راهنمای خرید

قیمت روز و فروش منبع کویل دار عمودی

منبع کویل دار عمودی که با عنوان منبع کویل دار ایستاده نیز شناخته می شود یک مخزن از جنس فولاد یا استیل است که مصارف گوناگونی داشته و عملکردی همانند مبدل حرارتی دارد.
از منبع کویل دار عمودی می توان هم در مصارف صنعتی و هم در مصارف مسکونی و تجاری به عنوان آبگرمکن استفاده نمود.
نوع عمودی کویل ها که به صورت ایستاده در فضای موتورخانه قرار می گیرند و جای کمتری اشغال می‌ کنند . جنس آنها از ورق گالوانیزه بوده و ظرفیت آن ۱۰۰ لیتر به ازای هر واحد مسکونی در نظر گرفته می شود.

منبع کویل دار عمودی
منبع کویل دار عمودی

نحوه عملکرد منبع کویل دار عمودی چگونه است؟

عملکرد این دستگاه ها بسیار ساده بوده به طوری که سیال پس از گرم شدن در داخل یک دیگ آب گرم به کویل ها منتقل می شود وگردش پیدا می کند با توجه به اینکه دمای این سیال گرم بوده با جریان همرفتی دمای آنها افزایش بیشتری پیدا می کند سپس این سیال به سمت واحد مصرفی جریان می یابد.
حتی در مصارف خانگی نیز آب سرد از طریق لوله کشی شهری وارد منبع کویل دار عمودی شده و توسط کویل ها افزایش دما پیدا می کند.
در صورتی که آب موجود در منبع کویل دار مصرف نشود در طی یک مسیر برگشتی دوباره به داخل منبع هدایت می شود و باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان دستگاه می گردد که یکی از مزیت های بزرگ منبع کویلی عمودی به شمار می رود.

منبع کویل دار عمودی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

این منبع از بدنه استوانه ای شکل از جنس فلز تشکیل شده و در قسمت ابتدایی و انتهایی که در بالا و پایین مخزن قرار دارد دارای دو عدسی محدب است.
این منابع همچنین دارای پایه مناسب ، شیر اطمینان بوده و چند رشته سیم از جنس مس نیز هستند.
منبع کویل دار عمودی دارای مخزن استوانه ای از جنس گالوانیزه گرم بوده و در صورتی که دارای ظرفیت بالایی باشند برای سرویس کردن درون مخزن دارای دریچه ای هستند که تعمیرکار درون آن جای می‌گیرد.
یک سری لوله که شامل لوله های آب سرد و گرم و لوله های گرمایش هستند نیز در کویل ها وجود دارند.
برای متصل شدن دو لوله ارتباطی به یکدیگر از یک قطعه پیچ دار در این منبع کویل دار ها استفاده شده است که جنس آن ها پلاستیکی یا فلزی بوده و این قطعه قابلیت اتصال سنسورهای مختلف مانند سنسور دما ،شیر اطمینان ، شیر تخلیه و… را به منبع کویل دار دارد.

کویل های به کار رفته در منابع کویل دار عمودی کدامند؟

به طور کلی ۲ دسته کویل وجود داردذ که شامل نوع U شکل و نوع حلزونی یا اسپیرال بوده و در منابع کویل دار عمودی استفاده می شود.
کویل حلزونی شامل یک شاخه لوله بوده و به دلیل آنکه طول آن زیاد است اما قطر مخزن محدودیت دارد به صورت حلزونی و فنری شکل درآمده است . در این کویل حلزون یا اسپیرال یک لوله وجود داشته که برای تبادل حرارت با جداره لوله، آب از یک سمت آن وارد شده و از سمت دیگر خارج می شود.
در کویل یو شکل چندین لوله U شکلی وجود دارد که از جنس مس بوده و باعث گردش بیشتر آب و داغ شدن آن می ‌شود . آب از یک طرف این لوله U شکل وارد و از سمت دیگر آن خارج می شود. به طور معمول از این نوع کویل ها برای ظرفیت‌های حرارتی بالا استفاده می شود .

نمایندگی فروش و تعمیر پکیج-تاسیسات استخر
نمایندگی فروش و تعمیر پکیج-تاسیسات استخر

اتصالات منبع کویل دار عمودی چیست؟

به طور کلی در تمام منابع کویل دار باید اتصالاتی که دارای بخش هایی مانند بخش های ورودی و خروجی، ترمومتر، فشار سنج ، شیر اطمینان و… هستند باشند که این اتصالات استاندارد بوده و هنگام ساخت آنها باید موارد گوناگونی مانند هر هم گسیختگی و فاصله گرفتن لوپ های رفت و برگشت کویل از یکدیگر، فشار آب، رسوب و غیره را در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با تاسیسات لطفی