شوفاژ لطفی

09125641224

نمایندگی فروش رادیاتور پنلی در کرج | شوفاژ لطفی

چنانچه قصد خرید رادیاتور را دارید ، خرید از نمایندگی فروش رادیاتور پنلی در کرج مطمئن ترین گزینه برای خرید است . رادیاتور وسیله ای است که عملکرد آن انتقال دمای آب بوده و جنس بدنه آن با توجه به کاربردی که دارد متفاوت است .به عبارت دیگر رادیاتور یک وسیله فلزی برای تامین گرمایش محیط در نتیجه انتقال گرمای آب یا بخار آب به محیط پیرامون است.
از رادیاتور در ساختمان برای منتقل کردن حرارت آب گرمی که از بویلر به رادیاتور می‌رسد استفاده می شود.

شوفاژ لطفی : نمایندگی فروش رادیاتور پنلی در کرج

شوفاژ لطفی با 30 سال سابقه  در زمینه فروش و خدمات پس از فروش تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، نمایندگی فروش رادیاتور پنلی در کرج در کرج می باشد. جهت مشاوره و اخذ قیمت با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.
✵ فروش رادیاتور پنلی ایران رادیاتور
✵ فروش رادیاتور پنلی ایساتیس
✵ فروش رادیاتور پنلی آریستون
✵ فروش انواع رادیاتور پنلی

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

رادیاتور پنلی چیست؟

رادیاتور پنلی یک وسیله ای فلزی است که برای تامین گرمایش محیط از آن استفاده شده و بدنه خارجی آن به صورت مسطح می شود . رادیاتورهای پنلی دارای یک یا دو عدد پنل می باشد .
این وسیله گرمایشی برای آن که بتواند انرژی گرمایی را به محیط منتقل کند به طور کلی از دو روش که شامل جریان همرفتی و تشعشع انرژی می باشد ، استفاده می کند .
برای آنکه رادیاتور پنلی قدرت پخش و انتقال گرمای بیشتری را به محیط داشته باشد باید طول پنل آن بیشتر باشد تا سطح تماس آن با محیط افزایش یابد.

نمایندگی فروش رادیاتور پنلی در کرج
نمایندگی فروش رادیاتور پنلی در کرج

انواع رادیاتور پنلی با توجه به تعداد پنل

1. رادیاتور تک پنلی بدون کانکتور

این نوع رادیاتورها ساده ترین شکل رادیاتور پنلی بوده و برای نصب در فضاهای کوچک و باریک ساختمان‌ها مانند راهروها که عرض کمی دارند ، مناسب می باشند .

2. رادیاتور دو پنلی بدون کانکتور

این نوع رادیاتورها دارای دو پنل بوده و کانکتور ندارند . در قسمت های پشتی این رادیاتورها و جلوی آنها سطح تماس زیادی وجود داشته و در نتیجه حرارت بیشتری نسبت به رادیاتور های تک پنلی به محیط منتقل می شود.

3. رادیاتور تک پنلی تک کانکتور

این نوع رادیاتورها که در کشور ما به تیپ ۱۱ نیز معروف هستند ، رادیاتور های باریکی هستند که انتقال حرارت از آنها نسبت به رادیاتور تک پنلی و دو پنلی بدون کانکتور بیشتر است و می توان آنها را در فضاهای باریک و کوچک نصب نمود.

4.رادیاتور دو پنلی تک کانکتور

این نوع رادیاتورها در ایران به تیپ ۲۱ شناخته شده و از یک ردیف فین کانکتور برخوردار می باشند اما در قسمت جلویی و پشت رادیاتورها دو پنل وجود دارد.
استفاده از رادیاتورهای پنلی تک کانکتور برای نصب در جایی که به گرمای زیادی نیاز دارند ، مناسب است.

۵. رادیاتور دو پنلی دو کانکتور

رادیاتور دو پنلی دو کانکتور یا تیپ ۲۲ دارای دو عدد پنل و دو ردیف کانکتور در قسمت جلو و پشت رادیاتور بوده و نسبت به سایر مدل ها از راندمان حرارتی بیشتری برخوردار می باشد.
استفاده از این نوع رادیاتورها در فضاهایی مانند حال و پذیرایی منازل منزل مناسب است.

انواع رادیاتور پنلی از نظر ظاهری

رادیاتورهای پنلی از نظر ظاهری به دو دسته فلت یا تخت و همچنین رادیاتور های رنگی طبقه بندی می‌شوند.

تفاوت رادیاتور تک پنلی و رادیاتور دو پنلی

پنل دیواره بلند فلزی است که به عنوان مخزن نیز شناخته می شود . این مخازن هستند که با آب پر شده و درجه حرارت را افزایش می دهند تا گرما به محیط اطراف منتشر شود.
هرچه تعداد پنل ها بیشتر باشد سطح بیشتری از رادیاتور برای تولید گرما وجود دارد .
بنابراین یک رادیاتور دو پنلی در ابعاد مشابه رادیاتور تک پنلی گرمای بیشتری خواهد داشت ، زیرا سطح کلی آن بیشتر است.
اما چند دلیل وجود دارد که ممکن است مایل به خرید رادیاتور تک پنلی باشید :
اولین مسئله نیاز داشتن به فضای کم می باشد . در صورتی که شما بخواهید رادیاتور را در یک راهروی کوچک نصب کنید ممکن است دریابید که یک رادیاتور دو پنلی ممکن است از دیوار فاصله زیادی داشته و بنابراین باعث ایجاد مسدود شدن فضا شود.
دلیل دیگر مسئله زیباشناسی است .به عنوان مثال اگر پنجره عریضی دارید که در زیر آن به نصب رادیاتور احتیاج است ممکن است متوجه شوید که نصب یک رادیاتور کوچک دو پنلی مناسب نبوده و ترجیح می دهید یک رادیاتور تک پنلی بزرگتر متناسب با طول پنجره داشته باشید.

کانکتور رادیاتور پنلی چیست؟

دارا بودن یا عدم وجود کانکتور در رادیاتور یکی از مهمترین اصطلاحاتی است که هنگام خرید رادیاتور پنلی ممکن است با آن روبه رو شوید.
به منظور بالا رفتن راندمان حرارتی در بین دو عدد پنل و یا پشت بدنه رادیاتور پنلی از قطعات فلزی که شکلی مانند زیگزاگ دارند با نام فین های کانکتور استفاده می شود که توانایی نگهداری از حجم زیادی آب گرم در خود را دارند و شکل زیگزاگی آنها باعث می‌شود تا در رادیاتور سطح تماس بیشتری ایجاد شده و گرمایی که از این وسیله ساطع می‌شود ، افزایش یابد.

مزایای استفاده از رادیاتورهای پنلی

– رادیاتورهای پنلی فولادی از راندمان حرارتی بالایی برخوردار بوده و به علت جنس بدنه آنها که از فولاد می باشد می‌توانند حرارت و گرما را در مدت زمان کمی دریافت نموده و آن را به محیط پخش کنند.
– رادیاتورهای پنلی با توجه به ظاهر زیبایی که دارند با تمام کوراسیون ها سازگار بوده و می توان از آن ها در هر فضایی با هر نوع دکوراسیونی بدون کاهش کارایی و عملکرد آنها استفاده نمود.
– علاوه بر عملکرد مناسب ، این رادیاتورها از نظر قیمت نیز دارای قیمت های ارزان و مناسبی می باشند به طوری که تمام اقشار جامعه می توانند آنها را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرج ، بلوار علامه جعفری ، مابین ترمینال شهید کلانتری و چهار راه دولت آباد ، نیش کوچه چهارم