شوفاژ لطفی

09125641224

نمایندگی فروش تجهیزات موتورخانه در کرج

جهت اطلاع از مرکز فروش تجهیزات موتورخانه در کرج این مطلب را بخوانید. موتورخانه به بخش جداگانه‌ای از ساختمان های مسکونی ، اداری و صنعتی گفته می‌شود که در آن برای فراهم شدن گرمایش و سرمایش محیط تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی قرار گرفته است.
موتورخانه ها معمولاً در زیر زمین یا فضایی که دور از محیط قرارگیری افراد است ، نصب می‌شوند.
فضای موتورخانه بستگی به اندازه محیط دارد ، به عنوان مثال برای محیط های مسکونی کوچک تنها وجود یک اتاق کافی بوده اما در مکان های بزرگ مانند کارخانه ها ، هتل ها و غیره باید از چندین اتاق استفاده شود.

شوفاژ لطفی : نمایندگی فروش تجهیزات موتورخانه در کرج

شوفاژ لطفی با بیش از 30 سال تجربه در فروش و خدمات پس از فروش تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان ، به عنوان نمایندگی فروش تجهیزات موتورخانه در کرج فعالیت دارد .
تاسیسات مرکزی ایران علاوه بر فروش پکیج آریستون در کرج ، خدمات نصب ، سرویس و نگهداری آن را نیز انجام می دهد .
✵ طراحی ، نصب و اجرای انواع موتورخانه
✵ فروش تجهیزات موتورخانه در کرج
✵ فروش انواع مشعل در کرج
✵ فروش چیلر در کرج
✵ فروش منبع انبساط در کرج
✵ فروش بوبلر در کرج
✵ فروش پمپ سیرکولاتور و ….

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

قبل از تاسیس موتورخانه چه پارامترهایی باید برآورد شود ؟

با توجه به اینکه طراح برای آنکه بتواند نقشه موتورخانه را ترسیم کند نیاز دارد که اطلاعاتی در زمینه فضای تخمینی که موتورخانه در آن نصب می شود و دستگاه‌های مختلف در آن چیده می شود داشته باشد ، از برآوردهای تخمینی و سرانگشتی استفاده می شود .
آنچه که برای برآورد فضای موتورخانه لازم است شامل نوع سیستم تاسیساتی است که در فضای مورد نظر قرار می‌گیرد ، شکل ساختمان و غیره می باشد .
با میانگین گیری بین تاسیساتی که مهندس تاسیسات در نظر دارد و آنچه که مهندس معمار می تواند انجام شود طرح نهایی آماده می شود.

معرفی و بررسی تجهیزات موتورخانه

– بویلر

این وسیله تاسیساتی که با نام دیگ بخار نیز شناخته می شود ، مخزنی است که توسط احتراق سوخت انرژی الکتریکی و انرژی هسته ای انرژی لازم را که باعث به جوش آوردن سیال ها می‌شود ، دریافت می کنند. از این دستگاه ها معمولا برای تولید آبگرم ، بخار یا داغ کردن روغن ها استفاده می شود.
بویلرها از محفظه هایی تشکیل شده اند که تحت فشار لوله های سیال و سیستم های کنترلی هستند که به عنوان یکی از اجزای اصلی موتورخانه شناخته می شوند.

بویلرها شامل دو دسته می باشند که عبارتند از :

1. بویلرهای واترتیوب

لوله های ریزی درون بویلر بر حسب نوع مصرف روی بویلر وجود دارد که آب را عبور می دهند. این بویلرها ک با نام بویلرهای آب در لوله نیز شناخته می شوند باعث انتقال آب به درون لوله ها توسط گرمای حاصل از احتراق سوخت می شوند.

2. بویلرهای فایرتیوب

نام دیگر این نوع بویلرها لوله آتشی بوده و در این نوع بویلرها سیال عامل در اطراف لوله هایی که درون آنها گاز داغ در حرکت می باشد ، قرار دارد و بدین ترتیب باعث انتقال حرارت به سیال عامل می شود.

– چیلر

نوعی تجهیزات است که توسط دو نوع سیکل جذب یا تراکم مایع باعث گرفته شدن گرما از مایع شود.
چیلرها دارای تراکمی و جذبی هستند و عملکرد آنها به صورت تغییر دادن گاز مایع می باشد . چیلرها برای آنکه بتوانند عملکرد درستی داشته باشند ابتدا گرمای مایع را از آن گرفته و باعث سرد شدن مایع می شوند ، سپس مایع سرد شده را توسط پمپ از راه لوله کشی های عایق به فن کوئل یا موتورخانه ارسال می‌کنند .
گرمایی که از مایع گرفته شد به محیط منتقل شده و باعث تهویه مطبوع می شود.
به طور کلی چیلرها به دو دسته چیلرهای جذبی و تراکمی طبقه بندی می شوند . این دو دسته از نظر تامین انرژی برای راه اندازی سیکل با یکدیگر تفاوت دارند.
به طوری که انرژی که برای حرکت سیال و چیلرهای تراکمی تامین می شود، توسط انرژی الکتریکی و در چیلرهای جذبی توسط انرژی حرارتی این انرژی تامین می شود.

– برج خنک کننده

در هنگام عملکرد چیلر گرمایی از کندانسور دفع می شود که به آب منتقل شده و باعث گرم شدن آب می شود .
آب پس از گرم شدن وارد برج خنک کننده شده و گرمای خود را به محیط اطراف می دهد ، بدین صورت که هنگامی که آب وارد برج خنک کننده می شود از بالا به پایین پاشش پیدا کرده و به دلیل وزش هوا در هنگام عبور از قسمت های داخلی مقداری از گرمای خود را از دست می دهد .
باقیمانده گرمای آب نیز تبخیر شده و در انتها آب در زیر برج خنک کننده در یک تشتک جمع می شود و به طور مجدد وارد چیلر می شود.

– مبدل حرارتی

تبادل گرما در موتورخانه توسط مبدل حرارتی که یکی از اجزای اصلی موتورخانه می باشد ، انجام می شود.
دو سیالی که دمای متفاوتی دارند توسط مبدل های حرارتی با یکدیگر تبادل حرارتی انجام می دهند. دمای یکی از سیال ها پایین آمده و دمای دیگری بالا می رود .
این عمل بدون تماس جرمی انجام شده و سیالی که خنک تر است انرژی حرارتی سیال گرم را گرفته و دمای آن بالا می رود و در عوض سیال دیگر با کاهش دما روبه‌ رو می‌شود.
به طور کلی این عمل انتقال حرارت بر اساس عملیات رسانش گرما و همرفت انجام می‌شود.

– مشعل

یکی دیگر از سیستم های موتورخانه مشعل است که با ترکیب نمودن هوا با سوخت ، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می کند .
رله در مشعل باعث خاموش شدن مشعل یا بویلر در هنگامی که احتراق صحیح وجود نداشته باشد و همچنین هنگامی که شعله در حین کار خاموش می شود، است .
مشعل برای تامین حرارت از موارد زیر استفاده می کند:
– استفاده از یک دبی و فشار مناسب برای تامین سوخت و هوا
– تبخیر کردن سوخت های جامد و مایع
– برقراری تناسب بین مدار سوخت و هوا
– ترکیب کردن سوخت و هوا
– تولید جرقه
– برقراری ارتباط بین سطوح انتقال حرارت و آتش
به طور کلی مشعل های صنعتی به چهار دسته گازسوز ، گازوئیل سوز ، مازوت سوز و دوگانه سوز طبقه‌بندی می‌شوند که بر اساس ظرفیت ، روش اشتعال ، نوع سوخت و پروفیل شعله تولید شده طبقه بندی می شوند.

– منبع انبساط

برای به تعادل رسیدن فشار سیالات گرم شده از مخزنی با نام منبع انبساط استفاده می شود که توانایی جبران کمبود آب در گردش را نیز انجام می دهد .
با توجه به اینکه در موتورخانه سیالی که در حال گردش است بر اثر حرارت حجم زیادی پیدا می کند در لوله کشی ها شیرهای اطمینان تعبیه می کنند تا در صورتی که سیال افزایش حجم پیدا نمود از ترکیدگی و آسیب شدید لوله ها با استفاده از تخلیه مقدار اضافی سیال جلوگیری کند.
اما منبع انبساط راه مورد اعتماد تری نسبت به شیرهای اطمینان که ممکن است در صورت لزوم درست کار نکرده یا دچار مشکلات فنی شوند ، هستند.
منبع انبساط مخزنی است که بر روی قسمتی از سیستم لوله کشی قرار گرفته و باعث کنترل تغییرات فشار می شوند . در صورتی که کاهش فشار سیال روی دهد این مخازن می‌توانند آن را جبران کنند.
منبع انبساط در دو دسته منبع انبساط باز و منبع انبساط بسته قرار می‌گیرند و محل آن ها بالاتر از آخرین مبدل حرارتی می باشد .

فروش تجهیزات موتورخانه در کرج
فروش تجهیزات موتورخانه در کرج

– پمپ سیرکولاتور

برای آنکه آب گرم درون موتورخانه به گردش در بیایند از پمپ های سیرکولاتور که دارای سیستم تهویه مطبوعی هستند ، استفاده می شود.
سیرکولاتورها آبگرم موجود در بویلر و آب سرد موجود در چیلر را به گردش در می آورند .

– رادیاتور

برای انتقال گرما و سرما به محیط اطراف از وسایل فلزی و نیمه فلزی به نام رادیاتور که نوعی مبدل حرارتی می‌باشند، استفاده می‌شود.
نحوه عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که هنگامی که آب گرم یا بخار آب در سیستم حرارت مرکزی تولید شود توسط رادیاتورها و با کمک پمپ به داخل ساختمان هدایت شده و باعث توزیع گرما به محیط اطراف می شود.

برای مشاوره – اطلاع از قیمت و خرید تجهیزات موتورخانه در کرج ، با شوفاژ لطفی تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *