شوفاژ لطفی

09125641224

نکاتی برای تعمیر و نگهداری پکیج در تابستان

در فصول گرم مانند تابستان که رادیاتورها خاموش هستند و نیازی به تامین گرمایش محیط نمی باشد مصرف گاز به شدت کاهش می یابد اما شما می توانید با انجام چند ترفند علاوه بر نگهداری پکیج در تابستان هزینه های مربوط به قبوض گاز خود را نیز بیشتر کاهش دهید.
این عملیات  بسیار ساده بوده که می توانند توسط افراد عادی انجام شوند.
در بین وسایل گرمایشی که در خانه ها استفاده می شوند پکیج های دیواری جایگاه ویژه ای داشته و استفاده بیشتری از آنها می شود.
در بازار انواع قابل توجهی از مدل ها با سیستم های مختلف و با رتبه بندی انرژی متفاوت وجود دارد که با تمام بودجه ها سازگار است.
نگهداری مناسب از پکیج در فصل تابستان باعث می شود از خرابی های هزینه بر ، جبران ناپذیر و خرید دستگاه جدید در فصل زمستان جلوگیری شود.

نکاتب برای تعمیر و ننگهداری پکیج در تابستان
نکاتب برای تعمیر و نگهداری پکیج در تابستان

دلایل ضرورت تعمیر و نگهداری پکیج در تابستان چیست؟

با توجه به اینکه این سوال بعد از مبحث بهترین مدل های پکیج، قیمت های آنها، نحوه تعمیر و سرویس و غیره یکی از رایج ترین سوالات کاربرانی است که از این دستگاه ها استفاده می کنند ، به همین دلیل ما لیستی از دلایلی را که شما را ملزم به نگهداری مناسب از پکیج در فصل تابستان می کند را در زیر آورده ایم که شامل موارد زیر می باشند :

– با توجه به اینکه تمام دستگاه های پکیج باید سالانه حداقل یکبار مورد بررسی قرار گیرند تا از کارکرد آن ها در فصول سرد سال اطمینان حاصل شود ، سرویس و نگهداری از این دستگاه ها در فصول تابستان نیز الزامی است.

– عناصر گرمایش پکیج تنها زمانی فعال می شوند که ترموستات خانه متصل بوده و رادیاتور ها روشن باشد، بنابراین با توجه به اینکه این دستگاهها در فصل های گرم سال با تمام ظرفیت خود کار نمی کنند توجه به آنها در این فصول الزامیست.

– دستگاه های پکیج هم در فصول زمستان و هم در فصل تابستان دچار خرابی می شوند و خرابی این دستگاه ها فقط مختص به فصول سرد سال نیست .بنابراین تعمیر و سرویس آن ها در فصل تابستان باعث تشخیص به موقع خرابی ها شده و از خرید یک دستگاه جدید جلوگیری می کند.

– انجام کارهای تعمیر و سرویس پکیج در فصل تابستان باعث می شود که تکنسین ها از وضعیت کلی دستگاه ، نحوه نصب گاز و تمام اجزای آن مطلع شده و تمام خطاها را قبل از رسیدن فصل سرما برطرف می کنند.

نحوه تنظیم پکیج در تابستان برای کاهش مبلغ قبوض

1. تنظیم دمای پکیج

برای کاهش مصرف پکیج اغلب تنها کافی نیست که ترموستات را بر روی صفر قرار دهید بلکه باید در دستگاه خود یک دستگیره که دارای دو گزینه برای انتخاب است و شامل حالت خورشیدی و برف می باشد را پیدا کنید.
هنگام فرا رسیدن فصل گرما عملکرد برف باید لغو شود، زیرا دیگر نیازی به گرم کردن خانه نیست. اما با شروع فصل سرما این گزینه باید فعال شود.
در برخی از مدل های پکیج ممکن است نماد های دیگری برای نشان دادن حالت گرما یا تابستان مانند حروف S و E وجود داشته باشد که باید از آنها استفاده کنید.
در هر صورت در صورت وجود هرگونه تردید توصیه ما به شما این است که از دفترچه راهنمای پکیج خود استفاده کنید . زیرا در این دفترچه اطلاعات مورد نیاز وجود داشته و همچنین ممکن است گزینه های دیگری برای صرفه جویی در سوخت نیز در آن ارائه شده باشد.

2. پایین آوردن دمای آب

در پکیج ها دستگیره دیگری برای تنظیم دمای آب وجود دارد. در فصول گرم با توجه به بالا بودن دمای هوا نیاز به دارا بودن آبجوش ضرورت محسوب نمی شود. به همین دلیل کسانی که می خواهند در قبوض خود صرفه جویی کنند ، می توانند دمای پکیج را پایین آورده و آن را بین ۴۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنند. این یک مقدار ایده آل است و بیشتر از آن می تواند باعث گرفتگی و انسداد در لوله ها شود.

3. خاموش کردن درست رادیاتورها

بستن درست رادیاتورها در خانه می تواند موجب صرفه جوئی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های قبوض شود . در حقیقت در طول تابستان ممکن است مفید باشد که رادیاتوها را به سادگی با استفاده از دستگیره مخصوص تنظیم کننده گرما بسته و غیر فعال کنید . اما در فصول سرد و هنگام روشن کردن مجدد آن ها به خاطر داشته باشید که اول هواگیری از رادیاتورها را انجام دهید تا از ایجاد حباب هوا در سیستم جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *