شوفاژ لطفی

09125641224

پیمانکار طراحی و ساخت استخر در کرج

طراحی و ساخت استخر در کرج یکی از خدمات شوفاژ لطفی است . زیرا بسیاری از خانه های بزرگ و ویلایی در سطح استان البرز ، داری استخر ،سونا و جکوزی هستند .
شنا و آب تنی کردن بی شک یکی از تفریحات مورد علاقه تمام افراد می باشد ، به همین دلیل افراد زیادی تمایل به شنا در استخر دارند .
پیشینه استخر به حدود ۵ هزار سال قبل باز می گردد که در آن زمان رومی ها و یونانیان اولین استخرها که بسیار ساده بودند را بنا نهادند ، اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ظهور فناوری های جدید انواع مختلفی از استخرها که دارای انواع مدل و کارآیی مختلف می باشند ، تاسیس شده اند .

شوفاژ لطفی : طراح و مجری ساخت استخر در کرج

شوفاژ لطفی یکی از مراکز معتبری است که با همکاری با نیروهای ماهر و متخصص در زمینه طراحی، نصب و ساخت استخر در کرج آماده ارائه خدمات  می باشد.

طراحی و ساخت استخر در کرج
پیمانکاری ساخت استخر در کرج
فروش ، نصب و اجرای تاسیسات استخر
فروش و نصب تاسیسات آبگرم استخر
فروش و نصب تاسیسات تصفیه آب استخر
اجرای موتورخانه استخر در کرج
فروش لوازم و تجهیزات استخر در کرج
طراحی و ساخت استخر خانگی و روباز در کرج
هوشمند سازی استخر

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

استخر چیست؟

یک مخزن یا سازه مصنوعی آب است که برای مقاصد تفریحی ، ورزشی یا تزیینی استفاده می شود . آب موجود در استخر در یک چرخه مداوم که محور آن پمپ می باشد حرکت می کند .
تمام استخرها مجهز به موتور الکتریکی می باشند که دارای پروانه‌ای است که آب را از بین اسکیمرها و آب های کثیف مکش کرده و آن را به فیلتر منتقل می کند و از طریق نازل های برگشتی به استخر باز می گرداند .
قبل از رسیدن آب به پمپ برای جلوگیری از گرفتگی پمپ ، آب از طریق فیلترهایی که همانند سبد می مانند برگ ها یا سایر موارد دیگر را جدا می کنند سپس آب از پمپ آب به سیستم فیلتر جایی که ذرات کوچک مانند گرد و خاک از آب جدا می شوند ، می رسد.
فیلترها مخازنی از جنس پلاستیک یا فایبرگلاس هستند که می ‌توانند شن ، ماسه یا خرده شیشه در آب را فیلتر کنند .هنگامی که آب از محیط فیلتر عبور می کند به لوله خروجی پمپ وارد شده و به استخر باز می‌گردد .

 

تاسیسات لطفی | طراحی و ساخت استخر در کرج
تاسیسات لطفی | طراحی و ساخت استخر در کرج

ساخت انواع استخر

انواع استخرها با توجه به کاربرد آنها شامل موارد زیر می باشند :

1. استخرهای روباز

از این گونه استخرها معمولاً در مناطقی که دارای آب و هوای گرم می باشند ، در خانه باغ ها ، خانه های ویلایی با حیاط بزرگ و در فصول گرم استفاده می شود .

2. استخر سرپوشیده

از آن جایی که این استخرها مستقف بوده و اطراف آن نیز بسته می باشند ، به همین دلیل برای استفاده در فصول سرد مناسب می باشند .

3. استخر های عمومی

استخرهای عمومی خود دارای دو نوع استخرهای روباز و سرپوشیده می باشند که برای استفاده عموم مردم ساخته می شوند . این استخرها معمولاً تحت نظر مراکز ورزشی بوده و از نظر عمق و ارتفاع آب و اندازه استخر متفاوت می باشند .

4. استخر مخصوص غواصی

نوعی از استخرهای بسیار بزرگ می باشند که برای تمرین غواصی ساخته می شوند . ساخت این نوع استخرها دارای قوانین و اصول ایمنی خاصی می‌باشد .

5. استخر مخصوص برگزاری مسابقات

این استخرهای بزرگ شکل مستطیلی داشته و به هشت خط برای شنا کردن ۸ نفر به صورت مستقیم تقسیم بندی می شوند . این نوع استخرها همچنین دارای بلوک های شروع مسابقه و تایمر صفحه نمایش برای اعلام نتایج می باشند .
این استخرها می توانند هم به صورت روباز و هم به صورت سرپوشیده ساخته شوند .

6. استخرهای درمانی

از این استخرها برای اهداف درمانی و آرام بخشی استفاده می شود . امکانات این گونه استخرها شامل آب گرم ، آب سرد ، پاشش مقطعی آب ، تزریق کردن هوا درون آب ، حمام های دارای آب معدنی و غیره می باشند .
از آنجایی که از این گونه استخرها بیشتر با اهداف درمانی استفاده می شود بنابراین شیرجه زدن در آنجا ممنوع می باشد.

7. استخرهای مخصوص شیرجه

این گونه استخرها دارای عمق و ارتفاع زیادی از یک تا ده متر که مناسب برای شیرجه زدن است ، می باشند . محیط این گونه استخرها نیزبه گونه ای طراحی می شود که دارای نظم و آرامش بوده تا شناگران بتوانند تمرکز لازم برای شیرجه زدن را داشته باشند . به همین دلیل نیز در محیط های بسته ساخته می شوند .

8. استخرهای آموزشی برای کودکان

از آنجایی که این گونه استخرها برای آموزش دادن شنا به کودکان مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای عمق کمی می باشند.

9. استخر مخصوص معلولان

این گونه استخرها با طرح ها و اشکال خاصی جهت استفاده افرادی که دارای توان بدنی ضعیف و ناتوانی جسمی می باشند ، ساخته شده اند.

10. استخر بادی

یک نوع استخر قابل حمل می باشد که برای استفاده کودکان ایجاد شده اند . استفاده از این گونه استخرها راحت بوده و به راحتی می ‌توان آنها را پر و خالی نمود .
اما نکته ای که در خصوص این گونه استخرها باید رعایت شود این است که پس از هر بار مصرف باید آب آن به خوبی تخلیه شود .
انواع استخرهای دیگر شامل استخرهای بادی ، چند منظوره ، واترپلو ، اقیانوسی ، انعکاسی و استخرهای دارای کف متحرک می باشند .

انواع استخر از نظر سازه

– استخرهای وینیل
– استخر شیشه‌ای
– استخر بتنی
– استخر فایبرگلاس
– استخر گانیتی
– استخر چوبی
– استخر معلق

تجهیزات به کار رفته در استخر

به طور کلی در استخرها لوازم ، تجهیزات و دستگاه های زیادی جهت مقاصد گوناگون به کار برده می شود .
– نمونه ‌ای از این تجهیزات شامل دستگاه هایی برای ضدعفونی کردن آب که شامل انواع دستگاه های تصفیه آب ، پخش کلر در آب و غیره می باشند و دستگاه هایی برای تامین گرمایش مناسب آب ، تنظیم فشار آب و همچنین گرفتن رطوبت می باشند .
– در محیط های استخر هم چنین لوازمی مانند تخته شیرجه یا دایو و در استخرهای روباز سایه بان و چراغ های درون استخر که شامل دو نوع روکار و توکار با لامپ هالوژنی هستند ، استفاده می شود .
– برای گرم کردن آب استخر نیز از دستگاه های گرمکن آب استفاده می شود .
– از نردبان که جنس آن از استیل یا ترکیبی از پلاستیک ضد خوردگی و استیل می باشد نیز برای بیرون آمدن راحت شناگران از استخر استفاده می شود . تعداد پله های انتخابی برای نردبان بستگی به عمق استخر دارد .
– از جمله تجهیزات جانبی دیگر استخر می توان به جاروی استخر که شامل سه نوع دستی ، نیمه اتوماتیک و رباتیک می باشد ، برس های شستشوی دیواره استخر ، برگ و حشره گیر از آب ، دماسنج ، چراغ شارژی اتوماتیک ، تستر کلر و… اشاره نمود .

انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر چگونه انجام می گیرد؟

استخرها شامل دو نوع سرپوشیده و سرباز می باشند.
برای ساخت استخر خانگی سرپوشیده می توان آن را در هر جایی مانند زیرزمین ، یک اتاق که استفاده نمی شود و امکان ساخت استخر در آنها مهیا می باشد ، بنا کرد اما ساخت استخر سرپوشیده نسبت به نوع رو باز هزینه بیشتری دارد.
استخرهای روباز در فضای باز مانند حیاط یا داخل باغ قرار می گیرند و از آنجایی که هزینه آنها نسبت به استخر های سرپوشیده کمتر است ، افراد تمایل بیشتری به راه اندازی این گونه استخرها دارند.
اما برای آنکه از این استخرها بتوان به صورت بهینه استفاده نمود ، باید آنها را در قسمت هایی بنا کرد که یک سری ویژگی ها که در زیر به آنها اشاره شده است را دارا باشند:
– آفتاب گیر بودن فضا برای آنکه گرم کردن آب با هزینه کمتری انجام شود .
– فضای مورد نظر ابعاد لازم برای ساخت استخر را داشته باشد.
– نزدیک مکانی که قرار است استخر در آن تاسیس شود نباید درختانی که دارای شاخه و برگ یا ریشه بلندی هستند ، وجود داشته باشد.
زیرا ممکن است ریشه های بلند آن ها به لوله کشی و کف سازی کف استخر آسیب رسانده و شاخ و برگ های آن جلوی تابیدن آفتاب به استخر را بگیرند.

طراحی و ساخت استخر خانگی در کرج
طراحی و ساخت استخر خانگی در کرج

انواع مدل ها و مراحل ساخت استخر خانگی

مدل های ساخت و آماده سازی استخر متفاوت بوده و بر حسب هزینه و بودجه مد نظر می توان پروژه ساخت آنها را پیاده سازی نمود.
در صورتی که تمایل ندارید هزینه زیادی برای ساخت و آماده سازی استخر خرج کنید ، می‌توانید با استفاده از بتن ریزی در کف و بلوک های سیمانی این کار را انجام دهید که هزینه کمتری نسبت به سایر گزینه ها داشته و عمر مفید استخر نیز کمتر است ، اما از متداول ترین گزینه ها در ساخت استخر در ایران می باشد که از طرفداران زیادی برخوردار است.
اما اگر هزینه برای شما مهم نیست می توانید بتن ریزی را به همراه آرماتوربندی انجام دهید.
انواع دیگر ساخت و آماده سازی استخر شامل فایبرگلاس ، پیش ساخته ، وینیل ، آجری با سرامیکی می باشند که در بین آن ها فایبرگلاس از عمر بیشتری برخوردار بوده اما وینیل برای ساخت استخر های دائمی نامناسب است.

برای ساخت استخر خانگی چه زیرساخت هایی لازم است؟

پس از انتخاب کردن مکان مناسب برای ساخت استخر و همچنین انتخاب مدل زیر ساخت باید توسط ماشین آلات مخصوص که حفاری را انجام می دهند منطقه مورد نظر را به عمق و ابعادی که برای ساخت استخر لازم است خاک برداری نمود ، سپس باید کف ناحیه را کاملاً صاف کرده و آن را
توسط بتن برای جدا کردن قسمت های عمیق از کم عمق شیب دار کرد.
پس از انجام این کار باید کف و دیواره های استخر را توسط میلگرد آرماتوربندی نموده و آن را به صورت شبکه‌های درآورد.
برای آنکه لوله های ورودی و خروجی استخر که از تاسیسات آن محسوب می شوند به طور درست و صحیح کار گذاشته شوند باید از یک فرد متخصص در زمینه لوله کشی کمک گرفته و این کار را طبق نقشه اجرایی انجام داد.
در صورتی که تمایل دارید استخر شما دارای آب گرم نیز باشد ، باید در نقشه ساخت استخر فضایی را برای نصب موتورخانه در نظر بگیرید ، به طوری که این فضا حدود یک متر از سطح کف استخر پایین تر باشد.
زیرا برای آنکه استخر از آب گرم برخوردار باشد باید تجهیزات مخصوصی که شامل فیلتر تصفیه
آب ، پمپ ، تنظیم کننده دمای آب و غیره هستند ، در موتورخانه قرار بگیرند.
برای کارهای مربوط به سیستم روشنایی استخر نیز باید از یک برقکار جهت انجام سیم کشی کمک بگیرید.
پس از انجام موارد بالا ، امور مربوط به زیرساخت استخر انجام شده و باید بتن ریزی صورت گیرد تا کف استخر صاف شود.
برای این کار می توانید از بلوک های سیمانی استفاده نموده و تمام درزها و حفره های موجود در آن ها را با استفاده از ملات پر کنید . دیواره های استخر را نیز می توانید به همین ترتیب با استفاده از بتن یا بلوک های سیمانی پر کنید.

عایق بندی استخر چگونه انجام می گیرد؟

پس از کف سازی استخر و پر کردن بلوک های سیمانی با ملات باید اجازه دهید تا قسمت های دیواره و کف استخر کاملا خشک شوند تا بتوانید عایق بندی یا آب بندی استخر را انجام دهید.
برای عایق بندی از ملاتی که تشکیل شده از سیمان سفید ، پودر سنگ و چسب بتن می باشد استفاده نموده و آن را بر روی تمام کف استخر و دیواره های آن دو بار می کشند تا از نشت آب جلوگیری شود.
برای آنکه مطمئن شوند استخر نشتی آب ندارد ، باید آن را با آب پر نموده و سطح آب را پس از چند روز اندازه گیری می کنند .
در صورتی که دیوارهای بیرونی استخر دچار نم زدگی شده باشند و یا سطح آب استخر به طور قابل توجهی کم شده باشد نشان دهنده نشتی آب بوده و عایق بندی باید دوباره انجام گیرد .
یکی دیگر از راه کارهای عایق بندی استخر استفاده از ورق های مانند ژنوتکستایل یا ژنوکامپوزیت است که به صورت عایق عمل می کنند.
پس از آنکه عایق بندی استخر انجام شد باید با استفاده از مصالحی همچون سنگ شفته آهک پشت دیوارهای استخر را پر نمود و در انتها کاشی کاری فضای استخر را انجام داد .

lotfi min

شوفاژ لطفی : طراحی و ساخت استخر در کرج

طراحی و ساخت سونا ، نیازمند تبحر و تجربه طراح است. تاسیسات مرکزی ایران بیش از سه دهه در زمینه طراحی و ساخت سونا در کرج و استان البرز تجربه دارد.
طراحی ، ساخت و تعمیر و نگهداری انواع سونا در کرج ، از خدمات تاسیسات مرکزی ایران می باشد .

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *