شوفاژ لطفی

09125641224

طراحی و ساخت جکوزی در کرج

فروش و ساخت جکوزی در کرج ، از جمله خدمات مورد نیاز بسیاری از منازل مسکونی یا تفرحی است .
جکوزی به یک وان بزرگ آب گرم اطلاق می شود که دارای تعدادی سوراخ در کف و دیواره ها برای هدایت آب با فشار به بیرون می باشد و برای اهداف و خواص درمانی که دارد معمولاً استفاده می شود .
درون جکوزی معمولاً جت هایی وجود دارد که به عنوان یک ماساژور عمل می‌کند ، در نتیجه نسبت به سونا می تواند گردش خون در عضلات را بیشتر بالا ببرد

شوفاژ لطفی : فروش و ساخت جکوزی در کرج

کلیه خدمات جکوزی در کرج ، شامل طراحی و ساخت ، تعمیر جکوزی در کرج، فروش لوازم جکوزی را می توانید طی مراجعه یا تماس با شوفاژ لطفی دریافت کنید .
شوفاژ لطفیفی بیش از 3 دهه دز زمینه طراحی و اجرای انواع جکوزی در کرج ، سایقه و فعالیت دارد .

– ساخت جکوزی در کرج
– فروش و نصب تجهیزات جکوزی
– تعمیر تجهیزات و تاسیسات جکوزی

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر
lotfi min

انواع جکوزی با توجه به اشکال آن

جکوزی ها دارای انواع مختلفی از نظر شکل می باشند و می توان آنها را توجه به متراژ محیط و ابعاد آن به صورت دایره ، مستطیل ، مربع ، بیضی ساخت .

انواع جکوزی با توجه به ظرفیت

1. جکوزی تک نفره

در ساخت این نوع جکوزی ها از پمپ برای تامین فشار استفاده می شود . از آنجایی که این نوع جکوزی ها کوچک بوده و به اندازه یک وان حمام می باشند ، می توان آنها را درون حمام خانه نصب نمود و آنها را به المنت هایی مجهز کرد که گرمای آب را فراهم می کنند .

2. جکوزی های چند نفره

این نوع جکوزی ها با توجه به ابعاد و اندازه وان آنها برای ۲ تا ۱۲ نفر قابل استفاده هستند . در این نوع ، آب گرم از طریق جت ها از اطراف آن با یک فشار معین خارج می شود .
معمولاً از جکوزی های چند نفره در اماکن عمومی استفاده می شود و در آن ها پمپ های تصفیه تعبیه می شود که همانند پمپ تصفیه در استخر می باشد . این پمپ های تصفیه ، آبی که در کف جکوزی وجود دارد را از صافی انتقال داده و آن را تصفیه می کنند .

طراحی و ساخت جکوزی در کرج
طراحی و ساخت جکوزی در کرج

انواع وان های جکوزی

به طور کلی از نظر گنجایش ، جکوزی به دوصورت یک نفره و چند نفره موجود می باشد.
اما تعداد زیادی وان جکوزی وجود دارد که به دلیل انواع زیاد آنها نمی‌توان همه را در یک مقاله توضیح داد ، به همین دلیل به معرفی برخی از انواع وان های جکوزی خانگی پرداخته ایم که شامل موارد زیر می باشند:
– وان جکوزی قابل حمل
– وان جکوزی حباب ساز
– وان جکوزی دارای عرشه
– وان جکوزی کابین دار
– وان جکوزی قرار گرفته در زمین
– وان جکوزی هوا

نحوه عملکرد جکوزی

جکوزی همانند یک استخر کوچک کار می کند ، به این صورت که علاوه براینکه باید تعادل شیمیایی آب حفظ شود محیط نیز باید ایمن و ضدعفونی شده باشد و همچنین PH خنثی داشته باشد . آب یک دستگاه گرم کننده الکتریکی به طور معمول تا حداکثر دمای ۱۰۴ درجه سانتیگراد گرم می شود.
عایق بندی های اطراف وان باعث می شوند تا یک لایه کارآمد و محافظ حرارتی وجود داشته باشد و دمای آب را به طور دائم حفظ کند و گرم نگه دارد.
سیستمی که باعث به گردش درآمدن آب می شود توسط پمپ در اندازه های کوچک یا بزرگ تامین می شود .
فیلتر های موجود در جکوزی از جنس کاغذ بوده و در مقایسه با فیلترهای استخر بسیار کوچکتر می باشند.
واترجت ها بر روی پمپ تقویت کننده که دارای سرعت زیاد و یا دو سرعته است ، کار می کنند.
آب از چندین نقطه مکش به داخل کشیده شده و از طریق یک فیلتر کاغذی جذب می شود ، سپس توسط پمپ با فشار بالا پمپاژ شده و از طریق هیتر یا دستگاه تولید گرما به داخل وان ریخته می شود.

مزایای استفاده از جکوزی برای سلامتی

– بهبود درد عضلات
جکوزی به دلیل دارا بودن جت های قوی می تواند باعث تسکین یافتن درد عضلات شود .
هنگام قرار گرفتن در این وان به دلیل وجود آب گرم پرفشار درد و استرس در عضلات کاهش می یابد .هنگامی که در این وان داغ قرار می گیرید دمای داخلی بدن به دلیل داغ بودن آب افزایش یافته و موجب بالا رفتن جریان خون در بدن می شود.
بهبود یافتن جریان خون می تواند فشار خون را پایین آورده و میزان خونی که نیاز است در عضلات جریان یابد را تقویت می کند.

– بهبود سلامت قلب و عروق
هنگامی که در وان جکوزی غوطه ور می شوید آب فشار بیشتری به بدن وارد می کند و باعث افزایش حجم قلب می گردد . در نتیجه قلب شما بهتر کار کرده و سالم می ماند.

– کمک به بهبود خواب
قرار گرفتن در وان جکوزی باعث می شود تا گرمای آن دمای بدن را بالا برده و در نتیجه باعث سست شدن عضلات و ماهیچه ها شود.
این عمل باعث می شود که پس از بیرون آمدن از جکوزی آرامش در بدن حکمفرما شده و به راحتی به خواب بروید.

– موثر بودن در درمان دیابت و کاهش وزن
یک تحقیق کوچک انجام شده نشان داده است در صورتی که افراد دارای دیابت مرتباً از حمام آب گرم یا جکوزی استفاده کنند می‌توانند سطح قند و گلوکز خون خود را کاهش دهند، همچنین استفاده منظم از جکوزی می تواند باعث کاهش وزن نیز شود.
از جمله دیگر مزایای که جکوزی برای سلامتی دارد می توان به کاهش سردرد ، کاهش فشار خون، پاکسازی بدن و کاهش استرس و اضطراب اشاره نمود

انواع جکوزی خانگی

جکوزی های خانگی به دو صورت ساخته می شوند که شامل:

۱. جکوزی های قابل حمل

این نوع جکوزی ها به صورت پیش ساخته بوده و تمام سیستم لوله کشی مورد نیاز را دارا می باشند.
عملیات دهش و مکش آب در این نوع جکوزی ها توسط یک یا دو پمپ صورت گرفته و از آنها بیشتر در آپارتمان ها استفاده می شود.

۲. جکوزی های کار شده در زمین

این نوع جکوزی ها نسبت به جکوزی های قابل حمل دارای ساختار مستحکم تر و قوی تری بوده و همانند جکوزی های عمومی می باشند و در فضاهایی مانند حمام یا ویلاهای استخردار در فضای استخر در داخل زمین کار گذاشته می‌شوند.

سیستم لوله کشی جکوزی های خانگی کار شده در زمین چگونه است؟

سیستم لوله کشی ، پمپ و تصفیه این جکوزی های کار شده در زمین به صورت مجزا بوده و معمولاً برای استفاده بیشتر از ۳ نفر در نظر گرفته می شوند.
لوله کشی این نوع جکوزی ها شامل لوله کشی فاضلاب و آب شهری است و این لوله ها باید توسط تکنسین یا یک شخص ماهر در این زمینه لوله کشی شوند.
سیستم لوله کشی این نوع جکوزی ها شامل همان مسیر گردش آب است که به وان جکوزی ریخته می شود و این سیستم لوله کشی به گونه‌ای است که آب در مدار جکوزی به طور منظم در حال تغییر است.
با توجه به اینکه جکوزی ها در سیستم لوله کشی خود لاین تخلیه آب یا اسکیمر مجزا هستند ، بنابراین بهتر است لوله کشی جکوزی از لوله کشی استخر جدا باشد.
لوله کشی به وان جکوزی متصل می شوند که دارای دو لوله آب گرم و سرد است اما در صورتی که جکوزی مجهز به المنت یا سیستم های جمع کننده باشد یک سه راهی برای لوله سرد ورودی به جکوزی باید تعبیه شود تا یک مسیر آب سرد در نظر گرفته شده و مسیر دیگر آب را به سمت المنت هدایت کند .
چنین باید برای باز و بسته کردن مسیر آب یک والو در هر مسیر نصب شود ، زیرا این گونه جکوزی ها به دلیل دارا بودن المنت خودشان توانایی گرم کردن آب را دارند.
اما در صورتی که جکوزی المنت نداشته باشد باید دارای دو مدار باشد که یک مدار مختص تصفیه و گرم کردن آب بوده و پس از آنکه آب توسط دریچه تخلیه مکیده و در مدار تصفیه شد ، به سمت پمپ منتقل شده و توسط فشار پمپ به صافی اصلی جکوزی وارد می شود.
در مدار دوم که با نام مدار ایرجت شناخته می‌شود ، آبی که توسط دریچه های تخلیه مکیده و پس از عبور از صافی ها وارد پمپ جت می شود توسط پمپ با فشار زیاد به کلکتوری که در ایرجت ها نصب شده منتقل می شود.
این کلکتورها از مسیر دیگر هوا را دریافت نموده و آب و هوا را در کلکتور ایجاد می کنند و باعث عبور آب و هوا با سرعت زیاد از درون جت ها به وان جکوزی می شوند.
بنابراین لوله هایی باید در ورودی جت ها تعبیه شوند که انشعاب آنها از کلکتور دریافت شده است و این کلکتور مخلوط کردن آب و هوا را توسط پمپ جکوزی انجام دهد.
وجود دو رینگ در بالا و پایین باعث اتصال جت ها به یکدیگر می شوند . قطر آنها بر اساس تعداد جت ها انتخاب شده اما بطور معمول برای جکوزی خانگی قطر ۳ اینچ کافی است.
تعداد دریچه تخلیه آب در این نوع جکوزی ها بسته به اندازه جکوزی متفاوت بوده اما معمولاً دو دریچه برای تخلیه آب در جکوزی های خانگی برای تخلیه فاضلاب منظور می شود.
نصب اسکیمرها در جکوزی که قطعاتی برای جمع آوری اجسام شناور و کوچک از روی آب مانند برگ ، حشرات مرده ، ذراتی مانند ذرات کرم ضدآفتاب و غیره که به دلیل دارا بودن جرم بیشتر به زیر آب نمی روند ، می باشد ، به صورت مجزا بوده و در لبه وان جکوزی قرار دارند.
اسکیم ها دارای انواع مختلفی هستند به عنوان مثال برخی از آنها دارای فیلتر فشنگی بوده و برخی دیگر دارای سنسور سطح آب ، پمپ یا مکانیسم کلرزنی خودکار هستند .

پمپ جکوزی چیست؟

برای آن که آب با فشار به داخل وان جکوزی ریخته شود از پمپ جکوزی که دارای دو نوع سرعت بالا و سرعت پایین است، استفاده می شود.
از پمپ با سرعت پایین برای به گردش در آوردن آب به صورت معمولی ، فیلتر کردن و گرم کردن وان استفاده می شود.
برای آنکه بتوان بیشترین بازدهی را از شدت جریانی که از فواره ها عبور می کند به دست آورد شدت جریان هر فواره باید ۵۷ لیتر بر دقیقه باشد.
یکی از موارد قابل توجه در هنگام انتخاب پمپ جکوزی اندازه آن است که باید بر حسب ظرفیت آب دهی انتخاب شود.
در صورتی که حجم آبی که در گردش می باشد را بر توان الکتریکی موتور تقسیم کنید ، می‌ توانید میزان آبی که در ازای هر یک کیلو وات توان مصرفی موتور در گردش است را به دست آورید. هرچه این عدد بیشتر باشد نشان دهنده پمپاژ شدن حجم آب بیشتر و بالا بودن بازده موتور می باشد در نتیجه باید از پمپ هایی با اندازه بزرگتر استفاده شود.

دلیل ایجاد موج در وان جکوزی چیست؟

با توجه به این که قدرت مکش دریچه های تخلیه نسبت به عمق جکوزی ها زیاد است ، باعث به وجود آمدن حالت موج در آب می شود .
برای جلوگیری از به وجود آمدن حالت موجی در جکوزی ، درپوش های ضد گرداب که بصورت محدب هستند ، بر روی دریچه های تخلیه قرار داده می‌شوند.

انواع تجهیزات و لوازم جکوزی در کرج

1. رینگ جکوزی

نازل های جکوزی بر روی لوله ای به نام رینگ قرار می گیرند که این رینگ ها از مهم‌ترین و ساده ترین اجزای جکوزی به شمار می روند .

2. فیلتر برای تصفیه جکوزی

برای تمیز کردن جکوزی از فیلتر تصفیه استفاده می شود .
این فیلترها آشغال و موادی که باعث کثیفی آب شده را گرفته و باعث شفاف و تمیز شدن آب می شوند .
فیلترهای تصفیه دارای سه نوع کارتریجی ، شنی و دیاتومه می باشند و انتخاب آنها به هدفی که از تصفیه کردن داشته باشید ، بستگی دارد . به عنوان مثال فیلتر دیاتومه می‌تواند ذرات ریز موجود در آب را نیز جذب کند .

3. اسکیمر جکوزی

برای جمع کردن ذراتی که بر روی سطح آب شناور هستند و همچنین انتقال دادن آب به فیلتر تصفیه باید از اسکیمر در جکوزی استفاده نمود .

4. هیتر جکوزی

گرم کردن آب درون جکوزی توسط هیتر انجام می‌شود که یکی از مهمترین تجهیزات جکوزی می باشد . اندازه هیتر متناسب با ابعاد جکوزی انتخاب می شود .

5. کف شور

یکی از تجهیزات جکوزی که در کف آن قرار داشته و وظیفه گردش آب را برعهده دارد ، کفشور نام دارد . کفشورها ، آب را به داخل نازل ها هدایت می کنند .
اندازه کفشورها معمولا به صورتی انتخاب می شود که در صورتی که پای افراد بر روی آن قرار گرفت مسیر هدایت آب مسدود نشود .

6. جت جکوزی

جت های جکوزی که از یک پایه و سرجت تشکیل شده‌اند ، با فشار بسیار زیاد ترکیبی از آب و هوا را به بیرون هدایت می‌کنند . این نوع جت ها در دو نوع ثابت و متغیر ارائه می‌ شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *