شوفاژ لطفی

09125641224

نمایندگی نصب و تعمیر سیستم تصفیه استخر

طراحی ، اجرا و تعمیر تاسیسات سیستم تصفیه استخر یکی از خدمات شوفاژ لطفی است.

استفده از استخر و پارک های آبی امروزه یکی از پرطرفدارترین تفریحات در بین افراد به خصوص قشر جوان می باشد.

برای ساخت و تاسیس استخر امروزه نه تنها همانند گذشته از تاسیساتی مانند لوله کشی آبسرد ، فاضلاب و غیره استفاده نمی شود بلکه به لطف پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی های جدید در زمینه تاسیسات ، تجهیزات و تاسیسات استاندارد و منحصر به فردی به بازار وارد شده اند که علاوه بر افزایش فعالیت بدنی شناگران ، تصفیه آب توسط سیستم هایی تصفیه آب به طور مداوم صورت گرفته و بدین ترتیب مسائل بهداشتی نیز به صورت کامل رعایت می شود و آب از هر گونه آلودگی های میکروبی مبرا می شود.

شوفاژ لطفی : فروش ،نصب و تعمیر سیستم تصفیه استخر

تاسیسات مرکزی ایران (تاسیسات لطفی) بیش از 3 دهه در زمینه ساخت استخر و جکوزی و تجهیز آنها به سیستم تصفیه فعالیت داشته و با کادر مجرب ، آمادگی خدمات دهی به مشتریان گرامی در کرج ، تهران و سراسر کشور است.
✵ ساخت دستگاه تصفیه آب استخر
✵ طراحی سیستم تصفیه استخر
✵ نصب دستگاه تصفیه آب استخر
✵ اجرای تصفیه خانه استخر
✵ سیستم تصفیه استخر خانگی

تماس و پاسخگویی از 9 صیح الی 20 عصر
lotfi min

سیستم تصفیه استخر در کرج
سیستم تصفیه استخر در کرج

 تجهیزات سیستم تصفیه آب استخر

فرقی نمی‌ کند که ابعاد و مدل استخرها چگونه باشد ، کوچک ، بزرگ ، موج دار یا پارک آبی تمامی استخرها با فرایندهای مشابهی کار می کنند .
مهمترین قسمت در هر استخر سیستم تصفیه آب می باشد ، زیرا با استفاده های زیاد از آب استخر به خصوص در استخرهای روباز ، تصفیه و شفاف سازی آب یکی از عملیات های مهم محسوب می‌ شود .
برای انجام این عمل می ‌توان از روش های مختلف مانند خالی و پر کردن آب استخر استفاده نمود، اما این روش به دلیل آن که آب زیادی استفاده نموده و باعث استفاده بی رویه از آب می شود خیلی کاربردی نیست و بهتر است از سیستم های تصفیه آب استخر استفاده شود.

این سیستم از تجهیزاتی همانند فیلتر ، پمپ ، سیستم تخلیه ، لوله کشی ، سیستم برگشتی ، تغذیه کننده شیمیایی تشکیل شده است و تصفیه آب استخر را در یک مدار بسته انجام می دهد .
برای این کار در سیستم تصفیه و تزریق مواد شیمیایی آب استخر توسط پمپ به گردش درآمده و آن را عاری از هر گونه آلودگی می کند.

نحوه عملکرد سیستم تصفیه آب استخر

برای آنکه آلودگی های آب از بین برود باید عملیات سیرکوله کردن آب استخر در سیستم تصفیه انجام شود .
در بیشتر استخرها نوعی طراحی موسوم است که در آن در کف استخر و دور تا دور بالای استخر خروجی و اسکیمرهایی وجود دارد که آب از آنها خارج شده و به سمت تاسیسات تصفیه آب استخر حرکت می کند .
در پایین ترین قسمت استخر قسمتی به نام تخلیه اصلی تعبیه شده که کف استخر به سمت آن متمایل و شیب دار است و کثیفی ها و آلودگی ها از آنجا خارج می شوند .
یک فیلتر یا صافی این قسمت را پوشانده تا بتواند زباله‌ها و موها را از آب گرفته و مانع از انسداد لوله ها شود.
دورتادور استخر چند اسکیمر وجود دارد که از قسمت بالایی استخر آبی که حاوی آشغال های شناور مانند برگ مو و سایر آلودگی ها است را جمع آوری می کند.

نحوه تصفیه آب استخر

در سراسر دنیا یکی از تفریحات رایج بین افراد آب تنی و شنا کردن می باشد . به همین دلیل مراکز زیادی از جمله سالن های ورزشی ، پارک های آبی عمومی و غیره وجود دارند که مجهز به استخر بوده و افراد می‌توانند اوقات فراغت خود را در آن مکان ها به آبتنی و شنا بگذرانند .
اما با توجه به اینکه ممکن است در طول شبانه روز افراد زیادی به این استخرها مراجعه کنند بنابراین تمیز و بهداشتی بودن آب استخر یک امر ضروری برای جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری ها می باشد.
روش های مختلفی برای تصفیه آب استخر وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها می پردازیم.

– استفاده از فیلتر تصفیه

کدر و آلوده شدن آب استخر می تواند توسط عواملی مانند موهای ریخته شده در آب ، برگ و موارد دیگر اتفاق بیفتد که در این صورت ممکن است سلامت افراد به خطر بیفتد .
استفاده از فیلتر تصفیه در استخرها ، آب استخر را تمیز و زلال می کند و باعث از بین رفتن ناخالصی های موجود در آب می گردد.
فیلترهای تصفیه دارای مدل هایی مانند شنی ، کارتریجی و دیاتومه هستند که در بازار موجود می باشند و بر اساس کارایی که دارند انتخاب می‌شوند ، اما هدف همه آنها یکی بوده باعث تمیز شدن آب می شوند .
عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که هنگامی که آب وارد دستگاه فیلتراسیون می شود لایه هایی که درون این دستگاه ها وجود دارند ذرات معلق در آب را گرفته و آن را شفاف و زلال می کنند.

– پمپ تصفیه آب استخر

در استخرهای عمومی و خصوصی از پمپ های تصفیه که دارای دو نوع فیلتری و شنی در ظرفیت های مختلف هستند برای تصفیه و تمیز کردن آب استفاده می شود.
عملکرد پمپ های تصفیه بدین صورت است که توسط سیستم مکشی که دارند آب استخر را کشیده و با عبور دادن آن از سیستم فیلتراسیون باعث شفاف سازی آب می شوند، سپس آب زلال و شفاف را به درون استخر باز می گردانند .

– جارو اسکیمر

این دستگاه ها که برای تصفیه آب استخرها استفاده می شوند دارای انواع مختلفی هستند که شامل دستی، رباطی و برقی می باشند.
این نوع جارو ها برای جمع کردن ذرات معلق روی آب استخر و زباله های آن دارای یک بخش توری هستند .
در نوع دستی این نوع جارو اسکیمرها کاربر باید خودش ذرات معلق روی آب را جمع کند اما در نوع برقی دستگاه به یک گوشه از استخر متصل شده و به آرامی کار تصفیه آب را انجام می دهند.
در نوع رباتی نیز دستگاه در کف استخر قرار گرفته و به صورت خودکار عملیات پاکسازی و شفاف سازی آب را انجام می دهد به گونه‌ای که با فرو بردن آب استخر در بدنه خود موجب تصفیه آب شده و سپس آب پاک و زلال را از قسمت دیگر دستگاه بیرون می فرستد و به داخل استخر باز می گرداند.

عناصر سیستم تصفیه آب استخر چیست؟

سیستم تصفیه از چندین عنصر تشکیل شده است که هر یک از آن ها کاربرد اساسی دارند و شامل موارد زیر می باشند :

۱. پمپ و کابین برق

پمپ در استخر گردش آب برای بازیافت جهت تصفیه را تضمین می کند و شامل دو عنصر می باشد. یک پیش فیلتر که ناخالصی های درشت آب را از بین می برد و بدنه که از توربین تشکیل شده و برای گردش آب و موتور به کار می رود.
کابین برق اتصال پمپ به تاسیسات برق را امکان پذیر می کند و شامل عناصر ایمنی قطع کننده مدار و ساعتی است که شما را قادر می سازد زمان تصفیه آب را برنامه ریزی کنید.
ساعت تصفیه قابل برنامه ریزی به طور خودکار سیستم تصفیه را راه اندازی می کند که این زمان متناسب با دمای آب در نظر گرفته می شود.

۲. فیلترها

جدا کردن ناخالصی‌ها های معدنی و آلی از آب توسط این فیلترها امکان پذیر می شود .
این فیلتر ها کدورت موجود در آب را از بین برده و کیفیت آن را بهبود می بخشند.

۳. سیستم هیدرولیک

سیستم هیدرولیک شامل بخش های زیر است:
– اسکیمرها که کف موجود در سطح آب ، برگ ها ف حشرات و بقایای شناور بر روی سطح آب را مکش می کنند و شامل یک مخلوط مکش و یک دیافراگم متغیر هستند.
– لوله کشی اتصالات بین تاسیسات فنی و استخر را تضمین می کند و باید بتواند در برابر فشار بالا مقاومت کند.
– نازل پر کردن که شامل یک عنصر ثابت است که باعث می‌شود آب تحت فشار معینی به استخر برود ، جریان را هدایت کند و بهترین جریان هیدرولیکی و گردش آب به ممکن را پیدا کند.
این نازل ها بازگشت آب تصفیه شده به استخر را تضمین می کنند.

هدف از استفاده پمپ استخر چیست و چگونه باید آن را انتخاب نمود ؟

یک پمپ ، آب استخر را از طریق اسکیمرها مکیده و آن را قبل از بازگشت از طریق نازل های پر کننده به درون استخر ، به بخش تصفیه می رسانند .
اندازه پمپ به اندازه استخر ، طول آن ، لوله کشی و مقدار فشار بستگی دارد.
انواع مختلفی پمپ وجود دارد . از نظر صرفه جویی در انرژی ، روند به سمت پمپ های کوچکی است که برای مدت زمان طولانی تری کار می کنند .
این گونه پمپ ها آب و برق کمتری مصرف کرده و تمیز کننده استخر نیز هستند .انتخاب سیستم تصفیه آب استخر نباید ساده تلقی شود ، زیرا کیفیت آب صرف شده برای نگهداری استخر و بودجه نگهداری را تعیین می کند .

عملکرد پمپ تصفیه استخر چیست؟

مهمترین قسمت سیستم تصفیه آب استخر پمپ تصفیه استخر می باشد که وظیفه آن تنها ، گرفتن زباله‌های درون آب می باشد.
اندازه پمپ تصفیه استخر برحسب اندازه استخر در نظر گرفته شده و دارای انواع اندازه های مختلف است.
پمپ تصفیه استخر از سیستم تخلیه خروجی آب را توسط فیلتر رد کرده و به کاسه استخر برمی گرداند ، اما قبل از آنکه آب به پمپ برسد از یک صافی عبور کرده و آشغال های آن گرفته می شود.

وظایف فیلترهای استخر

این فیلترها از یک بستر ضخیم دارای شن که از جنس فایبرگلاس و فلزی می باشد ساخته شده و دارای مخزن های بزرگی هستند.
برای آنکه آب از روی شن ها عبور کند از بالای مخزن فیلتر وارد شده و به سمت پایین حرکت می کند . آب به دلیل آنکه از روی شن ها عبور می کند املاح و آلودگی خود را از دست می‌دهند و در انتهای مخزن یک آب تصفیه شده باقی مانده و از مخزن خارج می شود.
در صورتی که منافذ فیلترهای شنی با انسداد روبه‌ رو شوند باید شستشوی معکوس را بر روی آنها انجام داد.
نوع دیگری از فیلترها نیز موجود می باشند که با نام فیلترهای DE معروف بوده و در سیستم تصفیه آب استخر موجب تمیز کردن آلاینده ها می شوند.
این فیلتر ها قابلیت فیلتراسیون زیادی داشته و می توانند با بدام انداختن آلاینده های کوچک که اندازه ای در حدود یک میکرومتر را داشته باعث تصفیه آب شوند

دلایل اضافه کردن مواد شیمیایی آب استخر چیست؟

مواد شیمیایی برای ایجاد توازن و هماهنگی شیمیایی به آب اضافه می‌ شوند که این کار به دلیل وجود عوامل بیماری زا مانند باکتری ها در آب می باشد . همچنین با توجه به اینکه در استخرها انتقال بیماری و میکروارگانیسم ها از فردی به فرد دیگر وجود دارد در صورتی که توازن و هماهمنگی شیمیایی آب برقرار نباشد ، انتقال میکروارگانیسم ها تشدید می یابد.
همچنین به دلیل وجود عوامل بیماری زا در آب استخر این آب ممکن است موجب آلرژی و تحریکات پوستی و قرمزی ناحیه چشم شود . بنابراین حضور یک سیستم برای تصفیه آب الزامیست.
یکی از رایج ترین مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در استخرها کلر می باشد که در صورت ایجاد آلودگی در آب به آنها واکنش نشان داده و آنها را از بین می برد.
بهترین روش استفاده از کلر در آب روش تزریق کلر است ، زیرا در صورت استفاده از قرص کلر ممکن است این ماده در یک نقطه متمرکز شده و به طور یکنواخت توزیع نشود.
این ماده همچنین دارای عمر طولانی بوده و هنگامی که به آب اضافه می شود علاوه بر از بین بردن باکتری ها در طول زمان به خنثی کردن آنها نیز می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *