شوفاژ لطفی

09125641224

فشارسنج یا مانومتر پکیج چیست؟

در صورتی که پکیج شما با مشکلاتی مانند عدم گرم کردن آب مواجه شده است که به دلیل پایین بودن فشار آب ایجاد می شود ممکن است مانومتر پکیج مقصر اصلی این ماجرا باشد. خبر خوب این است که تشخیص فشار پایین پکیج نسبتاً آسان بوده و ممکن است خودتان بتوانید مشکلات ایجاد شده در مانومتر پکیج را اصلاح کنید.
در صورتی که از امور فنی بی اطلاع هستید و قصد دارید برای انجام این کار از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید می توانید با شوفاژ لطفی که یکی از مراکز معتبر و نمایندگی‌های فروش، نصب، تعمیر پکیج در کرج است تماس بگیرید . این مرکز با بیش از ۳۰ سال سابقه کاری و همکاری با نیروهای ماهر و متخصص می ‌تواند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه شما را برطرف کند.

مانومتر پکیج چیست؟

به طور کلی پکیج ، آب سردی که در اطراف مداری از لوله ها و رادیاتورها جریان دارد را گرم می کند. برای اینکه عملکرد دستگاه کارآمد باشد فشار آب باید پایدار باشد. فشار آب در پکیج توسط یک حلقه یا شیر پر کننده که به لوله آب سرد متصل می شود ، حفظ می گردد و میزان آن توسط قطعه ای که دارای عقربه است، نشان داده می ‌شود که مانومتر یا فشاسنج نامیده می شود. به عبارت دیگر می توان گفت مانومتر یک قطعه با صفحه گرد است که بر روی پنل کنترل پکیج قرار داشته و میزان فشار آب را نشان می‌دهد.
فشار آب پکیج تعادل آب و هوا در پکیج عمدتاً در لوله ها و اجزای آن است. برای آنکه پکیج بتواند آب گرم را در اطراف لوله های خانه برای امور مختلف مانند حمام یا گرم کردن رادیاتور ها و غیره پمپاژ کند فشار سیستم باید کافی باشد. به طور معمول فشار پکیج که با رنگ سبزه اطمینان بخش مشخص می‌شود بین 1 تا 1.5 بار است.

مانومتر پکیج
مانومتر پکیج

چه چیزی باعث افت فشار آب در پکیج می شود؟

در مورد کاهش فشار آب در پکیج 2 عامل اصلی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشند:

1. نشتی یافتن آب از پکیج

در صورتی که جایی در پکیج نشتی داشته باشد حتی اگر یک نشتی کوچک باشد و برای مدتی مورد توجه قرار نگیرد می تواند منجر به کاهش تدریجی فشار در دستگاه شود.
به اطراف نگاهی بیندازید تا نشانه‌ای از لکه های آب، نشتی آب از لوله ها ، رادیاتورها و خود پکیج را پیدا کنید . در صورتی که هیچ گونه علائمی از نشتی آب پیدا نکردید از یک تعمیر کار متخصص برای پیدا کردن نشتی در داخل پکیج کمک بگیرید . در صورتی که نیاز دارید فشار آب دستگاه را مرتباً تنظیم کنید به احتمال زیاد نشتی در خارج یا داخل دستگاه وجود دارد.

2. نشتی رادیاتورها

نشتی یافتن آب از رادیاتور باعث می شود فشار پکیج کاهش یابد . این بدان دلیل است که هنگامی که رادیاتور نشتی دارد هوا آزاد می شود که باعث کاهش فشار در پکیج می شود.

چگونه می توان مانومتر پکیج را بررسی نمود؟

در قسمت جلوی پکیج یک فشار سنج آب مشاهده می شود . اگر گیج فشار هیدرولیک دارید ، فشار کم و زیاد را با قسمت های قرمز رنگ روی صفحه نمایش پکیج خواهید دید . موقعیت تنظیم شده در هنگام نصب پکیج گاهی اوقات با یک سوزن نشانگر قرمز نشان داده می شود. در اکثر گیج های دیجیتال اگر فشار کم وجود داشته باشد علامت فشار چشمک زن را مشاهده خواهید کرد .
اگر گیج فشار روی پکیج شما فشار بالا یعنی بیش از 2.75 را نشان دهد ممکن است لازم باشد رادیاتور را تخلیه کنید تا سطح فشار را به 1.5 بار برسانید . این مسئله به دلیل دمای بالای آب می تواند کاری دشوار و گاهی خطرناک باشد در این مورد باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
فشار بار بالا ممکن است به دلیل نقص در داخل پکیج ایجاد شود که نیاز به بازدید توسط تعمیرکاران مجرب دارد.

چگونه می توان پایین بودن فشار پکیج را تعمیر نمود؟

سیستم های فشار پکیج متفاوت است، بنابراین همیشه بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا می توانید خودتان آن را دوباره تنظیم کنید یا خیر.
همچنین ممکن است دستگاه شما دستورالعمل‌هایی را قسمت پشتی صفحه کنترل داشته باشد که برای حذف این پنل نیاز به ابزارهای ویژه است بنابراین باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
بالا بردن فشار دستگاه به این معنی است که اجازه دهید آب بیشتری از منبع اصلی آب از طریق حلقه پرکن به سیستم وارد شود. دو نوع اصلی حلقه پرکننده وجود دارد که ممکن است در طراحی متفاوت باشند.
برای تنظیم فشار ابتدا دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید خنک شود.
سپس باید دوباره بررسی کنید که هر دو انتهای حلقه یا شیر پر کننده به طور ایمن وصل شده باشند.
هر دو شیرها را باز کنید تا آب سرد اصلی وارد سیستم شود . صبر کنید تا گیج فشار 1.5 بار را نشان دهد سپس هر دو شیر را یکی بعد از دیگری ببندید و دستگاه را دوباره روشن کنید و در صورت نیاز دکمه ریست را فشار دهید.
دو سر حلقه پرکننده را باز کرده و بردارید و آن را در مکانی امن نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرج ، بلوار علامه جعفری ، مابین ترمینال شهید کلانتری و چهار راه دولت آباد ، نیش کوچه چهارم