نمایندگی فروش کولر گازی در کرج با نصب و گارانتی

خرید کولر گازی در کرج ، مستلزم داشتن اطلاعاتی از کولر و فروشندگان معتبر است. در صورتی که قصد خرید کولر گازی برای منزل یا محل کار خود را دارید ، برای آشنایی با یکی از مراکز معتبر فروش کولر گازی در کرج تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تاسیسات مرکزی ایران : فروش کولر گازی در کرج

تاسیسات لطفی با 30 سال سابقه  انواع کولر گازی در کرج و استان البرز ، را عرضه می کند. جهت مشاوره و اخد قیمت با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.


تاسیسات مرکزی ایران – لطفی

تلفن : 32703090 – 026 همراه : 09125641224

فروش انواع برندهای کولر گازی در کرج :

کولر گازی جنرال ، کولر گازی اجنرال ، کولر گازی ال جی ، کولر گازی سامسونگ ، کولر گازی هایسنس، کولر گازی هایر ، کولر گازی دوو ، کولر گازی ویرپول ، کولر گازی ایران رادیاتور، کولر گازی بوش ، کولر گازی گری ، کولر گازی زانتی ، کولر گازی فوجی ، کولر گازی پاناسونیک

فروش و نصب همراه با گارانتی در تمام نقاط استان البرز و کرج ، فردیس ، مارلیک، شهریار، رباط کریم،مهرشهر، هشتگرد،کمالشهر،عظیمیه ، گوهردشت،جهانشهر،مهرویلا،شاهین ویلا، باغستان و ….

فروش کولر گازی در کرج
فروش کولر گازی در کرج

معرفی شهر کرج

شهر کرج تا چند سال پیش یکی از شهرستان های تهران به شمار می رفت اما در سال های اخیر به دلیل واقع شدن و قرار گرفتن در مرکزیت استان البرز پذیرای سیل افراد مهاجر از سراسر ایران بوده است.
به دلیل وجود شهرک های صنعتی و کارخانجات متعددی که در اطراف کرج وجود دارد ، این شهر به عنوان یکی از شهرهای صنعتی شناخته شده و از این نظر معروف می باشد.
در چند سال اخیر به دلیل تورم بالا و تحریم ، کشور افراد زیادی از سایر اقصی نقاط کشور برای کار کردن و کسب درآمد بیشتر در کارخانه ها و صنایع مختلف اطراف کرج به این شهر مهاجرت نموده اند.
به طوری که آذری زبان ها حدود ۳۰ درصد از شهر کرج ، فارس ها ۵۳ درصد و ۱۷ درصد بقیه را افرادی با قومیت های متفاوت مانند کرد ، لر و… تشکیل داده اند.
به همین دلیل به کرج لقب ایران کوچک داده شده‌است.
به این ترتیب در سال های اخیر جمعیت شهر کرج بیش از ۲ میلیون نفر شده و به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت ایران در نظر گرفته می شود.
علاوه بر صنایع مختلف در شهر کرج این شهر از جاذبه های گردشگری- توریستی زیادی مانند پیست های اسکی دیزین و خور ، روستای آتشگاه کرج ، سد امیرکبیر ، آتشکده تخت رستم ، غار یخ مراد ، آبشار آدران ، باغ گل ها ، رودخانه کرج ، سد طالقان ، روستای برغان ، جاده چالوس و غیره برخوردار است .
از نظر آب و هوایی ، شهر کرج در فصل تابستان از آب و هوای نیمه بیابانی و خشک و در فصل زمستان از آب و هوای سرد و کوهستانی برخوردار است ، به طوری که به صورت میانگین دمای این شهر تا منفی ۴ درجه سانتیگراد کاهش پیدا کرده و در فصول گرم دما حداکثر تا ۴۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
با توجه به گرمای زیاد هوا در تابستان ، افراد زیادی از ساکنان این شهر ترجیح می‌دهند برای خنک کردن منازل و محل کار خود از کولر گازی استفاده کنند.

کولر گازی چیست ؟

کولر گازی یکی از دستگاه هایی است که برای خنک کردن و سرمایش محیط استفاده می شود . این دستگاه ها پس از آنکه هوای گرم محیط داخلی را جذب می کنند از طریق تبخیر کردن مایع مبرد و تبدیل آن به گاز در اواپراتور دستگاه ، هوای خنک و مطبوعی را تولید می کنند.
به طور کلی عملکرد دستگاه های کولر گازی بر اساس سیکل تبرید تراکمی می باشد.
کولرهای گازی از دو قسمت تشکیل شده اند که شامل اجزاء و قطعات مختلفی هستند و شامل موارد زیر می باشند :

۱. قسمت مکانیکی که شامل اواپراتور ، کمپرسور ، کندانسور، گاز مبرد و لوله مویی است .

2. قسمت الکترونیکی نیز از قطعات زیر تشکیل شده است:

– الکتروموتور فن به همراه پروانه

کنترل سرعت پروانه فن و چرخش آن به عهده الکتروموتور می باشد. هنگامی که پروانه در یونیت داخلی بصورت دورانی حرکت می کند باعث هدایت هوای سرد از محفظه اواپراتور به درون فضای اتاق می شود و حرکت دورانی پروانه در یونیت خارجی گرمایی که توسط لوله های کندانسور از گاز مبرد گرفته می شود را به فضای بیرون پرتاب می کند.

– فیوز حرارتی اتوماتیک

حفاظت کمپرسور در برابر نوسان برق و درجه حرارت زیاد وسایر موارد توسط این وسیله انجام می گیرد.

– سنسور تنظیم دما

این قسمت که بر روی اواپراتور نصب می شود ، فرمان قطع و وصل کمپرسور و تنظیم میزان سرمایی که برای محیط مورد نیاز است را انجام می‌دهد.

– برد الکتریکی

صدور فرمان و کنترل کردن کارکرد قسمت های مختلف در دستگاه برعهده برد الکتریکی می باشد.

– تابلو برق

بخش‌های الکتریکی در کولر گازی نیاز به برق دارند که تامین برق این قسمت ها بر عهده تابلو برق می باشد.

– خازن

برای آنکه هنگام راه اندازی کمپرسور گشتاور افزایش پیدا کند از خازن استفاده می شود.

انواع کولر گازی

۱. کولر گازی پنجره ای یا یونیت

این نوع کولرها به صورت یک تکه بوده و از آنجایی که برای عملکرد نیاز است که به هوای آزاد دسترسی داشته باشند ، بر روی پنجره نصب شده و به همین دلیل به این نام نیز معروف هستند.

۲. اسپلیت

این نوع کولرهای گازی به صورت دو تکه بوده و یک قسمت آن که شامل پنکه و متراکم کننده می باشد در فضای بیرونی نصب شده و قسمت دیگر که شامل پخش کننده است در فضای اتاق یا یک مکان بسته نصب می شوند.

۳. پرتابل

کولرهای گازی پرتابل به صورت یک تکه بوده و با نام ایستاده نیز معروف می باشند .
جابجایی این نوع کولرها آسان بوده و دارای یک لوله می باشند که باید در فضای آزاد قرار داده شود تا بتواند گرمایی که از محیط می گیرد را به بیرون انتقال دهد.

۴. کولر گازی مرکزی

یکی از یونیت های این کولرهای گازی باید در خارج از ساختمان قرار گرفته و یونیت های پخش کننده هوا نیز در اتاق های مجزا قرار گیرند .
از این نوع کولر بیشتر در ادارات و سازمان های مختلف استفاده می شود.


تاسیسات مرکزی ایران – لطفی

تلفن : 32703090 – 026 همراه : 09125641224

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.