نصب و تعمیر سیستم تصفیه استخر در کرج | 09125641224

آیا با تاسیسات سیستم تصفیه استخر آشنایی دارید؟
استفده از استخر و پارک های آبی امروزه یکی از پرطرفدارترین تفریحات در بین افراد به خصوص قشر جوان می باشد.
برای ساخت و تاسیس استخر امروزه نه تنها همانند گذشته از تاسیساتی مانند لوله کشی آبسرد ، فاضلاب و غیره استفاده نمی شود بلکه به لطف پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی های جدید در زمینه تاسیسات ، تجهیزات و تاسیسات استاندارد و منحصر به فردی به بازار وارد شده اند که علاوه بر افزایش فعالیت بدنی شناگران ، تصفیه آب توسط سیستم هایی تصفیه آب به طور مداوم صورت گرفته و بدین ترتیب مسائل بهداشتی نیز به صورت کامل رعایت می شود و آب از هر گونه آلودگی های میکروبی مبرا می شود.

تاسیسات لطفی : فروش ،نصب و تعمیر سیستم تصفیه استخر

تاسیسات مرکزی ایران (تاسیسات لطفی) بیش از 3 دهه در زمینه ساخت استخر و جکوزی و تجهیز آنها به سیستم تصفیه فعالیت داشته و با کادر مجرب ، آمادگی خدمات دهی به مشتریان گرامی در کرج ، استان البرز و مناطق همجوار را دارد .


تاسیسات مرکزی ایران – لطفی

تلفن : 32703090 – 026 همراه : 09125641224

سیستم تصفیه استخر در کرج

سیستم تصفیه استخر در کرج

 تجهیزات سیستم تصفیه آب استخر

فرقی نمی‌ کند که ابعاد و مدل استخرها چگونه باشد ، کوچک ، بزرگ ، موج دار یا پارک آبی تمامی استخرها با فرایندهای مشابهی کار می کنند .
مهمترین قسمت در هر استخر سیستم تصفیه آب می باشد ، زیرا با استفاده های زیاد از آب استخر به خصوص در استخرهای روباز ، تصفیه و شفاف سازی آب یکی از عملیات های مهم محسوب می‌ شود .
برای انجام این عمل می ‌توان از روش های مختلف مانند خالی و پر کردن آب استخر استفاده نمود، اما این روش به دلیل آن که آب زیادی استفاده نموده و باعث استفاده بی رویه از آب می شود خیلی کاربردی نیست و بهتر است از سیستم های تصفیه آب استخر استفاده شود.

این سیستم از تجهیزاتی همانند فیلتر ، پمپ ، سیستم تخلیه ، لوله کشی ، سیستم برگشتی ، تغذیه کننده شیمیایی تشکیل شده است و تصفیه آب استخر را در یک مدار بسته انجام می دهد .
برای این کار در سیستم تصفیه و تزریق مواد شیمیایی آب استخر توسط پمپ به گردش درآمده و آن را عاری از هر گونه آلودگی می کند.

نحوه عملکرد سیستم تصفیه آب استخر

برای آنکه آلودگی های آب از بین برود باید عملیات سیرکوله کردن آب استخر در سیستم تصفیه انجام شود .
در بیشتر استخرها نوعی طراحی موسوم است که در آن در کف استخر و دور تا دور بالای استخر خروجی و اسکیمرهایی وجود دارد که آب از آنها خارج شده و به سمت تاسیسات تصفیه آب استخر حرکت می کند .
در پایین ترین قسمت استخر قسمتی به نام تخلیه اصلی تعبیه شده که کف استخر به سمت آن متمایل و شیب دار است و کثیفی ها و آلودگی ها از آنجا خارج می شوند .
یک فیلتر یا صافی این قسمت را پوشانده تا بتواند زباله‌ها و موها را از آب گرفته و مانع از انسداد لوله ها شود.
دورتادور استخر چند اسکیمر وجود دارد که از قسمت بالایی استخر آبی که حاوی آشغال های شناور مانند برگ مو و سایر آلودگی ها است را جمع آوری می کند.

عملکرد پمپ تصفیه استخر چیست؟

مهمترین قسمت سیستم تصفیه آب استخر پمپ تصفیه استخر می باشد که وظیفه آن تنها ، گرفتن زباله‌های درون آب می باشد.
اندازه پمپ تصفیه استخر برحسب اندازه استخر در نظر گرفته شده و دارای انواع اندازه های مختلف است.
پمپ تصفیه استخر از سیستم تخلیه خروجی آب را توسط فیلتر رد کرده و به کاسه استخر برمی گرداند ، اما قبل از آنکه آب به پمپ برسد از یک صافی عبور کرده و آشغال های آن گرفته می شود.

وظایف فیلترهای استخر

این فیلترها از یک بستر ضخیم دارای شن که از جنس فایبرگلاس و فلزی می باشد ساخته شده و دارای مخزن های بزرگی هستند.
برای آنکه آب از روی شن ها عبور کند از بالای مخزن فیلتر وارد شده و به سمت پایین حرکت می کند . آب به دلیل آنکه از روی شن ها عبور می کند املاح و آلودگی خود را از دست می‌دهند و در انتهای مخزن یک آب تصفیه شده باقی مانده و از مخزن خارج می شود.
در صورتی که منافذ فیلترهای شنی با انسداد روبه‌ رو شوند باید شستشوی معکوس را بر روی آنها انجام داد.
نوع دیگری از فیلترها نیز موجود می باشند که با نام فیلترهای DE معروف بوده و در سیستم تصفیه آب استخر موجب تمیز کردن آلاینده ها می شوند.
این فیلتر ها قابلیت فیلتراسیون زیادی داشته و می توانند با بدام انداختن آلاینده های کوچک که اندازه ای در حدود یک میکرومتر را داشته باعث تصفیه آب شوند

دلایل اضافه کردن مواد شیمیایی آب استخر چیست؟

مواد شیمیایی برای ایجاد توازن و هماهنگی شیمیایی به آب اضافه می‌ شوند که این کار به دلیل وجود عوامل بیماری زا مانند باکتری ها در آب می باشد . همچنین با توجه به اینکه در استخرها انتقال بیماری و میکروارگانیسم ها از فردی به فرد دیگر وجود دارد در صورتی که توازن و هماهمنگی شیمیایی آب برقرار نباشد ، انتقال میکروارگانیسم ها تشدید می یابد.
همچنین به دلیل وجود عوامل بیماری زا در آب استخر این آب ممکن است موجب آلرژی و تحریکات پوستی و قرمزی ناحیه چشم شود . بنابراین حضور یک سیستم برای تصفیه آب الزامیست.
یکی از رایج ترین مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در استخرها کلر می باشد که در صورت ایجاد آلودگی در آب به آنها واکنش نشان داده و آنها را از بین می برد.
بهترین روش استفاده از کلر در آب روش تزریق کلر است ، زیرا در صورت استفاده از قرص کلر ممکن است این ماده در یک نقطه متمرکز شده و به طور یکنواخت توزیع نشود.
این ماده همچنین دارای عمر طولانی بوده و هنگامی که به آب اضافه می شود علاوه بر از بین بردن باکتری ها در طول زمان به خنثی کردن آنها نیز می پردازد.


تاسیسات مرکزی ایران – لطفی : مجری ساخت و خدمات استخر و جکوزی

تلفن : 32703090 – 026 همراه : 09125641224

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *