راهنمای خرید

قیمت ،فروش و نصب فیلتر شنی استخری

فیلتر شنی استخری مخزنی پر از شن است که به شبکه فیلتراسیون استخر متصل است. با عبور آب استخر از فیلتر شنی زباله ها و ذرات موجود در آب گرفته شده و از بازگشت آنها به استخر جلوگیری می شود . این مخزن به تمیز تر و شفاف تر شدن آب استخر کمک می کنند.
محفظه فیلتر شنی معمولا از فولاد ضد زنگ، فایبر گلاس یا پلاستیک ساخته شده است و به اندازه کافی بادوام است تا در برابر فشار زیاد که مورد نیاز برای اجرای سیستم فیلتراسیون است مقاومت کند.

قیمت ، فروش و نصب فیلتر شنی استخری
قیمت ، فروش و نصب فیلتر شنی استخری

فیلتر شنی استخری چگونه کار می ‌کند؟

فیلترهای شنی با انتقال آب از بالای مخزن از طریق شن به پایین مخزن با فشار بالا عمل می‌کنند. همانطور که آب به پایین چکه می کند لبه‌های تیز دانه های شن ذراتی مانند خاک و مواد زائد دیگر را جذب می ‌کنند.
ذرات کوچکتر از آب جدا می شوند تا زمانی که شن بیش از حد متراکم شود و نیاز به شستشوی معکوس داشته باشد.
شستشوی معکوس فیلتر شنی ، جریان آب را از طریق شن معکوس می کند . این عمل از قسمت های جانبی در پایین شروع شده و به سمت بالا حرکت می کند و خاک و زباله های دیگر را در حین حرکت جمع می‌ کند و هنگامی که راه خود را به بالای فیلتر رساند دور ریخته شده و به استخر باز نمی گردند.
شستشوی معکوس را می توان در عرض چند دقیقه کامل کرد و یک فرایند کار فشرده نیست. پس از تکمیل چرخه شستشوی معکوس و شستشوی سیستم شن ها تمیز می ‌توانند فرآیند فیلتر کردن آب استخر را مجدداً انجام دهند.
به عبارت دیگر آب استخر وارد فیلتر شنی بالای مخزن شده از آنجا شروع به فیلتر می کند به این معنی که اگر آب از لوله ای در کنار مخزن وارد شود برای شروع چرخه فیلتراسیون باید به سمت بالا پمپ شود.
شما می توانید آن را مانند یک فواره در نظر بگیرید. آب می تواند از هر جهت وارد یک چشمه شود اما آب باید از لایه بالایی به پایین چکه کند . هنگامی که آب استخر در بالای مخزن فیلتر شنی قرار گرفت یک توزیع کننده عبور می کند تا اطمینان حاصل شود که به طور یکنواخت روی بستر ماسه ای پخش می شود.
سپس آب استخر قبل از رسیدن به قسمت های جانبی واقع در پایین مخزن از طریق شن و ماسه شسته می شود. دهانه های جانبی به اندازه بزرگ هستند که آب را از آن عبور می ‌دهند اما در عین حال به اندازه ای کوچک هستند که شن ها در آن فشرده می شوند.
در طی فرآیند شستشوی معکوس آب از قسمت های جانبی پایین خارج شده و به سمت بالای شن و از طریق توزیع کننده های بالا حرکت می‌کند تا ضایعات از بین روند.

انواع فیلتر شنی استخری

فیلترهای شنی استخری با توجه به حجم و اندازه استخر انتخاب شده و شامل فیلترهای شن و ماسه سریع، فیلتر شنی نرخ بالا و فیلتر شنی کند می باشند که تمام این فیلترها در طی مدت زمان ۶ ساعت آب استخر را از هر گونه آلودگی پاک می‌کنند.

کدام نوع استخر ها با فیلترهای شنی استخری بهتر کار می کنند؟

به طور کلی همه استخرهای داخلی می توانند با استفاده از فیلتر شنی از جمله فایبرگلاس ، بتن ، آستر، وینیل و سایر دیگر استخرهای پیش ساخته مانند استخر های کانتینری کار کنند.
در نهایت تا زمانی که اندازه فیلتر با اندازه استخر مطابقت داشته باشد نوع استخر تأثیری بر نوع سیستم فیلتراسیونی که می‌ توانید داشته باشید، ندارد .

نمایندگی فروش و تعمیر پکیج-تاسیسات استخر
نمایندگی فروش و تعمیر پکیج-تاسیسات استخر

مزایای استفاده از فیلترهای شنی استخری

– شن و ماسه می ‌توانند ۵ تا ۷ سال بدون نیاز به تعویض دوام بیاورند.
– این نوع فیلترها می توانند هرگونه کثیفی مانند حشرات ، برگ درختان، موی سر، خزه ها و غیره را از روی آب پاک کنند.
– فیلترهای شنی استخری دارای هزینه‌های کمی بوده و نگهداری از آنها آسان و راحت است.
– استفاده از این دستگاه ها برای آب هایی که برای زمین کشاورزی استفاده می شوند نیز مناسب است.
– این فیلترها بهینه بوده و دارای کیفیت بالایی می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با تاسیسات لطفی