شوفاژ لطفی

09125641224

مرکز جرم گیری و اسید شویی پکیج در کرج

برای اسید شویی پکیج در کرج به کجا مراجعه کنیم؟
امروزه برای گرمایش منازل و تامین آب گرم مصرفی استفاده از موتورخانه شوفاژ رایج نبوده و دستگاه های پکیج جایگزین موتورخانه های قدیمی شده اند.
اما برای آنکه پکیج عملکرد درستی داشته باشد باید به صورت منظم و دوره ای توسط سرویس کاران ماهر سرویس شود ، در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی نظیر خرابی قطعات ، نشتی آب از پکیج ، خاموش و روشن شدن های ناگهانی دستگاه ، عدم توانایی گرم کردن آب و غیره روبرو شود.
در سرویس دوره ای پکیج یکی از مهمترین کارهایی که سرویسکاران انجام می‌دهند اسید شویی پکیج است.
زیرا در صورتی که رسوب کلسیم و منیزیم در دیواره های مبدل پکیج جمع شود ، عملکرد دستگاه با اختلال روبرو می شود .

شوفاژ لطفی :  اسید شویی پکیج در کرج

شوفاژ لطفی یکی از مراکز معتبری است که تعمیر و سرویس انواع برندهای پکیج مانند پکیج های ایران رادیاتور ، آریستون ، بوتان و.‌‌.‌. را در کرج به لطف ، تعمیرکاران متخصص در این زمینه انجام داده و مشکلات دستگاه های مشتریان خود را در کوتاه ‌ترین زمان ممکن برطرف می کند.
شهروندان ساکن در کرج ، فردیس و نقاط مختلف استان البرز که می خواهند پکیج خود را به صورت منظم و دوره ای سرویس نموده و یا پکیج آنها خراب شده و نیاز به اسید شویی پکیج دارند ،  می توانند با تاسیسات لطفی تماس گرفته و از تعمیرکاران ماهر و متخصص این مرکز کمک بگیرند.

✵ فروش و نصب و تعمیر انواع پکیج و درکرج
✵ تعمیر پکیج در کرج
✵ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در کرج
 نمایندگی پکیچ ایساتیس در کرج
✵ نمایندگی پکیج آریستون در کرج
✵ فروش لوازم و قطعات پکیج

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

اسید شویی پکیج چیست؟

هنگامی که در دیواره های مبدل پکیج رسوب جمع می شود که این امر به دلیل سختی آب در ایران است و باعث می ‌شود دستگاه توانایی خود را در گرم کردن آب و رادیاتورها از دست بدهد .
در این گونه مواقع دیواره‌های مبدل پکیج باید توسط اسید شستشو داده شود تا این رسوبات از بین رفته و از ایجاد شدن مشکلات دیگر در دستگاه پکیج جلوگیری شود .

علائم نشان دهنده رسوب گرفتن پکیج شامل چیست؟

در صورتی که هر یک از علائم زیر که نشان دهنده رسوب گرفتن جداره مبدل پکیج است را مشاهده کردید ، باید جلوگیری از خرابی های بیشتر دستگاه خود هر چه سریع تر از یک تعمیرکار ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید .
– گرم شدن کند مدار گرمایش
– مطلوب نبودن دمای آب گرم مصرفی
– کم شدن فشار آب گرم
– ایجاد سر و صدای غیر طبیعی از پکیج
– عدم گرم شدن کامل رادیاتورها در فصول سرد سال
– بالا رفتن بی دلیل فشار و بار پکیج

نحوه انجام اسید شویی پکیج

با توجه به اینکه اسید شویی پکیج یک کار کاملاً تخصصی بوده و نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد ، توصیه می کنیم این کار را هرگز خودتان انجام نداده و حتماً از مراکز معتبری که سرویس پکیج را انجام می دهند ، کمک بگیرید.
تعمیر و سرویس کاران شوفاژ لطفی در کرج مهارت و تخصص کافی برای تعمیر ، سرویس و اسید شویی پکیج مشتریان عزیز خود را داشته آماده و ارائه خدمات به آنها می باشند.
به طور کلی دو راه برای رسوب گرفتن و اسید شویی پکیج وجود دارد که شامل موارد زیر می باشند:

1. اسید شویی به روش سنتی و با استفاده از جرم گیر

در این روش سرویسکاران از موادهایی که جرم گیر هستند استفاده نموده و اسید شویی پکیج را انجام می دهند.
برای انجام این کار حتماً باید از تجهیزات ایمنی مانند ماسک ، عینک و لباس کار مخصوص استفاده کنید و حتماً مراقب عدم تماس اسید با لباس و اعضای بدن خود باشید و در صورت پاشیدن اسید روی بدن سریعاً محل مورد نظر را با آب سرد بشویید .

اسید شویی پکیج به روش سنتی شامل مراحل زیر می باشد :

– ابتدا باید پکیج را از پریز برق جدا نموده و کاور دستگاه را از روی آن کنید.
– در مرحله بعد ابتدا باید آبی که درون پکیج وجود دارد را کاملاً تخلیه کنید . برای این کار نیاز است تا شیری را که بلعث ورود آب سرد به دستگاه می‌شود را ببندید و شیری را که باعث پر شدن پکیج می شود را در خلاف جهت عقربه های ساعت پیچانید تا باز شود . در انتها برای آن که آب از سیستم پکیج تخلیه شود باید شیر آب گرم که در قسمت پایین دستگاه قرار دارد را باز کنید.
– در مرحله بعدی لازم است مبدل پکیج را باز کنید که این مبدل به واسطه دو عدد پیچ متصل است.
– برای اسید شویی و رسوب زدایی از مبدل ثانویه لازم است مبدل را درون یک لگن آب قرار داده و برای خارج شدن رسوبات از داخل مبدل پکیج باید داخل مبدل را با آب فشار بالا کاملاً بشورید.
در صورتی که متوجه شدید رسوبات به طور کامل کنده نشده‌اند می‌توانید پس از آنکه مبدل را تحت حرارت قرار دادید توسط چکش به آن ضربه وارد کنید تا تمام رسوبات کنده شده و بیرون بریزند.
پس از کنده شدن رسوبات از مواد جرم گیر که می تواند شامل ترکیب اسید و جوهر نمک صنعتی باشد استفاده کنید و این ترکیب را داخل مبدل بریزید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و پس از گذشت این زمان مبدل را با آب پرفشار بشورید.
پس از انجام دادن مراحل بالا باید مبدل را دوباره نصب نمود و پکیج را به حالت اول برگردانید و قبل از آن که دستگاه را روشن کنید ، فشار آن را بر روی ۱/۵ تنظیم کنید.

اسید شویی پکیج در کرج
اسید شویی پکیج در کرج

۲. استفاده از پمپ اسید شویی برای رسوب زدایی کردن از پکیج

در این روش برای آنکه اسید شویی از پکیج انجام شود از پمپ استفاده می شود ، به طوری که استفاده از پمپ باعث می شود که دیگر نیازی به باز کردن کاور و مبدل از دستگاه نبوده و اسید به به آسانی وارد مبدل پکیج شده و در عرض چند دقیقه باعث کنده شدن رسوبات داخل پکیج می شود.
برای انجام این کار ابتدا باید دو شاخه دستگاه را از پریز برق جدا نموده و پس از بستن شیری که باعث ورود آب سرد به داخل دستگاه می‌شود و باز کردن شیر پرکن پکیج برای خروج آب از دستگاه شیر آب گرم را باز کنید.
در مرحله بعدی باید اسید را درون یک لگن ریخته و آن را با آب رقیق کنید سپس پمپ مخصوص شستشو را درون آن لگن قرار دهید.
این پمپ دارای دو سر است که برای اسید شویی باید یک سره آن به ورودی مبدل پکیج وارد شده و سر دیگر آن به خروجی متصل باشد . اجازه دهید پمپ به مدت 20 دقیقه اسید شویی را انجام دهد و در انتها با استفاده از آب پرفشار مبدل را شستشو داده و رسوبات را خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *