شوفاژ لطفی

09125641224

فروش بوستر پمپ در کرج

فروش بوستر پمپ در کرج از جمله خدمات شوفاژ لطفی است .
دستگاهی که آب مصرفی و فشار وارد بر سیستم را تامین می کند و خود از چندین الکتروپمپ که به صورت موازی به دیگر وصل هستند تشکیل شده است ، بوستر پمپ نام دارد.

این دستگاه باعث افزایش میزان آب وارد شده بر لوله ها و فشار آن می شود ، در نتیجه استفاده از این دستگاه در ساختمان ها و مجتمع های چند طبقه آب به آسانی به واحدها و طبقات بالایی پمپ می شود.

شوفاژ لطفی : فروش بوستر پمپ در کرج

تاسیسات لطفی 30 سال در زمینه طراحی و اجرای تاسیسات و تجهیزات ساختمان سابقه داشته و لوازم و قطعات مرتبط را با بهترین قیمت عرضه می کند. تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ

از مهمترین اجزای سازنده بوستر پمپ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– پمپ

پمپ در بوستر پمپ قطعه ای است که باعث به گردش درآمدن و جریان یافتن سیال شده و کارکرد مناسب پمپ با هد ، دبی و قطر مناسب دهش و مکش را انجام می‌دهد.

– الکتروموتور

نیرویی که باعث به حرکت در آمدن محور و پروانه پمپ در بوستر پمپ می‌شود ، الکتروموتور نام دارد.

– قسمت دهش

این بخش با استفاده از اتصالات و شیرآلات که شامل شیر یک طرفه که از برگشت آب جلوگیری می کند ، فلنج و مهره ماسوره ، مغزی ، لرزه گیر ، شیر فلکه های قطع و وصل شدن جریان سیال می باشد ، از قسمت خروجی الکتروپمپ به شبکه مصرفی متصل می شود.

– قسمت مکش

بخش مکش توسط شیر فلکه های قطع و وصل جریان سیال ، صافی ، لرزه گیر و فلنج به قسمت مکش الکتروپمپ و خروجی مخزن ذخیره متصل می شود.

فروش بوستر پمپ در کرج
فروش بوستر پمپ در کرج

– مانومتر

در بوستر پمپ برای آنکه فشار ورودی و خروجی سیال اندازه گیری شود و میزان فشار هر کدام نمایش داده شود ، از مانومتر استفاده می شود.

– پرشر سوئیچ

درون بوستر پمپ پرشر سوئیچ وجود دارد که حداقل و حداکثر فشار عملکرد مورد نیاز و مشخص کردن محدوده فشار مجاز را تعیین می کند.

– کوپلینگ

این قطعه برای کوپله کردن پمپ و الکتروموتور خارج از پمپ نیاز است.

– تابلوی برق و کنترل

اجزای مکانیکی و الکتریکی بوستر پمپ توسط تابلو برق و کنترل هماهنگ و کنترل می‌شوند.
از جمله اجزای دیگر بوستر پمپ می توان به پرشر ترانسمیتر ، شاسی و مخزن دیافراگمی اشاره نمود .

نحوه عملکرد بوستر پمپ چگونه است؟

بوستر پمپ برای آنکه بتواند آب پمپ شده را به داخل پمپ بکشاند از یک یا چند پروانه استفاده می کند و هنگامی که آب داخل پروانه و محفظه ولتاژ یا دیفیوز گذرکرد فشار آن را تقویت می‌کند.
در صورتی که پروانه پمپ یکسان باشد عملکرد پمپ ها به صورت تک مرحله ای بوده و در مواردی استفاده می شود که نیازی به فشار اضافه نباشد.
اما در صورتی که بیش از یک پروانه در دستگاه وجود داشته باشد از آن برای انتقال آب به طبقات و ارتفاعات بالا با استفاده از لوله های بلند استفاده می شود.

در چه مواردی از بوستر پمپ استفاده می شود؟

از بوستر پمپ برای پمپ کردن آب به طبقات بالایی ساختمان چند طبقه ، نظافت عمومی ، در مکان هایی که نیاز به فشار آب باشد ، حرکت آب از پایین به بالای تپه ، پاشش فشار قوی آب و سیستم های تصفیه و اسمز معکوس استفاده می شود.
این وسیله یک گزینه مناسب برای مصارف کشاورزی و آبیاری بوده و در مدارس ، سالن‌های ورزشی ، کارخانجات و صنایع مختلف خدمات آبرسانی را انجام می دهد.

معرفی انواع بوستر پمپ

۱. بوستر پمپ دور ثابت

الکتروپمپ در این نوع پوسترهای پمپ به صورت نوبتی خاموش و روشن می شوند . در این نوع بوسترهای پمپ از پرشر سوئیچ برای کنترل فشاراستفاده می شود که یکی در حداقل و دیگری در فشار حداکثر قرار دارد و کارکرد آن بدین صورت است که هنگامی که فشار مایع در حالت حداکثر قرار دارد فرمان خاموش شدن پمپ از طریق کنتاکت موجود در پرشر و توسط تابلو فرمان صادر می شود و هنگامی که فشار به حداقل می رسد فرمان روشن شدن پمپ توسط کنتاکت موجود در پرشر توسط تابلو فرمان صادر می شود.
هنگامی که سطح دبی آب از قبل تنظیم شده باشد مانند هنگام آبیاری های قطره ای ، عملیات های اطفاء حریق ، فرودگاه ها بیمارستان ها و غیره از دور ثابت استفاده می شود.
در این مواقع از آنجایی که می توان اطلاعات پیش بینی شده ای از سطح دبی در خروجی سیستم داشت نیاز به دبی متغیر نمی باشد و هدف تامین و تنظیم سطح فشار آب است ، به همین دلیل در خروجی‌ها از پرشر سوئیچ استفاده می شود.

۲‌. بوستر پمپ دور متغیر

برای آنکه آبرسانی در ساختمان های مسکونی و فضاهایی که برای سطح دبی آب نمی توان مدیریت انجام داد ، از دور متغیر بوستر پمپ استفاده می شود.
به عنوان مثال در یک ساختمان با واحدهای مسکونی زیاد با توجه به اینکه نمی‌توان یک الگوی تعریف شده و دقیق از سطح دبی ساختمان را در نظر گرفت و مصرف کنندگان به صورت مستقل از یکدیگر هستند ، لازم است سیستم کنترل نیز شرایط متغیری داشته باشد .
با استفاده از بوستر پمپ دور متغیر می‌ توان با توجه به نیاز تعدادی از پمپ ها را به سیستم وارد و یا از سیستم خارج نمود در نتیجه در خروجی ، تغییرات دبی ایجاد می شود.

مزایای استفاده از بوستر پمپ چیست؟

– این دستگاه ها به دلیل تنوع زیادی که در مصرف دارند محدوده وسیعی را پوشش می‌دهند.
– متصل بودن اجزای مختلف باعث شده است که بتوان این اجزا را از یکدیگر جدا نموده آنها را به آسانی حمل و در مکان های مناسب نصب نمود.
– یکی از مزایای بوستر پمپ ، سرویس کردن آن در حین کار کردن می باشد.
– در صورتی که از یک پمپ رزرو استفاده کنید می توانید عملکرد دائمی بوسترپمپ را تضمین نموده تا هنگامی که دستگاه خراب شد پمپ رزرو برای آنکه وقفه‌ای در عملکرد سیستم ایجاد نشود وارد کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *