مرکز فروش فیلتر شنی در کرج

برای آشنایی با مرکز فروش فیلتر شنی در کرج با ما همراه باشید. فیلترهای شنی اولین و بهترین فیلترهای استخر هستند. این فیلترها همانطور که از نامشان پیداست پر از شن هستند ، اما منظور از فیلتر شنی شن های موجود در ساحل دریا نیست و برای به دست آوردن ذرات ۲۰ تا ۱۰۰ میکرون به شنی مخصوص درجه بندی نیاز است تا همه مواد زائد و حتی عوامل بیماری زا را از بین ببرد.
یکی از ویژگی‌های این فیلترها این است که تعمیر و نگهداری آنها کم است ، زیرا هر چه این فیلتر کثیف تر شود بهتر عمل نموده و مواد زائد بیشتری را می تواند به دام بیندازد. اما با این حال نباید آن را کاملاً کثیف کنید و باید آن را تحت فشار ۱۰ کیلو گرم نگه دارید تا کارایی خود را از دست ندهد.

تاسیسات لطفی مرکز فروش فیلتر شنی در کرج

برای خرید فیلتر شنی در کرج می‌توانید با تاسیسات لطفی تماس گرفته و یا به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنید.

تاسیسات مرکزی ایران - تاسیسات لطفی
تاسیسات مرکزی ایران – تاسیسات لطفی

نحوه عملکرد فیلتر شنی

عملکرد فیلتر های شنی با انتقال آب از بالای مخزن از طریق شن به پایین مخزن از طریق فشار بالا انجام می شود. با پایین آمدن آب لبه های تیز دانه های شن ذراتی مانند خاک زباله و مواد زائد را جذب می کنند . ذرات کوچکتر از آب خارج شده و وارد چرخه می شوند تا زمانی که شن ها بیش از حد متراکم شوند و نیاز به تمیز کردن با شستشوی معکوس داشته باشند.

فیلتر شنی در کرج
فیلتر شنی در کرج

تفاوت فیلتر شنی با سایر فیلتر ها در چیست؟

در این بخش به طور خلاصه به تفاوت بین دو نوع از فیلترها با فیلتر شنی می پردازیم و توضیح مختصری در مورد مزایای یک کارتریج شنی بر سایر موارد را ارائه می دهیم.
– فیلتر شنی در مقابل فیلتر DE
اگرچه فیلترهای DE از جمله کارآمدترین فیلتر ها بوده و حداقل چیزها را که شامل ذراتی با اندازه ۳ تا ۵ میکرون است را به دام می اندازند ، اما نیاز به کار زیادی دارند به طوری که این فیلترها تقریباً سالی یک بار نیاز به مونتاژ داخلی دارند تا تمیز شوند .
علاوه بر این ، تمیز کردن آنها به‌عنوان فیلتر کارتریج آسان نیست و برای تمیز کردن آنها نیاز به جاروبرقی است . همچنین خیساندن شیمیایی یک کار وقت گیر و بسیار آزاردهنده بوده و این کارها لازم است ۲ تا ۳ بار در سال انجام شود.
اما فیلترهای شنی کار چندانی ندارند و فقط کافیست هر چند سال یک بار تمیز شوند در نتیجه در مقایسه با فیلترهای DE به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند.

 فیلتر شنی در مقابل فیلتر کارتریج

فیلترهای کارتریج نیاز به کار زیادی ندارند آنها فقط باید یک تا سه ساعت تمیز شوند . هنگام تمیز کردن آنها معمولاً به شیلنگ آب و خیساندن شیمیایی نیاز است.
با توجه به این که فیلترهای استخر کارتریج به راحتی نشت می‌کنند باعث می شود که در نظر گرفتن فیلترهای شنی کلاسیک بیشتر مد نظر قرار بگیرد.
نگهداری آسان و چند فرصت شکستن مزایای فیلترهای شنی است که آنها را برای صاحبان استخر که نمی خواهند هزینه زیادی انجام دهد ، مناسب می کند.

نحوه نگهداری از فیلتر شنی

تنها کاری که باید برای حفظ فیلتر شنی انجام دهید این است که فشار سنج شما به فشار ۸ تا ۱۰ پوند برسد . در این مرحله بهتر است خاک را از فیلتر به عقب شستشو دهید در غیر این صورت به زودی فیلتر از کار می افتد.
معمولاً هر یک تا دو ماه یک بار این اتفاق می‌افتد اما بسته به استخر و محیط شما بسیار متفاوت است.
همانطور که در بالا نیز اشاره شد سایر فیلتر ها برای تمیز کردن نیاز به مقدار بیشتری کار دارند که این یک مزیت برای استفاده از فیلتر های شنی است به این دلیل که شن باید هر ۵ تا ۷ سال تعویض شود.
با افزایش سن فیلتر، شن ها دیگر فیلتر نمی‌شوند و کارایی خود را از دست می دهد اما به دلیل اینکه این یک امر بسیار تدریجی است ممکن است درک آن دشوار باشد.
یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص اینکه آیا فیلتر شنی شما نیاز به تعویض دارد یا خیر این است
که هرچند وقت یکبار شستشوی معکوس را انجام دهید.
اگر متوجه شدید که با گذشت زمان بیشتر نیاز به تمیز کردن آن دارید سیگنال خوبی است که نشان دهنده کاهش کارایی می باشد و فیلتر باید تعویض شود.

نحوه شستشوی معکوس فیلتر شنی

زمان مناسب برای شستشوی معکوس فیلتر شنی زمانی است که فشار سنج تقریباً ۸ تا 10 پوند را نشان می‌دهد. این یک فرایند مهم برای درک است و نادیده گرفتن آن در نهایت باعث بی فایده شدن فیلتر استخر می شود.
انجام شستشوی معکوس فیلتر شنی بسیار آسان است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دسته را بچرخانید که آب اجازه عبور از فیلتر در جهت مخالف را می ‌دهد و به همین دلیل به آن شستشوی معکوس می گویند.
این فرایند آلودگی را از فیلتر حذف می کند. با این حال اگر فشارسنج نشان می دهد که زمان شستشوی معکوس فرارسیده است فوراً شیر را نچرخانید ، بلکه ابتدا باید پمپ فیلتر را خاموش کنید تا از ایجاد مشکلات نسبتاً مهم جلوگیری کنید.
به عبارت دیگر برای تمیز کردن شن و ماسه در فیلتر شنی نیاز به شستشوی معکوس وجود دارد. شستشو فیلتر شنی جریان آب را در شن ها معکوس می کند ، این چرخه از قسمت های جانبی درپایین فیلتر شروع شده و به سمت بالا حرکت می کند و باعث جمع آوری هرچه بیشتر ذرات می شود و هنگامی که ذرات به بالای فیلتر راه پیدا کند به ضایعات ارسال می شود.
پس از اتمام چرخه شستشوی معکوس و شستشوی سیستم ، شن تمیز می تواند بار دیگر فرآیند فیلتر کردن آب استخر را دوباره آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.