قیمت،فروش و نصب منبع انبساط پشت بام

به نوعی مخزن باز که برای تنظیم کردن فشار آب و جلوگیری از به هم خوردن فشار سیستم استفاده می شود منبع انبساط باز یا منبع انبساط پشت بامی گفته می شود.
به طور کلی هنگامی که سیستم های تاسیساتی مانند موتورخانه و شوفاژ خانه ها اندازی می شوند حجم آب داخل سیستم با بالا رفتن درجه حرارت افزایش یافته و منبسط می شود که برای جلوگیری از بالا رفتن فشار سیستم باید تخلیه آب صورت گیرد.

تاسیسات لطفی : فروش انواع منبع انبساط پشت بام

تاسیسات لطفی با 30 سال سابقه  در زمینه فروش و خدمات پس از فروش تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، نمایندگی فروش قطعات و تجهیزات موتورخانه و شوفاژ  می باشد. جهت مشاوره و اخذ قیمت با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.
✵ فروش و نصب تجهیزات موتورخانه و شوفاژ
✵ فروش منبع انبساط پشت بام
✵ فروش منبع انبساط موتورخانه
✵ فروش منبع انبساط شوفاژ

جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت ، تماس حاصل فرمایید .


منقبض شدن یا کاهش حجم آب نیز با کاهش دمای آب در سیستم های گرمایشی ایجاد می شود و برای آن که فشار منفی در سیستم ایجاد نشود باید این کاهش حجم آب جبران شود که تمام این عوامل با منبع انبساط پشت‌بام قابل انجام است.
این منبع که باید در خط مکش پمپ موتورخانه و شوفاژ خانه و حداقل دو تا سه متر بالای، بالاترین مصرف کننده حرارتی ساختمان نصب شود توانایی کنترل میزان آب موجود در چرخه را از طریق لوله های ارتباطی با بویلر و شناور موجود در آن را کنترل می ‌کند و بدین منظور برای ثابت نگه داشتن مقدار آب در هنگام ایجاد نشتی ، ارتفاع آب را کاهش می‌دهد.

قیمت، فروش و نصب منبع انبساط پشت بام
قیمت، فروش و نصب منبع انبساط پشت بام

 

انواع منبع انبساط پشت بام

منابع انبساط پشت بام دارای سه نوع هستند که بدون عایق بوده و شامل موارد زیر می باشند:
– منبع انبساط باز آهنی از جنس گالوانیزه که دارای گنجایشی معادل ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ لیتر بوده و جزء اولین منابع انبساط باز محسوب می‌شوند.
– منبع انبساط باز آلومینیومی که دارای حداکثر گنجایش ۲۰۰ لیتر بوده و برتری آن ها نسبت به منابع انبساط پشت بامی گالوانیزه نداشتن اشکال خوردگی و زنگ زدگی است.
– منبع انبساط باز فایبرگلاسی

از منبع انبساط باز در سیستم های حرارت مرکزی برای چه اهدافی استفاده می شود؟

– کاهش دادن فشار آب به دلیل گرم شدن بیش از حد
– یکی دیگر از اهداف استفاده از منبع انبساط پشت بامی این است که باعث کاهش فشاری که ناشی از کم شدن آب سیستم است، می شود.
– این منابع انبساط حجم بخار آب در بویلرها و را نیز افزایش می دهد.

منبع انبساط پشت بامی در کجا نصب می شود؟

برای آنکه این منبع بتواند باعث تنظیم فشار کل سیستم شده و از هدر رفتن آب جلوگیری کند باید در ارتفاع بالاتری نسبت به مبدل حرارتی نصب شده در ساختمان نصب شود به همین دلیل پشت بام بهترین محل برای نصب منبع انبساط باز است که باعث می‌شود منبع در تماس مستقیم با هوا نیز قرار گیرد.

نحوه عملکرد منبع انبساط پشت بامی

بطور کلی در تمام سیستم های حرارتی با افزایش دمای آب حجم آن ها نیز افزایش می یابد که باعث بالا رفتن سطح آب در داخل منبع انبساط می شود.
به دلیل ایجاد فشاری که از منبع آب وارد می شود از طریق لوله ها این فشار را به قسمت های دیگر سیستم منتقل نموده و با این کار آب را در کل قسمت های سیستم به گردش در می آورد . منبع انبساط پشت بامی به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع بالا فشار هوای بیشتری را به آب وارد آورده و باعث ایجاد یک فشار مطلوب برای جریان یافتن آب می شود . این سیستم عملیات های خودکاری را نیز در صورت بروز هر گونه مشکلی در مسیر گردش آب انجام می دهد ، به عنوان مثال اگر مقدار آب به دلیل وجود نشتی کاهش یابد منبع انبساط پشت بامی بخاطر متصل بودن به آب شهری این کسری آب را جبران می‌کند.

مزایای منبع انبساط باز یا پشت بامی

– این منابع از قیمت مناسبی برخوردار بوده و هزینه تعمیر و سرویس کمی دارند.
– از جمله مزایای دیگر منبع انبساط پشت بامی می توان به دارا بودن ضریب اطمینان بالا در برابر زیاد شدن فشار آب اشاره نمود .
– کاهش احتمال ترکیدگی بویلر به دلیل کنترل دقیق بر سیستم گرمایشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.