تاسیسات لطفی.

بررسی و خرید پمپ حرارتی استخر با بهترین قیمت

پمپ حرارتی استخر ، یکی از بهترین تجهیزات برای گرم کردن آب استخر می باشد که امکان استخراج انرژی تقریباً رایگان را مستقیماً از هوا ، زمین یا آب فراهم می کند. پمپ های حرارتی استخر که با نام پمپ گرم کننده آب استخر نیز شناخته می شوند همانند پمپ حرارتی خانگی کار نموده و به عنوان یک تهویه مطبوع معکوس عمل می کند و با استفاده از یک کویل اواپراتور، مبرد مایع و کمپرسور دمای محیطی هوا را گرفته و گرمای هوا از طریق پمپ حرارتی به آب استخر منتقل می شود.
در صورتی که از پمپ حرارتی استخر استفاده کنید هزینه گرمایش آب می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

فروش انواع  پمپ حرارتی استخر

تاسیسات لطفی، 35 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع استخر، سونا و جکوزی سابقه دارد . فروش و نصب تاسیسات و تجهیزات سونا ، استخر و جکوزی  با کمترین قیمت و کیفیت ساخت بالا  از خدمات تاسیسات لطفی است.
فروش تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی
✵ فروش پمپ حرارتی استخر در کرج ، پمپ حرارتی استخر در تهران ، فروش و ارسال به سراسر کشور

جهت اطلاع از قیمت پمپ حرارتی استخر ، تماس حاصل فرمایید .


پمپ حرارتی استخر چگونه کار می کند؟

انرژی در همه جا وجود دارد ، حتی در اجسامی که به نظر فوق العاده سرد می رسند. فقط این انرژی، پتانسیل کمی دارد .
پمپ های حرارتی این امکان را ایجاد می کنند که هوا را از محیط خارج نموده و به انرژی با پتانسیل بالا تبدیل کنند.
پمپ های حرارتی مانند یخچال اما معکوس کار می کنند .یخچال انرژی گرمایی را از محفظه به فضای اطراف منتقل می کند تا یک اثر خنک کننده ایجاد کند اما پمپ های حرارتی در جهت مخالف عمل می کنند.
به طور کلی پمپ های حرارتی استخر از دو بخش اصلی تشکیل شده اند که شامل بخش های خارجی و داخلی می باشد و بین آنها یک کمپرسور و یک اواپراتور وجود دارد. بنابراین مایع خنک کننده از طریق لوله هایی که در خارج هستند گردش می کند. در عین حال بسته به نوع، پمپ انرژی تلف شده آب و هوا را جذب می کند سپس مایع خنک کننده از محفظه اواپراتور پر از مبرد که معمولا گاز فریون است ، عبور می کند. مبرد در دمای بسیار پایین می جوشد و با گرم شدن با انرژی حرارتی کم پتانسیل به حالت گازی تبدیل شده و وارد کمپرسور می شود .
در کمپرسور گاز گرم شده و به سمت کندانسور حرکت می کند سپس مبرد سرد می شود و دوباره به حالت مایع برمی گردد و گرمای جمع‌آوری شده وارد سیستم گرمایش داخلی می شود یعنی باعث گرم شدن آب استخر می گردد و این چرخه بارها تکرار می شود.
فراموش نکنید برای کارکرد چنین سیستمی به مقدار مشخصی برق نیاز دارید . زیرا بدون دسترسی به برق سیستم قادر به کار نخواهد بود . اما برق مورد نیاز پمپ حرارتی حدود چهار برابر کمتر از هزینه گرم کردن مستقیم آب با این وسایل گرمایشی است.

نحوه انتخاب نوع مناسب پمپ :

درست است که ویژگی های طراحی پمپ حرارتی استخر آن را نسبت به هر سیستم گرمایش آب دیگری در برابر رطوبت بالا مقاوم می کند اما شما باید نوع مناسب و پمپ حرارتی استخر را انتخاب نموده و منبع انرژی حرارتی کم پتانسیل را تعیین کنید.
هرچه دمای محیط پایدار تر باشد پمپ حرارتی کارآمدتر است. پمپ حرارتی با انرژی زمین بهترین گزینه در این زمینه محسوب می‌شود اما اجرای عملی مستلزم تعدادی شرایط نه چندان ساده است.
شما به یک زمین بزرگ برای خاکریزی نیاز دارید تا لوله هایی که آب از طریق آنها به گردش درمی آیند در داخل خاک قرار گیرند. با توجه به این که انجام این کار همیشه ممکن و راحت نیست پمپ حرارتی زمین گرمایی به ندرت برای استخر های شنا استفاده می شوند.
اما راه اندازی پمپ های حرارتی با منبع آب کمی ساده تر است زیرا آب به عنوان منبع انرژی استفاده می شود. بهترین گزینه یک منبع آبی مانند دریاچه ، رودخانه و غیره در نزدیکی پمپ است. با توجه به اینکه همه افراد به چنین منابعی دسترسی ندارند یک راه حل مقرون به صرفه تر برای مشکل پایین آوردن لوله های آب در چاه است.
برای نصب یک پمپ حرارتی که انرژی تلف شده در توده های هوا را مصرف می کند به زمان و تلاش کمتری نیاز است و برای سازماندهی تبادل هوای فشرده از فن های قدرتمند استفاده می شود. برای استفاده از این پمپ ها مجبور نخواهید لوله ها را در داخل خاک و زمین قرار داده یا چاه جدید حفر کنید.
البته راندمان گرمایش پمپ حرارتی هوا می تواند تا حدودی کمتر از منبع انرژی پایدار مانند زمین یا آب باشد ، با این حال برای استفاده در طول فصول از بهار تا پاییز و نه در تمام طول سال این مدل ایده آل است.

بررسی و خرید پمپ حرارتی استخر با بهترین قیمت
بررسی و خرید پمپ حرارتی استخر با بهترین قیمت

نکات مهم در انتخاب پمپ

– هنگام انتخاب یک پمپ حرارتی مناسب نه تنها باید روی قدرت آن تمرکز کنید بلکه باید به عوامل دیگر نیز توجه کنید. به عنوان مثال یکی از این عوامل ابعاد پمپ است.
– درست است که محل نصب پمپ از قبل انتخاب می شود ، اما باید مطمئن شوید که مدل انتخابی شما به راحتی در آنجا قرار می گیرد و در عین حال فضای کافی برای قرارگیری شخصی که دستگاه را نصب و سرویس می کند نیز وجود دارد.
– هرچه تفاوت بین دمای هوای بیرون و آب استخر کمتر باشد استفاده از پمپ حرارتی تاثیر بیشتری خواهد داشت و عملکرد آن نیز بالاتر خواهد بود.
– با توجه به اینکه در حین کار، پمپ سر و صدا ایجاد می کند ، باید قبل از خرید راهی برای ارزیابی میزان صدایی که مدل های مختلف منتشر می کنند پیدا کنید. زیرا هر چه سر و صدای کمتری داشته باشند بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.