شوفاژ لطفی

09125641224

پیمانکاری ،طراحی و ساخت استخر در تهران

استخر به عنوان محیطی برای سرگرمی افراد در نظر گرفته می شود که علاوه بر تفریح، جنبه درمانی نیز دارد در نتیجه دانش و تجربه خاصی برای ساخت آن نیاز بوده و رعایت یکسری نکات در این زمینه الزامیست به همین دلیل در این مقاله به نحوه ساخت استخر در تهران پرداخته ایم. زیرا در تهران بزرگ خانه های ویلایی، پنت هاوس و آپارتمان هایی وجود دارد که ساکنین آنها خواهان برپایی استخر در ساختمان خود بوده و همچنین به دلیل جمعیت زیاد و پهناور بودن این شهر نیاز است در آن مکان های فرهنگی و تفریحی مختلفی برای اوقات فراغت افراد احداث شود.

شوفاژ لطفی : طراح و مجری ساخت استخر در تهران

شوفاژ لطفی یکی از مراکز معتبری است که با همکاری با نیروهای ماهر و متخصص در زمینه طراحی، نصب و ساخت استخر در تهران آماده ارائه خدمات به هم وطنان خود می باشد.

✵ طراحی و ساخت استخر در تهران
✵ پیمانکاری ساخت استخر
✵ فروش ، نصب و اجرای تاسیسات استخر
✵ فروش و نصب تاسیسات آبگرم استخر
✵ فروش و نصب تاسیسات تصفیه آب استخر
✵ اجرای موتورخانه استخر در تهران

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

طراحی و ساخت استخر در تهران
طراحی و ساخت استخر در تهران

انواع استخر

سه نوع اصلی از استخرهای درون زمینی وجود دارد که به ترتیب محبوبیت عبارتند از: استخرهای بتنی، استخرهای وینیل و فایبرگلاس.

استخر بتنی

استخر های بتنی به صورت سفارشی ساخته می شوند و می توانند تقریباً به هر اندازه، شکل یا عمقی ساخته شوند.
این استخرها اغلب استخرهای گونیت یا شاتکریت نیز نامیده می ‌شوند ، زیرا بتن از طریق تفنگ به دیواره های تقویت شده با فولاد شلیک می شود و پس از خشک شدن بتن استخر گچ کاری و رنگ آمیزی شده و با یک سطح بافت دار یا کاشی پوشانده می شود.
نصب یک استخر بتنی بیشتر از هر نوع دیگری طول می کشد این نوع استخر قوی ترین و بادوام ترین نوع نسبت به سایرین است . در واقع امروز استخرهای بتنی زیادی در تهران وجود دارند که بیش از ۵۰ سال از عمر آنها می گذرد.
برخلاف سایر استخرها می توان استخرهای بتنی را بازسازی نموده و بزرگتر و به روز تر کرد.

استخر وینیل

در صورتی که برای ساخت استخر در تهران بخواهید از نوع وینیل استفاده کنید باید بدانید که استخرهای وینیل از یک آستر انعطاف ‌پذیر از پیش ساخته شده ساخته می شوند که در زمین حفاری شده و بر روی یک قاب تقویت شده از فولاد ، آلومینیوم یا پلیمر غیر خورنده محکم می شود.
اکثریت قریب به اتفاق استخرهای وینیل مستطیلی شکل هستند اما آستر های L شکل و آزاد نیز موجود است.
زمان ساخت برای ساخت استخر در تهران با روکش وینیل معمولاً سه هفته در نظر گرفته می شود اما در هنگام ساخت این نوع از استخرها باید توجه داشته باشید که اشیای مختلف مانند اسباب بازی یا اشیای تیز می‌ توانند آستر آن را سوراخ کنند . اما در حالی که لاینرها قابل تعمیر هستند باید نوعی را انتخاب کنید که حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلی متر ضخامت داشته باشد.

استخرهای فایبرگلاس

استخرهای فایبرگلاس در کارخانه در قالب های بزرگ ساخته شده و توسط جرثقیل در زمین حفاری شده قرار می ‌گیرند در نتیجه این نوع استخرها می ‌توان بسیار سریع تر از سایرین نصب کرد.
استخرهای فایبرگلاس دارای روکش ژل مانند فوق‌العاده صافی هستند که بسیار با دوام و مقاوم در برابر لکه می باشند.
برخلاف استخرهای بتنی، استخرهای فایبرگلاس غیر متخلخل هستند بنابراین در ساخت آنها از مواد شیمیایی کمتری استفاده می‌ شود در نتیجه جلبک کمتری را در خود جای می‌ دهند. با این حال استخر های فایبر گلاس در اندازه و اشکال کوچک تری نسبت به سایر استخرها ساخته می شوند و مناسب ترین نوع استخر برای قرار گرفتن در محیط و حیاط های کوچک هستند.
برپا کردن هر سه نوع استخر بتنی ، وینیل و فایبرگلاس در تهران امکان پذیر است . با این حال برخی از انواع استخرها در مناطق خاصی شایع ‌تر از سایرین هستند . انعطاف ‌پذیری لاینرهای فایبرگلاس و بوینیل آنها را برای مناطقی که آب و هوای سردی داشته و در آن چرخه های انجماد و ذوب می تواند به ساختار بتنی سفت و سخت آسیب برساند، ایده‌آل است.
اگر مطمئن نیستید که کدام نوع استخر برای شما مناسب است می توانید از تکنسین های تاسیسات لطفی که در زمینه تاسیس و ساخت استخر تجربه و تبحر زیادی دارند ، کمک بگیرید

مراحل ساخت استخر

برای ساخت استخر در تهران مراحل گوناگونی سپری می شوند که با توجه به نوع استخر ممکن است برخی مراحل در آنها حذف شود . این مراحل  شامل موارد زیر هستند:
– چیدمان و طراحی استخر
– حفاری کردن زمین به شکل مورد نظر برای برپایی استخر
– نصب فولاد که شامل شکل دادن فولاد به شکل استخر است.
– لوله کشی استخر برای حفظ گردش آب که با توجه به شکل استخر پیچیدگی‌های خود را دارد و در طی این فرآیند باید پمپ سیرکولاسیون ، سیستم تخلیه اصلی و اسکیمر نیز نصب شود.
– برق کشی استخر
– شاتکریت کردن که در طی آن بتن تحت فشار با توجه به شکل استخر قرار داده می ‌شود.
– کاشی کاری استخر
– پوشش نهایی استخر که شامل رنگ کردن بوده و باعث درخشندگی به سطح استخر می ‌شود.

ملاحظات ایمنی برای ساخت استخر در تهران شامل چیست؟

– نصب چراغ های استخر نه تنها حال و هوای شنا در شب را ایجاد می ‌کند بلکه استخر شما را ایمن تر نیز می کند.
– قرار دادن حصار ایمنی و نرده در اطراف استخر ایجاد یک منطقه امن در این مکان را تضمین می کند.
– پوشش های ایمنی می توانند به محافظت از کاربران در برابر افتادن تصادفی در آب کمک می کنند.
– اطمینان از ایمنی برق کشی در هنگام ساخت استخر در تهران از جمله نگرانی ها مهم بوده و لازم است به آن توجه ویژه شود، زیرا سیم کشی معیوب می تواند خطر شوک ‌در کاربران را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *