شوفاژ لطفی

09125641224

فروش و نصب تاسیسات آب گرم استخر | شوفاژ لطفی

شوفاژ لطفی بیش از 30 سال در زمینه فروش و نصب تاسیسات آب گرم استخر سابقه داشته و تاکنون صدها استخر را از صفر تا صد طراحی و اجرا نموده است.
کلیه تاسیسات و تجهیزات مورد نیاز استخر ، توسط تاسیسات لطفی از بهترین تولیدکنندگان ، تامین ، نصب و پشتیبانی می شود.

شوفاژ لطفی : مرکز فروش و نصب تاسیسات آب گرم استخر

شوفاژ لطفی به مدت 30 سال در زمینه فروش و نصب تاسیسات آب گرم استخر فعال است .

✵ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش تولیدکنندگان برتر تاسیسات استخر
✵ طراحی و ساخت استخر از صفر تا 100
✵ فروش و نصب تاسیسات و تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی
✵  مشاوره طراحی و اجرای استخر

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید . تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر

lotfi min

در صورتی که قصد ساخت و تاسیس استخر را دارید ، باید بدانید که تاسیسات آن برحسب امکاناتی که مد نظر شما است و محل استفاده از آن متفاوت بوده و سنگ بنای تاسیس هر استخری به تجهیزاتی که در آن به کار می رود بستگی دارد.
اما تمام استخرها به یک روش کار می کنند و شکل ، اندازه و امکاناتی که به آنها اضافه می شود، اهمیتی ندارد.
تمام استخرها برای آنکه آب را به صورت مداوم تمیز نگه دارند از سیستم های فیلتراسیون و شیمیایی استفاده می کنند.
به طور کلی در استخرها سیستم تاسیساتی آب گرم در موتورخانه نصب می شود ، اما در استخر های سرپوشیده و سرباز نحوه نصب و قرار گرفتن تجهیزات در موتورخانه با یکدیگر دارد.
در ادامه مطلب به بررسی اجزای مهمی که در هنگام تاسیس استخر عمومی مورد نیاز است پرداخته ایم.

تاسیسات آب گرم استخر
تاسیسات آب گرم استخر

نکات مهم در مورد تاسیسات آب گرم استخر

تاسیسات استخری که در این مقاله معرفی و بررسی می شود ، برای استخری با شرایط فرضی زیر است :
گنجایش آب استخر سی هزار گالن بوده و استخر دارای یک سیستم گردش آب هوشمند و تصفیه است که به صورت روزانه آب را به گردش درآورده و تصفیه می‌کنند.
در این استخر فرضی همچنین از هیتر برای گرم کردن آب و بالا بردن دمای آن استفاده می شود.
این استخر مجهز به آبنما و فواره بوده که هر کدام از سیستم تصفیه جداگانه‌ای برخوردار هستند.
مواد شیمیایی موجود در آب استخر نیز به لطف سیستم کنترل خودکار مواد شیمیایی آنالیز شده و نور و روشنایی محیط نیز توسط سیستم کنترل کننده تاسیسات به صورت خودکار کنترل می شود.

معرفی بخش های مختلف یک استخر عمومی

به طور کلی یک استخر عمومی از بخش‌هایی نظیر ورودی استخر شنا ، سونای بخار ، سونا خشک ، سالن استخر ، جکوزی ، رختکن ، دوش ، دستشویی و حوضچه آب سرد تشکیل شده است.
برای این که تمامی این بخش ها بتوانند یک عملکرد بهینه داشته باشند نیاز است که یک سیستم تاسیساتی یکپارچه در موتورخانه وجود داشته و دارای تجهیزات خاصی باشد تا محیط استخر مناسب برای شناگران شود.
به طور کلی هنگام طراحی موتورخانه استخر باید سه بخش کلی در نظر گرفته شود که شامل بخش گرمایش آب ، تصفیه و پمپاژ آب می باشد.

تجهیزات موتورخانه استخر

موتورخانه های معمولی استخر از مبدل حرارتی ، سختی گیر ، دیگ بخار ، موگیر ، منبع کویل دار ، فیلتر و اتصالات و پمپ شیرآلات تشکیل شده است .

تاسیسات استخر شامل چند بخش می باشد؟

تاسیسات استخر آبگرم از ۶ بخش کلی تشکیل شده است که شامل موارد زیر می باشد :

1. سیستم گرمایش آب یا هیتر

در این قسمت مبدل های حرارتی مهم ترین نقش را ایفا نموده وظیفه کنترل کردن و تنظیم نمودن دمای آبی که به استخر وارد می شود را بر عهده دارند .
این مبدل ها درجه و دمای آب را به حد مطلوب رسانده و در صورتی که دمای آب کاهش یابد وظیفه بالا بردن دمای آب را نیز بر عهده دارند.
یکی از موارد مهم در استخرها برای تامین سلامت شناگران و افزایش آسایش آنها در حین شنا در آب ، برخورداری استخر از آب گرم می باشد.
بر طبق مطالعات مناسب ترین و ایده آل ترین دما برای آب استخر برحسب شرایط و نوع کاربری بین ۲۷ تا ۲۹ درجه سانتیگراد در نظر گرفته شده و برای جکوزی بین ۴۰ تا ۴۳ درجه سانتیگراد می باشد.

2. سیستمی جهت به گردش درآوردن آب

این سیستم دارای تجهیزات و قطعات مختلفی می باشد و وظیفه آن به گردش در آوردن آب و تصفیه آن در مدار بوده و علاوه بر به گردش در آوردن آب استخر وظیفه به گردش در آوردن آب جکوزی را نیز بر عهده دارد.
قطعات مختلف این سیستم شامل فیلتر بزرگ تصفیه کننده ، پمپ و لوله های واسطی که بین این سیستم ، استخر و جکوزی به صورت رفت و برگشتی قرار دارند ، است .

3. سیستمی جهت کنترل خودکار مواد شیمیایی موجود در استخر

یکی از بخش های مهم در تاسیسات استخر سیستم کنترل خودکار مواد شیمیایی می باشد که به صورت خودکار کلر و PH آب را از نظر غلظت ، میزان و سطح آنها در آب را اندازه گیری می کند ‌.
این سیستم برای انجام این وظیفه از ۳ مورد تجهیزات استفاده می کند که شامل موارد زیر است : دستگاه مخصوص کلرزنی که از نوع نمکی می باشد، مخزن اسید با یک پمپ تزریق و سیستم خود کاری که مواد شیمیایی را اندازه گیری و آنالیز می‌کند.

4. فواره و آبنما در استخر

این قطعات در استخر علاوه بر جنبه زیبایی باعث افزایش رطوبت هوای اطراف فضای استخر در روزهای گرم و خشک تابستان می شود.
این قطعات توسط پمپ شناور، آب موجود در استخر یا حوضچه جکوزی را به گردش در می آورند. بنابراین این تجهیزات به عنوان مصرف کننده آب شناخته نمی شوند.

5. سیستم کنترل تاسیسات استخر

عملکرد این سیستم نیز به صورت خودکار بوده و تمام قطعات به کار رفته در آن مانند پمپ ها، جت جکوزی ، آب نما و چراغ ها و سیستم کنترل مواد شیمیایی به صورت خودکار عمل می کنند. این قسمت ها توسط دکمه هایی که در تاسیسات تعبیه شده اند ، کنترل می شوند.

6. سیستمی جهت روشنایی فضای استخر

در داخل و اطراف استخر چراغ ها و لامپ هایی که با نام سیستم روشنایی یا Lighting شناخته می شوند، وجود دارد که توسط یک پنل مرکزی مجزا و قابل دسترس کنترل شده و همچنین می توانند نورهای رنگی نیز تولید کنند.
لامپ ها و چراغ هایی که در داخل استخر وجود دارد در بخش های داخلی استخر در قسمت داخل جکوزی ، در فواره ها ، آبنماها و سکوهایی که محل نشستن افراد می باشد ، نصب می‌شوند .

شوفاژ لطفی : مجری تاسیسات آب گرم استخر

تاسیسات لطفی با کادر مجرب و 3 دهه فعالیت ،کلیه تاسیسات گرمایشی استخر ، سونا و جکوزی را با بهترین کیفیت ، طراخی ، نصب و اجرا کرده و خدمات پس از فروش مطمئن به مشتریان گرامی ارائه می دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.
lotfi min

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *