شوفاژ لطفی

09125641224

5 علامت و نشانه خرابی پکیج

در این مطلب به بررسی نشانه های خرابی پکیج می پردازیم .
پکیج یکی از تجهیزات گرمایشی است که در انواع مدل ها و برندهای مختلف در بازار موجود است . این دستگاه ها یکی از پرکاربردترین سیستم های گرمایشی در کشور هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها از آب گرم یا بخار آب برای تولید گرما در محیط استفاده می کنند.
وجود گرمای قابل اعتماد در خانه در فصل سرد سال یکی از ضروریات است. هنگامی که دمای هوا به زیر صفر می رسد خرابی پکیج می تواند فاجعه بار باشد، زیرا زمانی که پکیج به طور غیرمنتظرهای از کار می افتد ممکن است خانه شما مدت زمان طولانی در معرض سرما قرار گیرد. بنابراین باید به دنبال علائم و نشانه های هشدار دهنده ای که نشان می دهد دستگاه پکیج شما در شرف از کار افتادن است باشید و قبل از این که پکیج به طور کامل از کار بیفتد آن را تعمیر یا سرویس کنید.
در صورت مشاهده هر یک از علائم و نشانه های خرابی پکیج ، به جای دستپاچه و نگران شدن با تاسیسات لطفی تماس بگیرید. زیرا این مرکز در مدت زمان کوتاهی قادر به از بین بردن مشکلات دستگاه شما می باشد.

5 علامت و نشانه خرابی پکیج
5 علامت و نشانه خرابی پکیج

مهمترین نشانه های خرابی پکیج

1. به گوش رسیدن صدا های عجیب و غریب و غیر معمول از دستگاه

در صورتی که از پکیج شما صداهای غیر عادی مانند صدای سوت یا جوشیدن آب به گوش میرسد ، می تواند به این معنی باشد که در دستگاه هوا وجود داشته یا سطح آب بسیار پایین است. در این صورت عدم کنترل این موارد می تواند از توانایی سیستم گرمایش آب گرم برای گردش آب در رادیاتورها جلوگیری کند.

2. ایجاد شعله زرد روی مشعل گازی پکیج یا دوده سیاه روی دستگاه

این مشکلات نشان می دهند که سوخت به درستی در دستگاه نمی سوزد و مونوکسید کربن ایجاد می کند. در نتیجه دستگاه شما بیش از حد مونوکسید کربن تولید می کند که این مسئله برای سلامت افراد خانواده یک خطر محسوب می شود.
برای از بین بردن این مشکل باید با یک متخصص در زمینه تعمیر پکیج تماس بگیرید تا وضعیت را ارزیابی نموده و آشکار ساز مونوکسید کربن را تعمیر و بررسی کند.

3. به مشام رسیدن بوی غیر معمول از دستگاه

دو نوع بوی غیر معمول وجود دارد که در صورتی که از پکیج به مشام برسند نشانه خرابی پکیج بوده و باعث نگرانی است. این بوها شامل بوی گاز و نفت کوره می باشند.
گاز طبیعی به طور معمول بی بو است اما شرکت گاز یک ماده شیمیایی بدبو را به آن اضافه می کنند تا در صورت نشت گاز، افراد متوجه شوند.
در صورتی که از پکیج شما بوی گاز به مشام می رسد بلافاصله محل را ترک نموده و با شرکت گاز تماس بگیرید.
نفت کوره بوی تندی دارد که اگر دستگاه خود را چک کنید، متوجه آن خواهید شد. هر بوی غیرعادی از پکیج نیاز به بررسی حرفه ای دارد، بنابراین نباید سرسری گرفته شود.

4. نشتی از پکیج

به طور کلی از پکیج های دیواری سه چیز میتواند نشت پیدا کند که شامل آب، مایع هیدرونیک و روغن می باشند. همه این نشتی ها نیاز به توجه توسط افراد حرفه ای دارند. زیرا با پیشرفت نشتی آسیب غیر قابل تعمیری به دستگاه وارد می شود.
بنابراین با مشاهده هرگونه نشتی باید به سرعت در صدد رفع آن بر آیید . برای تشخیص نشتی به دنبال آبی که به رنگ فلز زنگ زده است، لکه های روغنی و یا علائم پاشش ناشی از اسپری مایع هیدرونیک تحت فشار باشید.

5. افزایش هزینه های مربوط به قبوض گرمایشی

اگر مبلغ قبض های مربوط به گرمایش خانه شما هر ماه به آرامی افزایش می یابد بدون آنکه میزان استفاده شما افزایش یابد، ممکن از این باشد که پکیج شما نیاز به تعمیر یا سرویس دارد. در صورتی که پکیج دیواری به سرویس بیشتر و مکرر نیاز دارد به احتمال زیاد دستگاه ناکارآمد شده باشد و ممکن است تعویض آن مقرون به صرفه تر باشد.

نشانه خطاهای رایج پکیج دیواری شامل چیست؟

تعداد زیادی خطای رایج در دستگاه های پکیج وجود دارد که اگر چه آزار دهنده هستند اما خطرناک نبوده و ایمن می باشند. این خطاها شامل موارد زیر می باشند:
– پایین آمدن فشار دستگاه
– گرم شدن بیش از حد پکیج به دلیل انسداد و رسوب گرفتن لوله های پکیج
– هوا گرفتن سیستم
– ایجاد کدهای خطا در مانیتور پکیج

عواقب نگهداری ناکارآمد از پکیج چیست؟

هنگامی که از پکیج دیواری به درستی نگهداری و مراقبت نشود، می تواند یک سری مشکلات را ایجاد کند که تأثیر مستقیمی بر مصرف ماهانه و کارایی دستگاه دارد .همچنین انتشار گازهای خطرناک که برای سلامتی مضر هستند نیز می تواند رخ دهد.
پکیج های دیواری نه تنها به تعمیر و نگهداری پیشگیرانه نیاز دارند، بلکه به کنترل و سرویس سالانه نیز نیاز دارند که به شما این امکان را می دهد تا نه تنها عمر مفید سیستم را افزایش دهید بلکه یک سیستم صددرصد کارآمد در خانه داشته باشید.
در صورتی که تعمیر و نگهداری پکیج را نادیده بگیرید به احتمال زیاد مشکلاتی در عملکرد دستگاه ایجاد می شود که منجر به خرابی و هزینه های زیاد برای تعمیر آن می گردد.

تاسیسات لطفی نمایندگی تعمیر انواع پکیج در کرج

در صورتی که هر یک از علائم و نشانه های ذکر شده در این مقاله را در پکیج خود مشاهده کردید ، برای جلوگیری از آسیب بیشتر دستگاه خود با تاسیسات لطفی تماس بگیرید تا این مرکز بلافاصله نیروهای ماهر و متخصص خود در زمینه ی تعمیر و سرویس انواع مدل ها و برندهای مختلف پکیج را به محل مورد نظر شما اعزام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *