مواد زائد را جذب می کنند . ذرات کوچکتر از آب خارج شده و وارد چرخه می شوند تا زمانی که شن ها بیش از حد متراکم شوند و نیاز به تمیز کردن با شستشوی معکوس داشته باشند.

فیلتر شنی در کرج
فیلتر شنی در کرج

تفاوت فیلتر شنی با سایر فیلتر ها در چیست؟

در این بخش به طور خلاصه به تفاوت بین دو نوع از فیلترها با فیلتر شنی می پردازیم و توضیح مختصری در مورد مزایای یک کارتریج شنی بر سایر موارد را ارائه می دهیم.
– فیلتر شنی در مقابل فیلتر DE
اگرچه فیلترهای DE از جمله کارآمدترین فیلتر ها بوده و حداقل چیزها را که شامل ذراتی با اندازه ۳ تا ۵ میکرون است را به دام می اندازند ، اما نیاز به کار زیادی دارند به طوری که این فیلترها تقریباً سالی یک بار نیاز به مونتاژ داخلی دارند تا تمیز شوند .
علاوه بر این ، تمیز کردن آنها به‌عنوان فیلتر کارتریج آسان نیست و برای تمیز کردن آنها نیاز به جاروبرقی است . همچنین خیساندن شیمیایی یک کار وقت گیر و بسیار آزاردهنده بوده و این کارها لازم است ۲ تا ۳ بار در سال انجام شود.
اما فیلترهای شنی کار چندانی ندارند و فقط کافیست هر چند سال یک بار تمیز شوند در نتیجه در مقایسه با فیلترهای DE به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند.

 فیلتر شنی در مقابل فیلتر کارتریج

فیلترهای کارتریج نیاز به کار زیادی ندارند آنها فقط باید یک تا سه ساعت تمیز شوند . هنگام تمیز کردن آنها معمولاً به شیلنگ آب و خیساندن شیمیایی نیاز است.
با توجه به این که فیلترهای استخر کارتریج به راحتی نشت می‌کنند باعث می شود که در نظر گرفتن فیلترهای شنی کلاسیک بیشتر مد نظر قرار بگیرد.
نگهداری آسان و چند فرصت شکستن مزایای فیلترهای شنی است که آنها را برای صاحبان استخر که نمی خواهند هزینه زیادی انجام دهد ، مناسب می کند.

نحوه نگهداری از فیلتر شنی

تنها کاری که باید برای حفظ فیلتر شنی انجام دهید این است که فشار سنج شما به فشار ۸ تا ۱۰ پوند برسد . در این مرحله بهتر است خاک را از فیلتر به عقب شستشو دهید در غیر این صورت به زودی فیلتر از کار می افتد.
معمولاً هر یک تا دو ماه یک بار این اتفاق می‌افتد اما بسته به استخر و محیط شما بسیار متفاوت است.
همانطور که در بالا نیز اشاره شد سایر فیلتر ها برای تمیز کردن نیاز به مقدار بیشتری کار دارند که این یک مزیت برای استفاده از فیلتر های شنی است به این دلیل که شن باید هر ۵ تا ۷ سال تعویض شود.
با افزایش سن فیلتر، شن ها دیگر فیلتر نمی‌شوند و کارایی خود را از دست می دهد اما به دلیل اینکه این یک امر بسیار تدریجی است ممکن است درک آن دشوار باشد.
یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص اینکه آیا فیلتر شنی شما نیاز به تعویض دارد یا خیر این است
که هرچند وقت یکبار شستشوی معکوس را انجام دهید.
اگر متوجه شدید که با گذشت زمان بیشتر نیاز به تمیز کردن آن دارید سیگنال خوبی است که نشان دهنده کاهش کارایی می باشد و فیلتر باید تعویض شود.

نحوه شستشوی معکوس فیلتر شنی

زمان مناسب برای شستشوی معکوس فیلتر شنی زمانی است که فشار سنج تقریباً ۸ تا 10 پوند را نشان می‌دهد. این یک فرایند مهم برای درک است و نادیده گرفتن آن در نهایت باعث بی فایده شدن فیلتر استخر می شود.
انجام شستشوی معکوس فیلتر شنی بسیار آسان است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دسته را بچرخانید که آب اجازه عبور از فیلتر در جهت مخالف را می ‌دهد و به همین دلیل به آن شستشوی معکوس می گویند.
این فرایند آلودگی را از فیلتر حذف می کند. با این حال اگر فشارسنج نشان می دهد که زمان شستشوی معکوس فرارسیده است فوراً شیر را نچرخانید ، بلکه ابتدا باید پمپ فیلتر را خاموش کنید تا از ایجاد مشکلات نسبتاً مهم جلوگیری کنید.
به عبارت دیگر برای تمیز کردن شن و ماسه در فیلتر شنی نیاز به شستشوی معکوس وجود دارد. شستشو فیلتر شنی جریان آب را در شن ها معکوس می کند ، این چرخه از قسمت های جانبی درپایین فیلتر شروع شده و به سمت بالا حرکت می کند و باعث جمع آوری هرچه بیشتر ذرات می شود و هنگامی که ذرات به بالای فیلتر راه پیدا کند به ضایعات ارسال می شود.
پس از اتمام چرخه شستشوی معکوس و شستشوی سیستم ، شن تمیز می تواند بار دیگر فرآیند فیلتر کردن آب استخر را دوباره آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *