شوفاژ لطفی

09125641224

نمایندگی فروش،سرویس و تعمیر کولر آبی در کرج

فروش، سرویس و تعمیر کولر آبی در کرج ، یکی از خدمات شوفاژ لطفی است در زمینه تامین و تجهیزات سرمایشی ساختمان است .

شوفاژ لطفی : فروش و تعمیر کولر آبی در کرج

شوفاژ لطفی با 30 سال سابقه  در زمینه فروش و خدمات پس از فروش تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، فروش انواع کولر آبی و خدمات تعمیر کولر آبی را ارائه می دهد.  جهت مشاوره و اخذ قیمت با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.

فروش کولر آبی در کرج :

✵ فروش کولر آبی جنرال
✵ فروش کولر آبی آبسال
✵ فروش کولر آبی اوجنرال
✵فروش کولر آبی انرژی

سرویس و تعمیر کولر آبی در کرج

✵ سرویس و تعمیر انواع کولر گازی در کرج
✵ شست و شوي بدنه و كف
✵ حلزوني و پروانه
✵ بازديد پمپ و شناور و دينام و تسمه
✵ روغن كاري و سرويس ياتاقان ها
✵ تعمیر و تعویض موتور کولر آبی

جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت ، تماس بگیرید .
cooler

سرویس و تعمیر کولر آبی در تمام مناطق کرج

سرویس و تعمیر کولر آبی در گوهردشت
سرویس و تعمیر کولر آبی در عظیمیه
سرویس و تعمیر کولر آبی در جهانشهر
سرویس و تعمیر کولر آبی در شاهین ویلا
سرویس و تعمیر کولر آبی در باغستان
سرویس و تعمیر کولر آبی در دهقان ویلا
سرویس و تعمیر کولر آبی در مهرویلا
سرویس و تعمیر کولر آبی در گلشهر
سرویس و تعمیر کولر آبی در بلوار دانش آموز
سرویس و تعمیر کولر آبی در حصارک

کولر آبی چگونه کار می کند؟

کولر آبی نوعی سیستم برای ایجاد تهویه مطبوع و خنک کنندگی هوا است که برای آن که عملکرد مناسبی داشته باشد لازم است پس از نصب به صورت منظم سرویس شود.
نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در کرج توسط نیروهای تاسیسات لطفی به سادگی انجام شده و شما می توانید در فصل های گرم سال از عملکرد کولر آبی خود ، تهویه و خنکی فضا لذت ببرید.
به طور کلی کولر آبی با استفاده از قدرت تبخیر باعث خنک کردن دمای هوا در یک مکان می شود . در این نوع کولرها هنگامی که آب تبخیر می ‌شود، از مایع به گاز تبدیل شده و با انجام این کار ذرات پر انرژی از آب جدا شده و منجر به کاهش دما می ‌شوند.
یک سیستم توزیع آب، آب را روی پوشال ها پخش می ‌کند و باعث پخش یکنواخت آب برای مرطوب نگه داشتن تمام سطح می شود تا قابلیت خنک کنندگی کولر آبی به حداکثر برسد ، سپس فن های سیستم فشار منفی ایجاد نموده و باعث می شوند که هوا از طریق پوشال ها کشیده شده و تبخیر ناشی از تماس آب و هوا اتفاق بیفتد.
یک سیستم کنترل، پمپ آب را راه اندازی می‌کند و فن هوای خنک را در منطقه پخش می کند.
از جمله مزایای استفاده از کولر آبی می‌ توان به ایجاد هوای پاکیزه که خطر باکتری ها و ویروس ها را کاهش می دهد و عدم استفاده از مواد شیمیایی و مبرد برای عملکرد صحیح اشاره نمود.

چرا کولر آبی به سرویس و تعمیر نیاز دارد؟

به طور کلی کولرآبی یک جایگزین عالی برای سیستم های تهویه مطبوع سنتی برای خنک نگه داشتن فضای داخل خانه ، مغازه و محل کار است استفاده از این سیستم تهویه مطبوع به ویژه در محیط های گرم و خشک و با سطح رطوبت کم ایده‌آل است.
این سیستم ها بسیار مقرون به صرفه بوده و برخلاف کولرهای گازی که از مبرد برای خنک کردن هوا استفاده می کنند این سیستم ها برای خنک کردن دمای هوا به فرآیند تبخیر آب متکی هستند و باعث افزودن رطوبت به هوای داخل یک مکان می شوند.
کولرهای آبی نسبت به کولرهای گازی به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند اما استفاده و کارکرد آن بسیار ارزان تر از کولرهای گازی بوده که منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی در طول زمان نیز می شود.

سرویس کولر آبی شامل چیست؟

بر طبق توصیه تکنسین های تاسیسات لطفی کولرهای آبی نیاز به بررسی سالانه توسط یک متخصص دارند تا اطمینان حاصل شود که تمام قطعات در بهترین حالت قرار داشته و دستگاه به درستی کار می کند . این کار به تشخیص زود هنگام مشکلات ایجاد شده در این سیستم ها کمک نموده و تعمیرات سریع آنها را تسهیل می ‌کند.

سرویس کولر آبی معمولاً شامل موارد زیر است:

– تست شیر تخلیه و شیر شناور
– نظافت کامل قطعات و بدنه کولر
– بازرسی سیم برق و سوئیچ های کولر
– تمیز کردن و تست پمپ آب
– بررسی سیستم از نظر نشتی
– بررسی سطح آب در مخزن کولر
– بررسی عملکرد فن خروجی و جریان هوای کولر برای عملکرد مناسب
– بررسی کامل سیستم از نظر عملکرد مناسب

علائمی که نشان می ‌دهند کولرآبی نیاز به تعمیر دارد، شامل چیست؟

1. کولر کار نمی کند.

در صورتی که کولر آبی کار نکند نشان دهنده وجود مشکلی در سیستم است. در بیشتر موارد سوختگی فیوز مقصر اصلی عدم روشن شدن کولر آبی است. اتصال ضعیف یا قطع شدن قطع کننده از دیگر دلایل رایجی است که می تواند باعث خرابی سیستم شود.
در این صورت می ‌توانید از یک تعمیرکار متخصص در زمینه کولر های آبی برای تعویض قطعات سوخته یا خراب یا بررسی سیم کشی ها از نظر میزان آسیب کمک بگیرید.

فروش،سرویس و تعمیر کولر آبی در کرج
فروش،سرویس و تعمیر کولر آبی در کرج

2. ضعیف بودن جریان هوا

جریان هوای نامناسب معمولا اولین نشانه ای است یک کولر آبی هنگام خرابی با آن مواجه می ‌شود . مسدود شدن دریچه های خروجی یا فرسوده شدن قطعات مکانیکی می توانند گردش هوا از این سیستم تهویه را کاهش دهند.
در این صورت برطرف کردن انسداد ها و تعویض قطعات آسیب دیده برای بازگرداندن عملکرد مناسب سیستم چاره کار است.

3. کولر آبی نشتی دارد

یکی از نشانه‌های واضح مبنی بر اینکه کولر آبی نیاز به تعمیر دارد نشتی آب از سیستم است . این مسئله به دلیل نگهداری نادرست سیستم در طول زمستان اتفاق می افتد . کولر آبی باید پس از طی شدن فصل گرما به طور کامیل تخلیه شده، پوشال های آن برداشته شود و مخزن آن به طور کامل تمیز شود در غیر این صورت نشتی پیدا کرده و برای یافتن منبع آن باید از یک تکنسین کمک گرفت.

4. استشمام بوی بد از کولر آبی

وجود آب راکد یا کپک در کولر می ‌تواند باعث ایجاد بوی عجیبی از داخل آن شود و این مسئله به دلیل عدم تعمیر و نگهداری مناسب و وجود آب راکد در داخل مخزن کولر آبی به مدت زمان طولانی اتفاق می افتد که باید در اسرع وقت بررسی و برطرف شود، زیرا نادیده گرفتن این مشکل یا به تعویق انداختن تعمیرات می تواند آسیب زیادی به سیستم تهویه شما وارد نموده و همچنین تهدیدی جدی برای سلامتی افراد خانواده باشد.
فراموش نکنید که بازرسی منظم، سرویس و تعمیرات به ‌موقع کولر آبی توسط یک تکنسین کار بلد می تواند به عملکرد موثر کولر آبی، افزایش طول عمر آن و لذت بردن از هوای خنکی که فراهم می کند، کمک کند.

5. سروصدای اضافی در کولر آبی

یکی از مشکلات شایع کولرهای آبی ، وجود صداهای اضافی و آزاردهنده در کولر است که گاهی موجب نارضایتی همسایگان نیز هست . براری بررسی و رفع صدای اضافی ، لازم است با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.
cooler 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *